امروز : سه‌شنبه 11 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

بهترین نوع تیر آهن در بازار آهن آلات

انتخاب و خرید بهترین نوع تیر آهن برای مقاوم سازی و استحکام بخشی پروژه ها و سازه های مختلف اعم از مسکونی و عمرانی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. آهن و تیرآهن در بازار آهن آلات، از مصالح فلزی و مقاطع فولادی پرکاربرد و پراستفاده محسوب می شوند.

با استفاده از این پروفیل ها، دوام و استحکام، به انضمام ضریب ایمنی و اطمینان سازه های مختلف، به خوبی تامین می گردد. در کشور ما انواع و اقسام مقاطع فولادی تولید و برای مصارف مختلف مورد استفاده واقع می شوند.

استفاده و کاربرد تیر آهن ها متناسب با نوع نیاز، سطح کیفی و شکل ظاهری صورت می گیرد. همچنین، استانداردهای تعریف شده در تیرآهن ها متناسب با نوع کاربرد و تولیدکننده، از تفاوت های برخوردار می باشد. برای برپایی و ساخت یک بنا یا سازه، تیرآهن از مهم ترین و اصلی ترین مصالح به شمار می آید.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دوام و استحکام یک سازه در پرتو وجود تیرها و ستون های آن محقق می شود. تیرهای آهن مقاومت و دوام سازه را در برابر عوامل خارجی، به بهترین نحو ارتقا می بخشند. در حال حاضر رقابت شدیدی در میان تولیدکنندگان و سازندگان مقاطع فولادی در سطح کشور وجود دارد.

این موضوع انتخاب بهترین نوع تیر آهن را با چالش هایی برای مصرف کننده و خریدار همراه ساخته است. کارخانه‌های تولید آهن در سطح کشور، محصولات بسیار باکیفیت و بادوام و مرغوبی را طراحی و تولید می کنند. با این حال، وجود برخی تفاوت ها و ویژگی های جزئی و ریز، می تواند سطح کیفی یک محصول را از دیگر برندها متمایز و متفاوت سازد.

شناخت بهترین نوع تیر آهن

زمانی که حرف از انتخاب و خرید بهترین نوع تیر آهن در حوزه آهن آلات کشور به میان می آید، محصولات ذوب آهن اصفهان در اذهان بسیاری از خریداران و مصرف کنندگان تجلی می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تیرهای ذوب آهن اصفهان، از بهترین و مرغوب ترین مقاطع فولادی در سطح کشور محسوب می شوند.

علاوه بر این، در این موضوع که کارخانه ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین و برترین تولیدکننده مقاطع فولادی در کشور شناخته می شود، هیچ حرف و حدیثی وجود ندارد. کسب گواهینامه های استاندارد بالاترین سطح کیفی، برای نخستین بار در ایران، شاهد محکمی بر این مدعا می باشد.

تیر آهن های ذوب آهن اصفهان با بهترین و باکیفیت ترین متریال و آلیاژها ساخته و پرداخته می شوند. همچنین، فرآیند و ساخت تیر آهن اصفهان متناسب با معتبرترین استانداردهای تعریف شده صورت می گیرد.

سطح کیفی بالا، دوام و استحکام مناسب در برابر عوامل محیطی و فرآیندهای شیمیایی، از مشخصات مقاطع فولادی ذوب آهن اصفهان محسوب می شود. ضمنا، تولید این محصولات با پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات عملیاتی می گردد.

بهترین نوع تیر آهن

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که تیرآهن تولید شده توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان، با علامت انحصاری ESCO در سطح بازار به فروش می رسند.

این علامت بر روی کلیه مقاطع فولادی این شرکت نقش بسته است. همچنین، قیمت تیر آهن ذوبی در مقایسه با دیگر برندها، بالاتر می باشد. مضاف بر این، پس از ذوب آهن اصفهان، باکیفیت ترین نوع تیر آهن به شرکت های جهان فولاد غرب و فولاد ماهان اختصاص پیدا می کند.

نکات مهم در خرید بهترین نوع تیر آهن

برای خرید بهترین نوع تیر آهن باید عوامل و فاکتورهای مختلفی را در نظر داشت. بر این اساس، مشخصات ظاهری، ویژگی های فنی و استانداردهای استفاده شده، از مهم ترین پارامترها در این زمینه تلقی می گردند. به طور معمول، تیر آهن های موجود در بازار آهن آلات کشور، در سه استاندارد مختلف IPE، IPB و INP به مرحله تولید می رسند.

برای آشنایی بیشتر با انواع استانداردها و کسب اطلاعات تخصصی تر در خصوص تفاوت های اصلی بین استانداردهای IPE ، INP و IPB توصیه می کنیم به مطالعه مقاله جامع و تخصصی ” تفاوت تیرآهن IPB و IPE و INP در چیست ؟ ” بپردازید.

تیر آهن IPE اصفهان، متناسب با جدول اشتال طراحی و تولید می شوند. این مدل براساس استانداردهای اروپایی ساخته می شود. تیرهای از نوع INP متناسب با استاندارد کشورهای چین و روسیه تهیه می‌گردند. تیرهای ipb نیز با عنوان تیر آهن بال پهن شناخته می شوند. تیرهای IPE کارخانه ذوب آهن، از بهترین  و باکیفیت ترین مصالح فلزی موجود در سطح کشور به شمار می روند.

از لحاظ مشخصات ظاهری، تیرآهن ها در شکل و فرمی شبیه حرف H بوده که دارای دو بخش تیغه و بال تیر هستند. بخش های پایین و بالای تیر آهن و قسمت های متصل شده دو بال به یکدیگر، به ترتیب با عنوان بال و تیغه تیر شناخته می شوند.

از نظر مشخصات فنی، تیرآهن ها متناسب با نوع و مدل، در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. بر این اساس، تیرهای ذوب آهن اصفهان در ابعاد و اندازه های متنوع تیرآهن 14 الی تیرآهن 30 موجود می باشند. همچنین، بخش ابتدای و انتهایی این محصولات به صورت ثابت و یکنواخت طراحی می گردد.

لازم به ذکر است که چنانچه پس از استاندارد به کار رفته محصول، حرف V حک شده باشد، نمایانگر سنگین بودن تیر می باشد. همچنین، حرف L، حکایت از سبک بودن تیر آهن دارد.

در پایان لازم به ذکر است که مجموعه تخصصی آهن هایپر ارائه دهنده انواع مقاطع فولادی می باشد. برخی از این محصولات عبارتند از انواع تیرآهن، میلگرد، انواع نبشی، ناودانی، انواع پروفیل ها و … .

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط :

کدام تیرآهن بهتر است؟

کاربرد انواع تیرآهن

نحوه ساخت تیرآهن

نحوه اتصال دو تیرآهن به هم

نحوه اتصال تیرچه به تیرآهن

نحوه اتصال تیرآهن به ستون بتنی

نحوه تقویت تیرآهن

بررسی عوامل مهم و تأثیرگذار روی قیمت تیرآهن

تفاوت تیرآهن و هاش

پرمصرف ترین تیرآهن ها کدامند؟

https://ahanhyper.com//?p=4131

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *