امروز : دوشنبه 08 جولای 2024

[smartslider3 slider="2"]

لیست کارخانه های فولاد ایران

کارخانه های فولاد ایران در گوشه و کنار کشور در حوزه تولید مقاطع فولادی و مصالح فلزی، مشغول به فعالیت می باشند. با توجه به نیاز کشور و کاهش حجم واردات محصولات فولادی، در طی سال های اخیر، کارخانه ها و تولیدکننده های آهن و تیرآهن، در سطح کشور ایجاد ساخته شده اند.

کارخانه ذوب آهن اصفهان، فولاد ماهان، ذوب آهن اهواز، ذوب آهن کرمانشاه و ذوب آهن فایکو، برخی از مهم ترین تولید کننده های مقاطع فولادی و پروفیل های ساختمانی در کشور ما محسوب می شوند.

آشنایی با کارخانه های فولاد ایران

1- ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان از نخستین کارخانه های فولاد ایران به شمار می آید. این کارخانه با تولید رقمی بالغ بر 3 میلیون و 600 هزار تن انواع مقاطع فولادی صنعتی و ساختمانی، عنوان بزرگ ترین کارخانه های تولید تیرآهن را در سطح کشور به خود اختصاص داده است

محصولات این شرکت متناسب با استانداردهای معتبر و بر اساس جدول اشتال طراحی و به مرحله تولید می رسند. تیرآهن IPE، تیرآهن هاش H، شمش، ریل، ناودانی، نبشی و میلگردهای ساده و آجدار، از مهم ترین فرآورده های فولادی این کارخانه محسوب می شوند.

تیر آهن های تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان در بازار آهن آلات با عنوان تیرآهن ذوبی شناخته می شوند. همچنین، مقاطع فولادی این کارخانه در ابعاد و اندازه های متنوع 12 الی 30 در سطح بازار موجود می باشند.

کیفیت و دوام بالا، تولید با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و استفاده از متریال و آلیاژهای مرغوب در ساختار، از مهم ترین ویژگی های تیرآهن های اصفهان تلقی می گردند. ضمنا، مقاطع فولادی کارخانه ذوب آهن اصفهان با علامت و نماد انحصاری ESCO شناسایی می شوند.

2- ذوب آهن کرمانشاه

کارخانه جهان فولاد غرب یا ذوب آهن کرمانشاه، از دیگر کارخانه های فولاد ایران به شمار می آید. تیرآهن های تولیدی این شرکت نیز در زمره باکیفیت ترین و بهترین مقاطع فولادی محسوب می شوند. متناسب با نوع نیاز و نوع کاربرد، تیرهای ذوب آهن کرمانشاه در ابعاد و اندازه های متفاوتی تهیه و تولید می گردند.

این کارخانه با مجهز شدن به سیستم نورد گرم، مصالح فلزی مختلفی مانند ناودانی، نبشی و انواع مقاطع فولادی را تولید و روانه بازار می کند. بر اساس آمار و ارقام موجود، تولیدات کارخانه ذوب آهن کرمانشاه، به صورت سالیانه رقمی در حدود 300 هزار تن اعلام شده است.

لیست کارخانه های فولاد ایران

3- کارخانه ذوب آهن فایکو

از دیگر کارخانه های تولیدکننده مقاطع فولادی در سطح کشور می توان به ذوب آهن فایکو یا به تعبیری شرکت فولاد البرز ایرانیان، اشاره نمود. این کارخانه در حوزه تولید قطعات فولادی در کشور، از برندهای شناخته شده و درخشان به شمار می آید.

تولید مقاطع فولادی در این کارخانه به صورت سالیانه رقمی در حدود 1/5 میلیون تن اعلام شده است.

این حجم از تولید، کارخانه فولاد البرز ایرانیان را در ردیف تولیدکنندگان بزرگ فولاد کشور در ایران و خاورمیانه قرار داده است. تیرهای آهنی این شرکت از بهترین و مرغوب ترین آلیاژهای فولادی و در ابعاد متنوع ساخته می شوند. کسب گواهینامه کیفیت متعدد، به خوبی این موضوع را به اثبات می رساند.

4- کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

در پاسخ به این سوال که کارخانه جات تولید تیرآهن در ایران کدامند، می توان از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان نام برد. این کارخانه مواد اولیه حدود سه هزار از واحدهای تولیدی کشور را تامین می نماید. تولیدات این کارخانه علاوه بر بازار داخلی در بازارهای جهانی و بین المللی نیز به فروش می رسند.

ورق رنگی، ورق های سیاه و آجدار، ورق گالوانیزه و ورق های قلع اندود، تولیدات عمده فولاد مبارکه را شامل می شوند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که این کارخانه در حوزه طراحی و تولید ورق های فولادی، از تولیدکننده های پیشرو در کشور به حساب می آید.

لیست کارخانه های فولاد ایران

5- ذوب آهن اهواز

نام شرکت فولاد اکسین و فولاد کاویان اهواز نیز در لیست کارخانه های فولاد ایران به چشم می خورد. کارخانه فولاد کاویان در حوزه تولید ورق های سنگین فولادی، از نخستین تولید کنندگان به شمار می رود. ورق های تولیدی این شرکت متناسب با استانداردهای بین المللی و جهانی DIN، ASTM و Jis ساخته و پرداخته می شوند.

ورق های کارخانه فولاد کاویان به سه روش نورد کنترل شده، نورد ترمو دینامیکی و نورد معمولی تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند. همچنین، طول تمامی ورق های آهنی این شرکت برابر با 6 متر و عرض آنها 2 متر می باشد.

6- کارخانه شاهین بناب

مجتمع شاهین بناب را می توان از دیگر کارخانه های فولاد ایران دانست. عمده تولیدات این کارخانه را انواع نبشی، ناودانی، تیرآهن، میلگردهای دارای ابعاد 8 الی 32 و شمش های آلیاژی و فولادی تشکیل می دهند. میلگردهای تولیدی کارخانه شاهین بناب، در ابعاد متنوع و به صورت آجدار تولید می شوند.

میلگردهای این کارخانه با علامت اختصاری و انحصاری مجتمع فولاد صنعت بناب (BS) شناخته می شوند. بر این اساس، علامت اختصاری BS-CT، نمایانگر میلگرد از نوع آجدار کارخانه شاهین بناب می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط :

کارخانه کویر کاشان

کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش

کارخانه صنعتی شکفته

خوزستان و کارخانه های فولادی این استان

تهران و کارخانه های فولادی این استان

کارخانه های مشهد

 

https://ahanhyper.com//?p=4385

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *