امروز : شنبه 15 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

نحوه تشخیص تیر آهن اصفهان در بازار + 5 نکته طلایی تشخیص تیرآهن اصل

نحوه تشخیص تیر آهن اصفهان با توجه به سطح کیفی و قیمت بسیار بالای تولیدات این کارخانه، برای مصرف کننده از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. تیر آهن اصفهان از مقاطع فولادی پرکاربرد و پرمصرف در حوزه آهن آلات محسوب می شود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تیرهای ذوبی اصفهان در ردیف برترین و باکیفیت ترین مقاطع فولادی موجود در بازار به حساب می آیند. در فرآیند تولید و ساخت پروفیل های کارخانه ذوب آهن اصفهان، کلیه استانداردها معتبر و تعریف شده مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت ذوب آهن اصفهان از بزرگ ترین و نخستین کارخانه های تولید فولاد ساختمانی در سطح کشور به شمار می آید. این شرکت انواع و اقسام مصالح فلزی و مقاطع فولادی صنعتی و ساختمانی را متناسب با استانداردها و فناوری های روز دنیا طراحی و روانه بازار می کند.

علاوه بر این، تیرهای اصفهان متناسب با شکل ظاهری، نوع کاربردی و نحوه استفاده در ابعاد و سایزهای مختلفی طراحی و به مرحله تولید می رسند. نمونه های اصل و باکیفیت تیرآهن های اصفهان با خصوصیات و ویژگی های مشخص در بازار آهن آلات کشور به فروش می رسند.

در این میان، متاسفانه نمونه های مشابه و تقلبی تیرآهن های اصفهان نیز با عنوان اصل در سطح بازار خرید و فروش می شوند. تیر آهن تقلبی علاوه بر بی کیفیت و نامرغوب بودن، فاقد استانداردهای معتبر و تعریف شده شرکت ذوب آهن اصفهان می باشد. استفاده از این تیرهای تقلبی در سازه های مختلف، مقاومت و دوام و طول عمر بنا را در برابر عوامل محیطی و خارجی، کاهش می دهد.

تشخیص تیر آهن اصفهان

بهترین شیوه نحوه تشخیص تیر آهن اصفهان در بازار

شناخت ویژگی ها و مشخصات فنی و ظاهری، از پیش نیازهای اصلی برای تشخیص تیر آهن اصفهان تلقی می‌گردد. با مد نظر قرار دادن و توجه به خصوصیات انحصاری تیرهای ذوبی اصفهان، به راحتی می توان نمونه های اصل را از تقلبی تشخیص داد.

1- علامت انحصاری محصول

بدون تردید، یکی از بهترین شیوه ها برای شناخت تیرآهن ذوبی اصفهان، توجه به علامت اختصاری و انحصاری محصول می باشد. به طور معمول، کلیه مقاطع فولادی تولیدی ذوب آهن اصفهان، در بازار آهن آلات با آرم انحصاری ESCO مشخص می شوند.

این آرم و علامت به صورت شاخص و برجسته بر روی قسمت بال تیرآهن های شرکت ذوب آهن حک می گردد. بنابراین، حک نشدن آرم و علامت مخصوص ذوب آهن اصفهان بر روی سطح تیرآهن، خیر از تقلبی و بی کیفیت بودن محصول می دهد.

2- وزن تیر آهن

مقاطع فولادی ذوب آهن اصفهان از وزن استاندارد و مشخصی برخوردار می باشند. تیرآهن های تولیدی این شرکت متناسب با جدول اشتال طراحی و به مرحله تولید می رسند. این ویژگی از مهم ترین دلایل بالا بودن قیمت تیر آهن اصفهان، در مقایسه با سایر مقاطع فولادی تولید شده در سطح کشور قلمداد می گردد.

گفتنی است پایین بودن قیمت تیرآهن های اصفهان، ضمن بی کیفیت و نامرغوب بودن، دال بر تقلبی بودن محصول می باشد.

بهترین شیوه تشخیص تیر آهن اصفهان

3- استانداردهای تعریف شده

از دیگر نکات مهم برای تشخیص تیر آهن ذوب آهن اصفهان توجه کردن به استانداردهای استفاده شده در ساختار و بافت محصول قلمداد می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تیرهای اصفهان مطابق با استاندارد IPE (استاندارد معتبر اروپا) تولید می شوند. مطابق با این استاندارد، اندازه باله های تیرآهن نازک، ثابت و یکنواخت می باشد.

4- سایز و ابعاد تیرآهن

توجه به وزن، سایز و ابعاد محصول، در تشخیص استاندارد و اصل بودن تیرهای اصفهان کمک شایانی می نماید. تیرآهن های شرکت ذوب آهن متناسب با نوع کاربرد در سایزها و ابعاد مختلفی مانند 14 الی 30 تولید می شوند.

همچنین، برای اطمینان حاصل کردن از استاندارد بودن تیرهای اصفهان، توجه به بخش ابتدای و انتهایی محصول، بسیار تاثیرگذار و موثر است. بر این اساس، دو سر تیر آهن در بخش ابتدا و انتها، کاملا یکدست و یکنواخت می‌باشند.

5- مشخصات ظاهری

توجه به مشخصات ظاهری، از دیگر روش ها برای تشخیص تیر آهن اصفهان به شمار می رود. مقاطع فولادی این شرکت، به ویژه تیرهای ipe از شکل ظاهری مانند I برخوردار بوده و در ابعاد و اندازه های مختلف موجود می‌باشند.

تیرآهن 14، تیرآهن 16 و تیرآهن 18 از محصولات پرفروش و پرکاربرد ذوب آهن اصفهان به شمار می روند. همچنین، این محصولات از لحاظ بازه قیمت، در مقایسه با دیگر محصولات از قیمت بیشتر و بالاتری برخوردار هستند.

نحوه خرید تیر آهن اصل اصفهان  

نحوه خرید تیر آهن اصل اصفهان  

در هنگام خرید تیرآهن اصل، پارامترها و مولفه های مختلفی را باید در نظر گرفت. تولیدکننده، نوع و جنس متریال، استانداردهای به کار رفته و وزن هر شاخه، از مهم ترین نکات در این زمینه به شمار می رود.

همچنین، خرید از مراکز و مراجع معتبر و شناخته شده، از مولفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد. مجموعه آهن هایپر را می توان از مراکز معتبر برای خرید مقاطع و مصالح فولادی و فلزی از جمله انواع میلگردهای ساده و میلگردهای آجدار ،  پروفیل های ساختمانی، ورق ها، انواع نبشی، ناودانی، انواع پروفیل ها برشمرد. این مجموعه ارائه دهنده کلیه آهن آلات ساختمانی و صنعتی و انواع مقاطع فولادی، به صورت غیر حضوری و آنلاین می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط :

راهنمای خرید تیر آهن + ۵ نکته کلیدی هنگام خرید

نحوه تشخیص تیر آهن تقلبی + ملاک های تشخیص تیر آهن تقلبی

بهترین نوع تیر آهن در بازار آهن آلات

نحوه تشخیص تیرآهن فایکو + ۴ روش کلیدی برای تشخیص

نحوه تشخیص انواع تیرآهن + معرفی راهکارهای کلیدی برای تشخیص

https://ahanhyper.com//?p=3992

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *