نحوه تشخیص تیرآهن فایکو + 4 روش کلیدی برای تشخیص

نحوه تشخیص تیرآهن فایکو + 4 روش کلیدی برای تشخیص

برای شناسایی و تشخیص تیرآهن فایکو باید به مشخصات ظاهری و خصوصیات و ویژگی های فنی این محصول رجوع کرد. یکی از برندهای شناخته شده و مطرح در حوزه مقاطع فولادی و مصالح فلزی، به شرکت فایکو (Faico) اختصاص پیدا می کند.

تیرآهن های این برند در بسیاری از پروژه های عمرانی و ساخت و سازها، در مقیاس وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی و تولید مقاطع فولادی برند فایکو بر اساس روش نورد گرم صورت می گیرد. در فرآیند ساخت این محصول از بهترین و مرغوب ترین آلیاژها استفاده می شود.

یکی از بهترین روش ها برای تشخیص تیرآهن فایکو توجه به نام و نشان این برند می باشد. شرکت فولاد البرز ایرانیان با علامت تجاری فایکو، یکی از شرکت های تولیدکننده مقاطع فولادی در سطح کشور به شمار می آید. فعالیت رسمی این شرکت در سال 1339 و در مازندران (ساری) آغاز گردید.

تیرآهن های تولید شرکت فایکو در ابعاد و سایزهای متنوع تولید می شوند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تولید سالیانه شرکت فولاد البرز ایرانیان در حوزه تیر آهن ، به رقمی بالغ بر 5/1 میلیون تن می رسد. این امر شرکت فایکو را در ردیف تولیدکنندگان بزرگ فولاد گرم نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه قرار داده است.

 

نحوه تشخیص تیرآهن فایکو

نحوه تشخیص تیرآهن فایکو

1- استانداردهای ساخت

توجه به استانداردهای تعریف شده در هنگام تولید و ساخت، از مهم ترین روش ها برای شناسایی و تشخیص تیر اهن فایکو محسوب می شود. تیرآهن های تولیدی این شرکت بر اساس استانداردهای بین المللی و ملی تعیین شده در حوزه مقاطع فولادی، طراحی و به مرحله تولید می رسند.

این شرکت به پشتوانه سال ها حضور در این عرصه، موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد مختلف و زیادی شده است. مقاطع فولادی برند فایکو، با گواهی کنترل کیفیت، تولید و روانه بازار می شوند. این موارد به خوبی بر سطح کیفی بالای مقاطع فولادی فایکو صحه می‌گذارند.

2- مشخصات ظاهری

تیرآهن FAICO از لحاظ شکل ظاهری به صورت حرف H انگلیسی در سطح بازار موجود می باشد. قسمت های پایین و بالای تیر با عنوان بال تیر شناخته می شوند. همچنین، تیغه تیر، قسمت های دو بال پایین و بالا را به همدیگر اتصال می دهد.

جان تیر نیز فاصله میان پشت به پشت دو بال را شامل می شود. به طور معمول، طول تیرآهن ها بر مبنای جان تیر تعیین می گردد. بنابراین، در حوزه آهن آلات، طول تیر با حرف b و طول جان تیر با حرف h مشخص می شود. همچنین، ضخامت بال و جان تیرآهن نیز با حروف t و s نشان داده می شوند.

3- مشخصات فنی

از دیگر روش های موثر برای شناسایی تیر آهن فایکو، رجوع به مشخصات فنی محصول می باشد. بر این اساس، تیر آهن های این برند متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری در ابعاد و اندازه های مختلف 14 الی 24 موجود می‌باشند. حداقل و حداکثر وزن تیر آهن ها متناسب با سایز و شماره، 125 و 353 کیلوگرم برآورد شده است.

مضاف بر این، مقاطع فولادی برند فایکو برحسب نوع و مدل، به صورت شاخه ای و کیلوگرم، به فروش می رسند. ضمنا، تیر آهن 14،  تیر آهن 16 و تیر آهن 18، از مقاطع فولادی پرمصرف و پرکاربرد، شرکت فولاد البرز ایرانیان تلقی می گردند. همچنین، طول استاندارد این مدل از مصالح فلزی، برابر با 12 متر می باشد.

 

نحوه تشخیص تیرآهن فایکو

4- شماره شناسایی

به منظور تشخیص تیرآهن فایکو، شماره شناسایی اختصاص یافته برای هر کدام از محصولات، کمک شایانی می‌نماید. مطابق با دستورالعمل ها و بخش نامه های این شرکت، میلگردهای ساخته شده از جنس فولادی آلیاژی دارای شماره شناسایی 2710412424 می باشند.

از سوی دیگر، تسمه و نوار نورد سرد با شناسه 2710412502 شناسایی می شوند. علاوه بر این، مقاطع فولادی و تیرآهن های I شکل این برند با شماره شناسایی 2710512366 و تیرهای H شکل با شناسه 2710512367 مشخص می گردند. در ضمن، مقاطع فولادی U شکل نیز با شماره 2710512368 تعیین می شوند.

موارد کاربرد تیرآهن فایکو

ایمن سازی و مقاوم سازی و استحکام بخشیدن به سازه ها و بناها، از مهم ترین اصول در هنگام ساخت و پیاده سازی آنها می باشد. این موضوع در سازه های مرتفع و دارای ارتفاع زیاد، بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می‌کند. تیر آهن از بهترین و مناسب ترین مصالح برای افزایش دوام و استحکام یک سازه یا بنا به شمار می رود.

تیرآهن های فایکو نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در بسیاری از پروژه ها و سازه های مختلف و گوناگون، مورد استفاده واقع می شوند. بنابراین، عمده ترین موارد کاربرد تیرهای فایکو در حوزه ساخت و ساز صورت می گیرد.

قیمت تیر آهن فایکو

نرخ ارز، از مهم ترین و تاثیرگذارترین پارامترها بر قیمت تیر اهن فایکو به شمار می رود. نوسانات نرخ ارز، به صورت مستقیم بر روی بازه قیمت این محصولات تاثیر می گذارد.

علاوه بر نرخ ارز، ابعاد و سایز، وزن هر شاخه و نوع و جنس متریال را می توان از عوامل موثر بر قیمت تیرآهن فایکو برشمرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط :

نحوه تشخیص تیر آهن تقلبی + ملاک های تشخیص تیر آهن تقلبی

نحوه تشخیص تیر آهن اصفهان در بازار + ۵ نکته طلایی تشخیص تیرآهن اصل

نحوه تشخیص انواع تیرآهن + معرفی راهکارهای کلیدی برای تشخیص

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان 

تفاوت تیرآهن فایکو و ذوب آهن اصفهان

https://ahanhyper.com//?p=4395

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =

کلید اسکرول خودکار به بالا