امروز : جمعه 24 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

ذوب آهن کرمانشاه + وجه تمایز تیرآهن کرمانشاه با اصفهان

تیر آهن ذوب آهن کرمانشاه از بهترین و باکیفیت ترین مقاطع فولادی تولید شده در سطح کشور به شمار می‌آید. این کارخانه تولید فولاد از جمله تولید کننده های معتبر و شناخته شده محصولات فولادی در حوزه بازار آلات محسوب می شود.

آهن، تیر آهن، نبشی و ناودانی از محصولات عمده تولید شده به وسیله مجتمع فولاد غرب (کرمانشاه) می باشد. فرآیند تولید و ساخت مقاطع فولادی در این کارخانه به وسیله سیستم های مجهز و پیشرفته نورد گرم صورت می گیرد. بر اساس آمار و ارقام موجود، میزان تولید سالیانه این مجتمع قطعات فولادی، رقمی برابر با 300 هزار تن اعلام گردیده است.

مجتمع فولاد غرب در سال 1387 فعالیت رسمی خود را در تولید قطعات و مقاطع فولادی آغاز نمود. احداث این کارخانه با هدف برآورده ساختن نیازهای ایجاد شده در حوزه آهن آلات و کاهش میزان واردات قطعات فولادی به داخل کشور صورت گرفت.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که این کارخانه ذوب آهن در مدت زمان بسیار کوتاهی موفق به دریافت پروانه استاندارد ملی ایران گردید. تمامی محصولات تولید شده در کارخانه جهان فولاد غرب توسط واحد کنترل کیفیت، مورد ارزیابی و بررسی کیفی قرار می گیرند.

به منظور اطمینان حاصل کردن از دوام و کیفیت مطلوب، کلیه محصولات تولیدی این کارخانه پس از نمونه گیری، مورد سنجش و آزمایش های مختلف واقع می شوند. علاوه بر این، مقاطع فولادی و مصالح فلزی تولید شده به وسیله این مجتمع، با رعایت آخرین اصول استاندارد و فناوری های پیشرفته طراحی و به مرحله تولید می رسند.

ویژگی های تیر آهن ذوب آهن کرمانشاه

تطابق و تناسب داشتن فرآیند تولید تیر آهن ذوب اهن کرمانشاه با استانداردهای لازم و تعریف شده، استحکام و دوام بسیار بالای این محصول را رقم زده است. تیر آهن های تولیدی این کارخانه برای استفاده در پوشش سقف سازه ها و بناها، نعل درگاه ها، خرپاها و ستون ها، بسیار کاربرد دارند.

مقاطع فولادی مجتمع فولاد غرب، از مقاومت بهینه و مطلوبی برخوردار هستند. سطح کیفی بالا، و تولید در ابعاد و اندازه های متنوع و متفاوت، از مهم ترین ویژگی های مصالح فلزی مجتمع فولاد غرب محسوب می شود.

مقاومت بالای مقاطع فولادی مجتمع فولاد غرب، تیر آهن های این کارخانه را پس از محصولات فولادی ذوب آهن اصفهان، در رده برترین مقاطع فولادی موجود در سطح کشور قرار داده است.

لازم به ذکر است که تیر اهن تولیدی این کارخانه بسته به نوع استفاده و کاربرد، بر اساس استانداردهای IPE، H، IPB و استاندارد تیر آهن INP تهیه و تولید می شوند. تیرآهن تولیدی این شرکت در حوزه ساخت و ساز و ساختمان سازی در طیف وسیع و گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

برای آشنایی بیشتر با انواع استانداردها و کسب اطلاعات تخصصی تر در خصوص تفاوت های اصلی بین استانداردهای IPE ، INP و IPB توصیه می کنیم به مطالعه مقاله جامع و تخصصی “ تفاوت تیرآهن IPB و IPE و INP در چیست ؟ ” بپردازید.

وجه تمایز تیر آهن کرمانشاه با اصفهان

تیر آهن 14 کرمانشاه از محبوب ترین و پرکاربردترین پروفیل های حائز اهمیت برای سازه ها و پروژه های ساختمانی به شمار می رود. این نوع از مقاطع فولادی در وزن سبک (130 کیلوگرم) در مجتمع ذوب آهن کرمانشاه تولید می شوند. در مقایسه با تیر آهن های تولید شده توسط ذوب آهن اصفهان، تیر آهن های کرمانشاه حدود 25 کیلوگرم سبک تر می باشند.

این اختلاف وزن از تفاوت در ضخامت جان، ارتفاع و ضخامت بال تیرهای کرمانشاه ناشی می شود. این اختلاف به میزان 1 تا 2 میلیمتر می باشد. همچنین، تیر آهن های این کارخانه در سایز 16 نیز تولید می شوند.

این در حالی است که تیر آهن تولید شده به وسیله کارخانه ذوب آهن اصفهان مطابق با استانداردهای تعریف شده و در شماره های 12 الی 30 طراحی و تولید می شوند. این شرکت از تولیدکننده های بزرگ فولاد صنعتی و مصالح ساختمانی در سطح کشور شناخته می شود.

همچنین، از نقطه نظر اقتصادی، تیر آهن های اصفهان در زمره گران‌ترین نوع مقاطع فولادی به حساب می آیند. از سوی دیگر، تیر آهن تولید شده در کارخانجات اصفهان و کرمانشاه، از محصولات پرمصرف و ضروری برای مقاوم سازی پروژه های ساختمانی تلقی می گردند.

مضاف بر این، قیمت تیر آهن کرمانشاه به نسبت مقاطع فولادی ذوب آهن اصفهان ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد. وزن پایین تر این محصول موجب کاهش قیمت تمام شده و نهایی مقاطع فلزی کارخانه کرمانشاه شده است. ضمنا، تیرآهن های اصفهان بر اساس جدول اشتال ساخته می شوند.

اما تیر آهن کرمانشاه از این ویژگی برخوردار نمی باشد. بنابراین، مقاطع فولادی تولیدی اصفهان از استانداردهای کیفی و وزنی تعریف شده در جدول اشتال تبعیت می کنند. همچنین، بر روی تیر آهن کارخانه ذوب آهن اصفهان، آرم ESCO به صورت شاخص حک شده است.

خرید تیر آهن ذوب آهن کرمانشاه

به طور کلی، کارخانه تولید کننده و سازنده از مهم ترین معیارها برای انتخاب و خرید تیر آهن قلمداد می گردد. تیرآهن ذوب آهن کرمانشاه به علت برخورداری از دوام و کیفیت بالا، از بهترین و باکیفیت ترین مقاطع فولادی موجود در بازار آهن آلات به شمار می آید.

علاوه بر کارخانه تولید کننده ، متریال به کار رفته، وزن هر شاخه و استانداردهای تعریف شده، از دیگر نکات مهم در زمینه خرید تیرآهن می باشند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط :

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان 

تفاوت تیرآهن فایکو و ذوب آهن اصفهان

نحوه تشخیص تیر آهن تقلبی + ملاک های تشخیص تیر آهن تقلبی

نحوه تشخیص تیر آهن اصفهان در بازار + ۵ نکته طلایی تشخیص تیرآهن اصل

نحوه تشخیص انواع تیرآهن + معرفی راهکارهای کلیدی برای تشخیص

https://ahanhyper.com//?p=3870

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *