امروز : پنج‌شنبه 06 آبان 1400

Search
Generic filters
قیمت میلگرد همدان: افزایش ↑
قیمت میلگرد تهران: کاهش ↓
قیمت میلگرد اصفهان: ثابت ⊗
previous arrow
next arrow
Slider

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان + وجه تمایز تیرآهن کرمانشاه و اصفهان

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان را در این مقاله مورد بحث قرار می دهیم اما پیش از آن بهتر است که با آهن کرمانشاه و اصفهان بطور جداگانه آشنا شویم. آهن کرمانشاه از مقاطع پرکاربرد و پر استفاده در بازار آهن آلات کشور به شمار می رود. این محصول تولید کارخانه جهان فولاد غرب، به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح مقاطع فولادی در سطح کشور به شمار می رود. بر این اساس، تیر اهن های ساخته شده توسط کارخانه جهان فولاد غرب، در حوزه آهن آلات با نام اختصاری کرمانشاه شناخته می شوند.

هدف اصلی از احداث این کارخانه، کاهش میزان مقاطع فولادی وارد شده به داخل کشور می باشد. تیرآهن های 14 کرمانشاه در بازار آهن آلات از مقاطع فولادی پرکاربرد و پر متقاضی محسوب می شوند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مجتمع جهان فولاد غرب، به تجهیزات و سیستم های پیشرفته و به روز دنیا مجهز شده است.

این ویژگی دوام و استحکام و کیفیت بسیار بالای محصولات تولید شده توسط این کارخانه معتبر را در پی داشته است. ناودانی، نبشی و تیر آهن، از مهم ترین و عمده ترین محصولات فولادی کارخانه جهان فولاد غرب تلقی می گردند.

بر اساس آمار و ارقام موجود، تولید مقاطع فولادی سالانه این کارخانه، رقمی در حدود 300 هزار تن برآورد شده است. همچنین، به منظور شناسایی و اصالت مقاطع فولادی، آرم و برند کارخانه بر روی سطح کلیه محصولات درج می گردد.

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان

مشخصات تیرآهن کرمانشاه

فرآیند تولید و ساخت تیر آهن کرمانشاه با دستگاه ها و ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و مدرن صورت می‌گیرد. در ساختار تیرهای آهنی کرمانشاه از بهترین و باکیفیت ترین متریال و آلیاژهای فولادی استفاده می گردد. بر همین اساس، مقاطع فولادی کارخانه کرمانشاه در برابر نوسانات جوی و دمایی و فرآیندهای شیمیایی از دوام و مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مواد اولیه در نظر گرفته شده برای ساخت تیرهای آهنی کرمانشاه، از لحاظ استاندارد شیمیایی و فیزیکی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.

تیرآهن های کارخانه کرمانشاه در دو سایز 14 و 16 طراحی و به مرحله تولید می رسند. در این میان، تیرآهن 14 کرمانشاه از مصالح پرکاربرد و پرمصرف در حوزه ساخت و ساز و ساختمان سازی به شمار می رود.

تیرهای سایز 14 این کارخانه در سه وزن مختلف سنگین، متوسط و سبک تهیه و تولید می شوند. طول استاندارد کلیه مقاطع فولادی کرمانشاه 12 متر می باشد. وزن نوع سبک تیرآهن سایز 14 کرمانشاه برابر با 120، نوع متوسط 130 و نوع سنگین 140 کیلوگرم عنوان گردیده است.

مضاف بر این، تیرآهن سایز 16 کرمانشاه از دیگر مقاطع تولیدی این کارخانه بوده که از طول استاندارد 12 متر برخوردار می باشد. مطابق با جدول و اطلاعات محصول، وزن تیرآهن 16 برابر با 170 کیلوگرم عنوان شده است. استفاده به عنوان تیر برای پوشش سقف ها و نعل درگاه ها و ستون، از شایع ترین موارد کاربرد تیرآهن های کرمانشاه تلقی می گردد.

وجه تمایز تیرآهن کرمانشاه و اصفهان

تیر آهن کرمانشاه و تیرآهن اصفهان، از مصالح و ارکان اساسی و اصلی مورد استفاده در حوزه ساختمان سازی به حساب می آیند. با این حال، تیرآهن های تولیدی کرمانشاه از لحاظ وزن، سبک تر از مقاطع فولادی تولید شده توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تیرآهن سایز 14 کرمانشاه، به نسبت تیرآهن شماره 14 ذوب آهن، در حدود 25 کیلوگرم سبک تر می باشد. تفاوت و تمایز در ارتفاع و ضخامت جان و بال را می توان از عمده ترین دلایل اختلاف وزن مقاطع فولادی تولید شده توسط این دو کارخانه دانست.

قیمت تیرآهن کارخانه کرمانشاه، به علت برخورداری از وزن سبک تر، در مقایسه با تیرهای اصفهان، پایین تر برآورد می شود. تیرآهن های ذوب آهن اصفهان، متناسب با استانداردهای بین المللی و جهانی و بر اساس جدول اشتال طراحی و تولید می شوند.

تولید این محصولات مطابق با استانداردهای معتبر، تیرآهن های اصفهان را در زمره بهترین و باکیفیت ترین مقاطع فولادی، در سطح کشور قرار داده است. در سوی مقابل، این ویژگی در مقاطع فولادی تولیدی کارخانه کرمانشاه دیده نمی شود. بر این اساس، تیرآهن های کرمانشاه از استانداردهای کیفی و وزنی جدول اشتال تبعیت نمی کنند.

 

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان

سایر وجه تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان

همانگونه که عنوان گردید، تیر آهن کرمانشاه تنها در دو سایز 14 و 16 طراحی و تولید می شود. این در حالی است که تیرآهن اصفهان در ابعاد متنوع 12 الی 30 در سطح بازار آهن آلات موجود می باشند. حداقل وزن تیرهای اصفهان 125 و حداکثر 507 کیلوگرم است.

علاوه بر این، تیرآهن های کارخانه ذوب آهن اصفهان، به منظور شناسایی راحت و اطمینان حاصل کردن از اصالت محصول، با علامت انحصاری ESCO به بازار ارائه می شوند. ناگفته نماند که در هنگام انتخاب و خرید مقاطع فولادی و مصالح فلزی، نکات و موارد مختلفی را می بایست مد نظر قرار دارد.

کارخانه تولید کننده و سازنده، سایز و ابعاد، استانداردهای به کار رفته، نوع و جنس متریال و آلیاژهای استفاده شده، وزن هر شاخه و طول استاندارد، از مهم ترین نکات در هنگام انتخاب و خرید تیرآهن به شمار می روند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

https://ahanhyper.com//?p=5414

اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
0 0 رای
امتیاز
عضویت
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
کلید اسکرول خودکار به بالا