امروز : یکشنبه 12 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

بررسی برجسته ترین تفاوت آهن یزد با اصفهان

آهن یزد نمونه ای دیگر از مقاطع فولادی موجود در بازار آهن آلات کشور به شمار می رود. کارخانه فولاد یزد از جمله تولیدکنندگان قطعات فولادی باکیفیت در سطح کشور محسوب می شود. کارخانه فولاد یزد، فعالیت رسمی خود را در حوزه تولید مقاطع و قطعات فولادی در سال 1374 آغاز نمود.

در حال حاضر، این شرکت در زمره تولیدکنندگان شناخته شده و مطرح آهن و تیرآهن در بازار آهن آلات ایران قلمداد می گردد. کارخانه فولاد یزد به پشتوانه ربع قرن تجربه در این حوزه، توانسته بخش عمده ای از محصولات فولادی کشور را تامین سازد.

لازم به ذکر است که محصولات فولادی کارخانه های یزد و اصفهان، بسیاری از نیازهای ایجاد شده در بازار آهن آلات کشور را تامین می کنند. در این میان، شرکت فولاد یزد با تولید محصولات متنوع فولادی و آهنی، توانسته در طی این سال ها، به موفقیت های درخشانی و قابل توجهی در صنایع فولاد کشور، به ویژه در بخش خصوصی دست پیدا کند.

باید خاطر نشان نمود که مقاطع فولادی کارخانه یزد در سایزهای مختلف 14 و 16 تولید و به مصرف کننده عرضه می گردند. از سوی دیگر، کارخانه ذوب آهن اصفهان، از بزرگ ترین و برترین تولید کننده های مقاطع ساختمانی و فولادی در ایران به حساب می آید. کلیه محصولات این کارخانه مطابق با آخرین شاخص های استاندارد جهانی و بین المللی طراحی و تولید می گردند.

ریل، میلگرد، نبشی، تیرآهن و آهن، در سایزها و اندازه های مختلف، از عمده ترین محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان محسوب می شوند. تیرآهن ذوبی اصفهان، بسته به نوع نیاز و نحوه کاربرد، در اندازه های متنوع 12 الی 30 به مرحله تولید می رسند.

آهن یزد

مشخصات ظاهری و فنی تیر آهن یزد

تیر آهن یزد مطابق با اصول و شاخص های استاندارد معتبر طراحی و به مرحله تولید می رسد. در فرآیند تولید و ساخت این محصولات از آلیاژ های فولاد باکیفیت و بادوام استفاده می گردد. این ویژگی مقاطع فولادی شرکت فولاد یزد احرامیان را در ردیف تیرآهن های بسیار باکیفیت قرار داده است.

تیرآهن های کارخانه یزد بر اساس استاندارد IPE ساخته و پرداخته می شوند. تیرآهن سایز 14 این کارخانه از جمله مصالح فولادی پرکاربرد در حوزه ساختمان سازی و ساخت و ساز به شمار می رود. این محصول برای ایمن سازی و استحکام بخشیدن به سازه های ساختمانی در مقیاس وسیعی مورد استفاده واقع می شود.

تیرآهن 14 یزد در طول استاندارد 12 متر طراحی و تولید می شود. همچنین، بر اساس جدول محصول، وزن هر شاخه از تیرآهن 14 برابر با 145 کیلوگرم عنوان گردیده است. از دیگر تولیدات کارخانه فولاد یزد می توان به تیرآهن سایز 16، اشاره نمود. این محصول نیز در طول استاندارد 12 متر موجود می باشد. همچنین، وزن هر شاخه از تیرآهن 16 یزد برابر با 168 کیلوگرم برآورد گردیده است.

ناگفته نماند که از تیر آهن یزد در بازار با نام های دیگری نظیر تیرآهن احرامیان، تیرآهن فولاد یزد، تیرآهن نورد یزد و تیرآهن نورد یزد احرامیان، نام برده می شود.

آهن یزد

وجه تفاوت آهن یزد با اصفهان

آهن یزد و اصفهان از جمله محصولات خوب و باکیفیت موجود در بازار به شمار می آیند. در این میان، وجه تمایز و تفاوت این مدل از مقاطع فولادی، به ویژگی های ظاهری و فنی آنها بر می گردد. بر این اساس، تولیدات کارخانه ذوب آهن اصفهان از لحاظ استحکام، قطر، وزن، قیمت و استانداردهای استفاده شده و ابعاد و سایز، با تیرآهن های کارخانه یزد بسیار تفاوت دارد.

تیرآهن های اصفهان از نظر ابعاد و اندازه در سایزهای مختلف 12 تا 30 طراحی و تولید می شوند. این در حالی است که تیرهای کارخانه یزد، در سایزهای 14 و 16 در سطح بازار به چشم می‌خورند. وزن تیرآهن های اصفهان در مقایسه با مصالح فلزی یزد، بیشتر و بالاتر می باشد. بر این اساس، حداقل وزن تیرهای اصفهان 125 و حداکثر 507 کیلوگرم می باشد. وزن تیرآهن های یزد حداقل 145 و حداکثر 168 کیلوگرم است.

همچنین، قیمت تیرآهن کارخانه یزد به علت برخورداری از وزن سبک تر، پایین تر می باشد. مضاف بر این، تیرهای آهنی ذوبی اصفهان مطابق با استانداردهای روز و جدول اشتال ساخته و پرداخته می شوند. این ویژگی برتری نسبی تیر آهن های کارخانه ذوب آهن اصفهان را در برابر محصولات فولاد یزد در پی داشته است.

شایان ذکر است که آهن اصفهان در سطح بازار با نماد و علامت اختصاری ESCO شناسایی می شود. با توجه به این نماد به راحتی می توان از اصالت و اصل بودن محصولات آهنی اصفهان اطمینان حاصل نمود. در سوی مقابل آهن های یزد فاقد این ویژگی می باشند.

ناگفته نماند که در خرید تیرآهن باید عوامل و مولفه های مختلفی را مدنظر قرار داد. بر این اساس، کارخانه سازنده و تولیدکننده، وزن هر شاخه، شاخص ها و استانداردهای استفاده شده، ابعاد، اندازه، سایز و نوع و جنس متریال و آلیاژهای به کار رفته، از مهم ترین فاکتورها در این زمینه تلقی می گردند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط :

نحوه تشخیص تیر آهن اصفهان در بازار + ۵ نکته طلایی تشخیص تیرآهن اصل

نحوه تشخیص انواع تیرآهن + معرفی راهکارهای کلیدی برای تشخیص

تفاوت آهن کرمانشاه و اصفهان 

تفاوت تیرآهن فایکو و ذوب آهن اصفهان

https://ahanhyper.com//?p=5687

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *