امروز : جمعه 24 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

کاربرد رابیتس چیست ؟

رابیتس یکی از ورقه های فلزی می باشد که ظاهر آن با ورق های ساده فلزی متفاوت است. به دلیل مزیت های بسیار زیادی که از ورق های رابیتس دریافت می شود شما باید به خوبی بدانید که کاربرد رابیتس زیاد است. بسیاری از افرادی که ساختمان سازی انجام می دهند این ورق ها را می توانند مورد استفاده قرار دهند.

در صنعت ساخت و ساز از این ورق ها استفاده بسیار زیادی برای سیمان کاری و گچ کاری می شود. چشمه های بسیار کوچک و زیادی که درون ورقه های رابیتس وجود دارد به گونه ای می باشد که اجازه وارد شدن جریان هوا و نور و آب را به بسیاری از تجهیزات می دهد.

از آنجایی که کاربرد سقف کاذب در ساختمان سازی بسیار زیاد می باشد بیشتر تولیدکنندگان حجم زیادی از این ورقه ها را تولید کرده و وارد بازار می نمایند. شما زمانی که قصد خریداری این ورقه ها را دارید باید به خوبی در مورد کاربرد آنها اطلاعات بیشتری داشته باشید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که زمان خریداری این ورقه ها نیاز است کارخانه تولیدکننده آنها را بشناسید.

این ورق ها تحمل زیادی در برابر فشار دارند و می توانند فشار را در سراسر ورقه پخش کنند. شبکه فلزی مورد نظر دارای مقاومت و دوام بسیار بالایی می باشد. در صورتی که شما قصد خریداری این ورقه ها را دارید باید به خوبی در مورد کاربرد ورق های رابیتس اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید.

 

کاربرد رابیتس

آشنایی با کاربرد رابیتس

با توجه به مزیت هایی که از ورق های رابیتس دریافت می شو باید بدانید که استفاده از آن روز به روز گسترده تر می شود. عمده مصرف و کاربرد رابیتس در صنعت ساخت و ساز ساختمان ها می باشد. برخی از مهمترین کاربردهای  ورق های رابیتس که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

  1. در صنعت ساخت و ساز :

بیشتر ساختمان سازانی که ساخت ساختمان های متنوع را بر عهده دارند باید این ورق ها را خریداری کنند. عمده مصرف این ورق ها برای سیمان کاری، گچ کاری و همچنین نگهداری بسیاری از ملات ساختمان می باشد.

برای استفاده کردن از این ورقه ها باید آنها را به وسیله سیم رابیتس بندی به میلگردهای ساختمانی متصل نمایند. عملیات گچ کاری در این صورت روی ورق ها به بهترین نحو ممکن انجام می شود. رابیتس ها را بیشتر روی سقف آشپزخانه و پذیرایی مورد استفاده قرار می دهند.

  1. در صنعت تولید قفسه های آهنی :

یکی دیگر از انواع کاربرد رابیتس که شما باید با آن آشنایی داشته باشید این است که از ورق ها برای تولید قفسه آهنی استفاده می کنند. مقاومت بسیار بالای این ورق ها به نسبت توری مرغی ها موجب شده است که از آنها برای تولید قفسه های آهنی استفاده کنند. برای ساخت بیشتر قفسه های آهنی رابیتس را مورد استفاده قرار می دهند، چرا که طول عمر زیادی دارد.

رابیتس ها را با استفاده از بهترین متریال ها تولید و طراحی کرده اند و به همین دلیل است که طول عمر زیادی از خودشان نسبت به دیگر ورقه ها نشان می دهند.

قفسه های آهنی باید مقاومت زیادی در برابر ضربه و حرارت از خود نشان دهند که به همین دلیل باید بدانید ورقه های رابیتس انتخاب مناسبی به شمار می رود.

  1. برای مجسمه سازی :

برای مجسمه سازی بسیاری از هنرمندان از ورق های رابیتس استفاده می کنند. استفاده از ورق های رابیتس برای پیکرتراشان محبوبیت بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که پیش از خریداری ورق های رابیتس باید به خوبی کیفیت و ساختار آنها را بررسی کنید تا بدانید که برای پیکرتراشی کاربرد لازم را دارد.

مجسمه سازان از این نمونه ورق ها برای فرم دادن به مجسمه استفاده می کنند. آن دسته از مجسمه هایی که سه بعدی هستند را با استفاده از رابیتس تولید می کنند. بیشتر مجسمه های معماری که در ایتالیا طراحی شده اند با استفاده از ورقه های رابیتس تولید گشته اند.

 

ابزار های سقف کاذب

کاربرد رابیتس و خرید ورق های رابیتس

 شما برای خریداری ورقه های رابیتس تنها باید به عمده فروشانی که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه نمایید. هر یک از انواع رابیتس ها را شما می توانید با بهترین قیمت در تعداد بالا از عمده فروشان خریداری کنید. هر یک از مشتریانی که قصد خریداری ورقه های رابیتس را دارند باید به خوبی کیفیت ورقه ها را بررسی کنند.

توجه داشته باشید که قیمت ورقه های رابیتس را هم باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید. قیمت هر یک از ورق های رابیتس به فاکتورهای متنوعی بستگی دارد. هر یک از ورق های رابیتس را شما می توانید در اندازه های متنوع با قیمتی مناسب خریداری کنید و در بخش های متنوع از آنها استفاده نمایید. ساختمان سازان به تعداد زیادی از ورقه های رابیتس نیاز دارند که هر یک از ورق ها را باید به صورت اصولی در ساختمان نصب کنند.

رابیتس ها تقریبا چه وزنی دارند؟

به طور کلی سقف های کاذب از نظر میزان ضخامت با هم دیگر متفاوت می باشند؛ بر این اساس اغلب وزن سقف کاذب کناف بین ۱۱ تا ۵۰ کیلوگرم بر متر مربع است. در صورتی که لایه های اضافی همچون لایه عایق به سقف اضافه کنیم، بار سقف اضافه شده و در نهایت وزن آن بیشتر می شود.

عوامل موثر بر قیمت رابیتس شامل چه چیزهایی می باشد؟

عوامل بسیاری بر قیمت سقف کاذب تأثیر می گذارند. از جمله این عوامل عبارتند از؛ ارتفاع، حجم کار، داشتن عایق بندی، جنس سقف اصلی، متراژ سقف مورد نظر، متریال بکار رفته در سقف، اجرای طرح دار یا ساده سقف.

مهم ترین معایب سقف کاذب ( رابیتس ) چیست؟

این دسته از سقف ها چون بر روی سقف اصلی نصب می شوند، ارتفاع دیوار را کاهش می دهند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۲۰۲۵

مقالات مرتبط:

رابیتس کاری، راهنمای کامل اجرا و قیمت آن

راهنمای خرید رابیتس

فرایند تولید رابیتس

https://ahanhyper.com//?p=11540

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *