امروز : چهارشنبه 04 خرداد 1401

Search
Generic filters
قیمت میلگرد همدان: افزایش ↑
قیمت میلگرد تهران: کاهش ↓
قیمت میلگرد اصفهان: ثابت ⊗
previous arrow
next arrow
Slider
کارخانه فولادی منتخب

کارخانه های فولادی منتخب

کارخانه های تولید کنند آهن و فولاد جایگاهی مهم در تامین وسایل رفاه زندگی بشر دارند تا جایی که میتوان به راحتی این بخش از صنعت را نقطه سرآغاز توسعه یافتگی سایر صنایع و اقتصاد یک کشور دانست . صنعتی که در حین اشتغال زایی در مراحل استخراج سنگ آهن از معادن تا تولید فولاد ، امکان سازندگی در صنایع حمل و نقل ، تولید انواع مقاطع فولادی برای کاربرد در صنعت ساختمان ، نفت و پتروشیمی …. را نیز فراهم می آورد.

بنا بر اهمیت و جایگاه مهم این صنعت در اقتصاد کشور ، در این مقاله به شرحی مختصر از کارخانه های تولید فولاد منتخب استان های کشور خواهیم پرداخت.

کارخانه های فولادی استان اصفهان

استان اصفهان با داشتن مرکزیت جغرافیایی در کشور و همسایگی در جوار استان های دارای پتاسیل شکوفایی اقتصادی ، تبدیل به قطب صنعت تولید آهن و فولاد کشور گشته که در سال های اخیر بار زیادی از تولید کشور را به دوش داشته است ، از کارخانه های مهم و فعال این استان می توان به این موارد اشاره کرد :

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه ای بزرگ و متشکل از هفت مجتمع تولیدی که با تولید ورق های فولادی برای کاربرد در صنایع خودرو سازی،قطعه سازی ، تولید لوازم خانگی و لوله پروفایل بیش از 50 درصد از فولاد کشور را تامین می کند .

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان با تولید انواع مقاطع فولاد ساختمانی و صنعتی ، به عنوان مادر صنعت فولاد کشور شناخته می شود .

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه امیر کبیر کاشان

کارخانه امیر کبیر کاشان با تولید سالانه 130 هزار تن ورق گالوانیزه گرم ، و موقعیت مناسب قرارگیری در مسیر جاده ترانزیتی کشور ، از مهم ترین کارخانه های صنعت آهن و فولاد کشور به شمار می آید .

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه فولاد کویر کاشان

کارخانه کویر کاشان ، انواع میلگرد های عاجدار ، ساده ، کلاف و …. را تولید کرده که کیفیت تولیدات این کارخانه ، پس از میلگردهای کارخانه ذوب آهن در رده دوم با کیفیت ترین میلگردهای فولادی کشور قرار گرفته است .

کارخانه فولاد سبا

که با وجود اینکه از زیر مجموعه های کارخانه فولاد مبارکه می باشد ،سالانه  بیش از 700 هزار تن انواع ورق سیاه و ضد زنگ دارای قابلیت جوشکاری و کشش مقاومتی بالا تولید و روانه بازار صنایع کشور می نماید .

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه های فولادی مشهد

استان قدس رضوی که با داشتن مرزهای طولانی با کشور افغانستان و ترکمنستان و دارا بودن جاده های ترانزیتی مهم ، معادن بزرگ و فراوان سنگ آهن ، ذغال سنگ و … و همچنین زیر ساخت هایی مهم همچون شهرک های صنعتی متعدد  یکی از برترین مراکز کارخانه های تولید آهن و فولاد کشور است . از جمله کارخانه های مهم فولاد این استان میتوان کارخانه هایی که در ذیل به آنها اشاره شده را نام برد :

کارخانه نیک صدرا توس مشهد

محصول اصلی این کارخانه با پتانسیل تولید بالغ بر 250 هزار تن در سال ، میلگرد در سایزهای 12  تا 32 و استاندارد A3 است .

کارخانه فولاد خراسان

که با نام کارخانه فولاد نیشابور نیزشناخته می شود ، محصولاتی همچون انواع میلگرد ساده و عاجدار ، شمش فولادی ، آهن اسفنجی ، نبشی ناودانی و … تولید می کند .

کارخانه فولاد شکفته مشهد

این کارخانه پیشرو با ظرفیت تولید سالیانه 100 هزار تن در سال ،  انواع مقاطع فولادی نبشی و سپری را تولید و به بازار صنایع عرضه می کند .

کارخانه پروفیل مشهد

این کارخانه با وجود گذشت تنها یک دهه از زمان تاسیس آن ، قادر به دستیابی به جایگاهی مهم در عرصه فولاد کشور گشته است ،از مهم ترین تولیدات این کارخانه می توان محصولاتی چون انواع  لوله و پروفایل فولادی درزجوش و قوطی های مربع و مستطیل شکل را نام برد .

کارخانه فولاد ظهوریان ( نورد فولاد بارثاوا )

کارخانه فولاد ظهوریان ، با تولید بالای انواع نبشی های بال مساوی با طول یکسان 6 متر در انواع سایزهای مختلف ، بخش زیادی از نیازهای کشور در حوزه ساختمانی و صنعتی را برآورده می سازد .

صنایع فولاد صبح پارسیان

یک مجتمع فولادی نوپا که تولید کننده انواع مقاطع تیرآهن ، پروفیل ، نبشی و ناودانی است .

کارخانه فولاد توس حجت

این کارخانه با ظرفیت تولید سالیانه 72 هزار تن ، نبشی ، ناودانی و سپری ، سهم خود در تولیدات صنایع فولاد کشور را ادا می کند .

کارخانه های فولادی تهران

استان تهران با مرکزیت شهر تهران ، پایتخت کشور ، کانون اقتصادی ایران است و نیمی از بخش صنعت کشور را به خود اختصاص می دهد . در این میان نقش کارخانه های تولیدی فولاد تهران در عرصه صنعت را نمی توان نادیده انگاشت . از کارخانه مهم و فعال این استان و شهر تهران می توان موارد ذیل را نام برد :

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه فولاد تهران

این کارخانه با ظرفیت عملی  100 هزار تن در سال ، انواع مقاطع فولادی از قبیل میل گرد ، نبشی و ناودانی را با کیفیتی بسیار بالا تولید و وارد بازار می کند .

کارخانه گروه صنعتی تهران شرق

این کارخانه پیشرو در تولید و عرصه صادرات با برند تهران مشرق و میامی فولاد شرق ، انواع لوله و پروفیل های صنعتی و ساختمانی فولادی و هم چنین اسکلت های سنگین فلزی پیش ساخته را سالانه تولید و به در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند .

کارخانه شرکت نورد فولاد تهران

این کارخانه با داشتن سابقه ای درخشان در تولید ، امروزه  با استفاده از مواد اولیه مرغوب مانند شمش فولادی با ابعاد گوناگون و ظرفیت تولید سالیانه 100 هزار تن ، انواع نبشی، ناودانی، سپری، تسمه و میلگرد و…  را تولید و روانه بازار صنایع می کند .

کارخانه های فولادی شیراز

استان فارس با پتانسیل بالای تولید و توسعه از جمله استان های صنعتی کشور به شمار می رود که طی دهه اخیر کارخانه های متعددی در زمینه تولید آهن و فولاد در این استان احداث شده است ، از مهم ترین کارخانه های فولادی این استان می توان کارخانه ذوب آهن پاسارگاد ، شیراز پولاد نورد ، سلحشوران فارس و دهها کارخانه فولادی فعال دیگر در این استان را  نام برد .

کارخانه ذوب آهن پاسارگاد

این کارخانه دارای  دو فاز ذوب و ریخته گری شمش که ظرفیت تولیدی شمش فولادی این کارخانه از آهن اسفنجی به 5/1 میلیون تن در سال می رسد و فاز کنسانتره و گندله سازی با ظرفیت 4/3 میلیون تن در سال می باشد و محصولات عمده این کارخانه انواع شمش های فولادی و آلیاژی می باشد .

شیراز پولاد نورد

این کارخانه که از زیر مجموعه های گروه صنعتی پولاد کف محسوب می شود ، تولید کننده انواع میلگرد کلاف ساده و عاجدار ، میلگرد شاخه A2  و A3 ، مفتول فنر و مفتول کششی می باشد .

 کارخانه سلحشوران فارس

این کارخانه که با در نزدیکی قرار داشتن به راه آهن شیراز – اصفهان و راه آهن یزد – اقلید و همچنین دسترسی به ذخایر معادن سنگ ، موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد ، اولید و عرضه کننده محصولات فولادی چون گندله ، آهن اسفنجی ، شمش فولادی و میلگرد است .

کارخانه های فولادی خوزستان

استان خوزستان که اغلب به عنوان قطب اقتصادی غرب و جنوب غرب کشور شناخته می شود با داشتن منابع گسترده نفتی ، نقش بسیار مهمی در اقتصاد و توسعه صنایع کشور دارد ، از جمله کارخانه های مهم این استان ، کارخانه های تولید آهن و فولاد این استان است که در ذیل به مهم ترین کارخانه های این استان اشاره خواهیم کرد :

کارخانه فولاد آتیه خلیج فارس

کارخانه ای نوپا که با تولید انواع میلگرد با استحکام بالا و وزن مناسب ، علاوه بر تامین بازار داخلی ، در عرصه صادرات به سایر کشورها نیز عملکرد بسیار موفقی دارد .

کارخانه فولاد روهینا جنوب

این کارخانه تولید کننده انواع میلگرد با قیمت بسیار مناسب در بازار داخلی و بین المللی است.

کارخانه فولاد خوزستان

این کارخانه که از بزرگترین تولید کنندگان شمش فولاد کشور است ، به عنوان دومین قطب تولید فولاد خام در کشور شناخته می شود . محصولات اصلی این کارخانه عبارتند از : بیلت ، اسلب و بلوم .

کارخانه فولاد اکسین خوزستان

کارخانه فولاد اکسین خوزستان ، تولید کننده انواع ورق سیاه در بازار صنایع کشور است .

کارخانه های فولادی کرمان

استان کرمان که  در جنوب  شرقی کشور واقع شده و پهناورترین استان ایران محسوب می شود ، با داشتن معادن سنگ آهن وسیعی با ذخایر میلیون ها تن سنگ آهن  که بیش از 50 درصد نیاز فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان را تامین می کند ، خود قطب تجمع کارخانه های فولادی مهمی در کشور است که دزذیل به برخی از آنها اشاره می شود :

کارخانه فولاد زرند ایرانیان

این کارخانه با استفاده از سیستمی کاملا زیست محیطی محصولات صنعتی و معدنی مطابق استانداردهای روز دنیا مانند سنگ آهن ، کنسانتره سنگ آهن ، گندله سنگ آهن ، ذغال سنگ کک شو و کک متالورژی تولید و عرضه بازار می کند .

کارخانه فولاد مشیز بردسیر

این کارخانه با ظرفیت تولید سالیانه 420 هزار تن تولید کننده انواع میلگرد سایز 10 الی 32 و میلگرد عاجدار در سایز 8 الی 32 در گریدهای A2  و A3  است .

کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان

این کارخانه تولید کننده انواع میلگرد های مستحکم برای کاربرد در صنعت ساختمان سازی است .

کارخانه های فولادی تبریز

شهر تبریزی ، مرکز استان آذربایجان شرقی به عنوان  قطب اقتصادی منطقه آذربایجان ایران و همچنین مرکز بازرگانی ، سیاسی ، صنعتی ، و نظامی این منطقه از کشور شناخته می شود . از مهم ترین کارخانه ها ی فولادی این منطقه می توان موارد زیر را بر شمرد :

کارخانه فولاد ناب تبریز

یکی از مهم ترین تولید کنندگان مقاطع فولادی ساختمانی همچون تیرآهن و نبشی ناودانی است .

کارخانه فولاد آذربایجان

این کارخانه تولید کننده انواع میلگرد و نبشی ناودانی است .

کارخانه فولاد شاهین بناب

این کارخانه که با نام صنعت فولاد بناب نیز شناخته می شود ، انواع میلگرد ، نبشی ناودانی ، تیرآهن و شمش فولادی با کیفیت خوب را تولید و به بازار عرضه می کند .

کارخانه های فولادی یزد

استان یزد که از چهار سوی جغرافیایی در مجاورت با استان های صنعتی مهم کشور قرار دارد ، با دارا بودن تعداد زیادی از معادن طبیعی پتانسیل بالایی برای حوزه صنعت فولاد کشور دارد و به همین جهت کارخانه های فولادی بزرگی در این استان به بهره برداری رسیده اند ، از مهمترین کارخانه های فولادی یزد می توان موارد زیر را برشمرد :

کارخانه فولاد یزد (فولاد احرامیان یزد)

این کارخانه تولید کننده انواع تیرآهن و میلگرد های ساختمانی است .

کارخانه آهن و فولاد بافق یزد

مجتمع آهن و فولاد بافق یزد ، مجتمعی عظیم که در مجاورت معادن سنگ آهن احداث گردیده و با ظرفیت بالای تولیدی ، انواع میلگرد و مقاطع فولادی بازرا داخلی را تولید و تامین می کند .

کارخانه فولاد الماس یزد

این کارخانه نوپا تولید کننده انواع نبشی و ناودانی با ظرفیت 6 هزار تن در سال می باشد .

کارخانه های فولادی اهواز

اهواز مرکز استان خوزستان از دیرباز تا کنون ، مرکز احداث و بهره برداری کارخانه های مختلف صنعتی از جمله در زمینه صنعت تولید آهن و فولاد بوده است ، از کارخانه مهم فولادی اهواز می توان موارد زیر را بر شمرد :

کارخانه لوله سازی اهواز

این کارخانه با دارا بودن دهه ها تجربه در زمینه تولید انواع لوله های قطر بزرگ ، لوله های اسپیرال ، لوله های قطر کوچک و انواع پوشش لوله پیچشی و غلافی و همچنین پوشش داخلی لوله ، از جمله کارخانه های مهم صنعت فولاد کشور به شمار می آید .

کارخانه فولاد نورد و لوله اهواز

این کارخانه اولین کارخانه تولید کننده کلاف ورق گرم فولادی کشور است که در حاضر انواع کلاف ورق گرم فولادی ، کلاف ورق گرم اسیدشویی شده و روغنی ، تسمه ورق تخت ، لوله‌های سیاه و پروفیل ، لوله‌های گالوانیزه بدون دنده و گالوانیزه دنده شده ، لوله‌های گاز و  پروفیل چهار گوش با مقاطع مربع و مستطیل را تولید و روانه بازار می کند .

کارخانه فولاد کاویان اهواز

این کارخانه از برترین تولید کنندگان ورق های فولادی سنگین در کشور است و با تولید ورق های سیاه فابریک با کاربرد در صنایع مختلف ساختمان سازی ، اتوموبیل سازی همچنان در عرصه صنعت فولاد کشور پیشتاز است .

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

https://ahanhyper.com//?p=11495

اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
0 0 رای
امتیاز
عضویت
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
کلید اسکرول خودکار به بالا