امروز : یکشنبه 09 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

انواع بتن

در صنعت به صورت گسترده ای از بتن با نام ها و کاربرد های بسیار زیادی استفاده می شود. می توان به راحتی از این محصولات در حالت های مختلف استفاده کرده و مقاومت بالایی را ایجاد کرد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر و سریع تر برخی از سازه ها را ایجاد کرد. هر یک از انواع بتن های موجود برای کاربرد های مشخصی مورد استفاده قرار گرفته و می توانند قابلیت های ویژه ای را نیز داشته باشند. می توان از این ویژگی ها به ترمیم، افزایش مقاومت و سبک سازی سازه ها اشاره کرد.

این موارد تنها نمونه های کوچکی از قابلیت های بتن ها می باشد. می توان در دسته بندی های بسیار زیادی بتن ها را مورد استفاده قرار داد. به عنوان انعطاف پذیر ترین محصولات موجود می توان بتن ها را معرفی کرد. با توجه به نسبت های موجود در مصالح به کار رفته می توان انواع بتن را تولید کرد. ساخت انواع بتن به وسیله متریال های با کیفیت می تواند برای شما بالاترین ویژگی ها را ایجاد کند. در انتخاب این محصولات می توان بهترین نمونه های موجود را نیز در اختیار داشت.

هرچه کیفیت در بتن بالاتر باشد قطعا می توان ویژگی های بسیار بیشتری را در اختیار داشت. برای افزایش مقاومت این مصالح و متریال ها می توان از افزودنی های مختلف نیز استفاده کرد. در انواع بتن های موجود می توان از میلگردها به صورت گسترده ای استفاده کرد تا بتن مقاومت بالاتری را نیز از خود نشان دهد.

 

انواع بتن

 

انواع بتن

می توان انواع بتن ها را در دسته بندی های بسیار زیادی قرار داده و برای هریک کاربردی مشخص را معرفی کرد. استفاده از بتن های مختلف در مکان های مناسب می تواند بالاترین سطح از کارایی و مقاومت را ایجاد کند. در انتخاب بتن های موجود می توان برخی از مصالح را بیشتر مورد استفاده قرار داد. برای ایجاد بتن های مختلف باید تنها نسبت مصالح موجود را مشخص کرده و مورد استفاده قرار داد. در ادامه برخی از پر مصرف ترین بتن ها را برای شما معرفی کرده و شرح خواهیم داد.

بتن ساده

بتن معمولی را می توان به عنوان یکی از متداول ترین بتن های موجود معرفی کرد. در انواع بتن های موجود این نوع بیشترین استفاده را داشته و در قسمت های بسیار زیادی به کار گرفته می شود. نسبت های سیمان، سنگدانه و آب در این نوع بتن به صورت مشخصی به کار گرفته می شود. از بتن ساده برای روسازی و کاربرد های معمول تر استفاده می کنند. در ساختمان سازی در قسمت های عادی از این نوع بتن استفاده گسترده ای می شود. در مکان هایی که مقاومت کششی مورد نیاز نمی باشد می توان از این نوع بتن به خوبی استفاده کرد.

بتن سبک

در بتن های موجود هر نوع بتنی که در هر مترمکعب وزنی کمتر از 1920 کیلوگرم را داشته باشد به عنوان بتن سبک شناخته می شود. در این نوع بتن می توان مواد طبیعی سبک و بسیار متنوعی را مشاهده کرد. از انواع سنگدانه های متنوع در ساخت بتن های سبک استفاده شده که می توان به شکل های مختلف آن ها را مشاهده کرد. از جمله سنگدانه های طبیعی که در ساخت بتن مورد استفاده قرار می گیرند می توان به پوکه و اسکوریا اشاره کرد. علاوه بر مواد طبیعی می توان به مواد مصنوعی نیز اشاره کرد که در ساختن بتن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بتن سبک

 

از این محصولات می توان به شیل ها و رس های سفت شده اشاره کرد. مواد فرآوری شده دیگری مانند پرلیت ها و ورمیکولیت ها نیز وجود دارند که در ساخت بتن سبک مورد استفاده قرار می گیرند. انتقال حرارت در این نوع بتن بسیار کم بوده و برای قسمت های مختلف یک ساختمان بسیار مفید می باشد. بتن های سبک برای عایق کاری های حرارتی به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. برای حفاظت انواع سازه های فولادی و فلزی در برابر حرارت می توان از این محصولات به خوبی  استفاده کرد.

بتن با چگالی بالا

این نوع بتن را با نام بتن سنگین نیز می شناسند. در این نوع بتن می توان چگالی 3 هزار تا 4 هزار کیلوگرم  در متر مکعب را مشاهده کرد. در این نوع بتن از سنگدانه های خرد شده با چگالی بسیار بالا استفاده شده که باعث بالا رفتن چگالی کلی بتن می شود. در انواع بتن های موجود این محصولات بسیار مقاوم و با استحکام می باشند. برای کف و فونداسیون ها بر روی سطح زمین می توان از این نوع بتن به خوبی استفاده کرد. از موادی همچون باریس با توجه به داشتن چگالی بسیار بالا می توان در ساخت این بتن ها استفاده کرد. قابلیت های بسیار زیاد این محصولات باعث شده است تا بتوان به راحتی از این محصولات استفاده کرد.

بتن آرمه

در انواع بتن های موجود می توان بتن آرمه را به عنوان یکی از قوی ترین مدل های موجود در نظر داشت. در این نوع بتن از فولاد برای تقویت استفاده شده است. در اشکال مختلف می توان فولاد را در این نوع بتن به کار گرفت. از فولاد در این نوع بتن برای بالا بردن مقاومت کششی استفاده شده است. برای ایجاد آرماتور های مختلف در بتن از روش های بسیار متنوعی استفاده می کنند تا بالاترین کیفیت را ایجاد کنند.

ایجاد کیفیت های بسیار متنوع در این محصولات می تواند بالاترین دوام و کارایی را ایجاد کند. در انواع ساختمان ها و بناهای مختلف می توان از این نوع بتن استفاده کرده و بالاترین کیفیت را مشاهده کرد.

 

بتن آرمه

 

 

جمع بندی

به صورت کلی در انواع بتن های موجود می توان قابلیت های بسیار زیادی را مشاهده کرده و بهترین نمونه های موجود را در اختیار داشت. هرچه کیفیت در مصالح و متریال های به کار رفته در بتن بالاتر باشد می توان راحت تر و در زمانی کمتر آن ها را ایجاد کرد. برای تهیه انواع متریال های به کار رفته در بتن ها باید از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید.

از بهترین فروشگاه های موجود می توان به آهن هایپر اشاره کرد که انواع مصالح و متریال های مورد نیاز شما را آماده کرده است. می توانید قیمت روز میلگرد، قیمت آهن آلات، قیمت ورق فولادی و … را به صورت دقیق و روزانه از آهن هایپر دریافت کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

بتن الیافی چیست ؟

انواع بتن پلیمری چیست؟

انواع بتن بازیافتی

https://ahanhyper.com//?p=37597

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *