امروز : شنبه 25 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

کاربردهای سیم خاردار + معرفی انواع مدل های سیم خاردار

سیم خاردار از محصولات مناسب و کاربردی برای افزایش ضریب ایمنی و امنیت و ایجاد حصارکشی به شمار می‌رود. این محصول از فولاد نرم تهیه و تولید شده و از متداول ترین و رایج ترین محصولات مفتولی، محسوب می‌شود. گفتنی است سیم مفتول، از متریال اصلی و ماده اولیه برای تولید و ساخت سیم‌های خاردار می باشد. با استفاده از سیم خار دار پروژه ایجاد فنس و حصار کشی یک محدوده، به راحتی انجام می شود.

برخورداری از قیمت مقرون به صرفه، استحکام و دوام مطلوب، نصب و پیاده سازی سریع، حمل آسان و سازگاری با اقلیم های آب و هوایی مختلف را می توان از مهم ترین ویژگی های سیم خاردار برشمرد.

این محصول از سیم خشک یا سیم مفتول تهیه و تولید می گردد. متریال استفاده شده در ساختار مفتول ها، فولاد، استیل و جنس مس می باشد. سیم های مفتولی و رایج و پراستفاده در سطح بازار، از فولاد st37 طراحی و تولید می شوند. فولاد دارای استاندارد st37 درصد بسیار کمی کربن (حدود 0.15 الی 0.29 درصد) در ساختار خود دارد.

کاربردهای سیم خاردار

انواع و اقسام سیم خاردار

1- سیم خار دار خطی

سیم خاردار از نوع خطی، همانطور که از نامش مشخص است، به صورت خطی نصب و اجرا می شود. سیم های خاردار خطی نیز در دو مدل سیم خطی سوزنی و سیم خطی تبری یا تیغی، موجود می باشند. سیم های خاردار از نوع خطی سوزنی توسط چهار رشته سیم مفتولی طراحی و تولید می شوند.

سیم خاردار خطی به صورت توپ یا کلاف بسته بندی شده و از وزنی در حدود، 25 کیلوگرم برخوردار می باشند.

سیم های خاردار خطی تیغی یا تبری، از شکل و فرم متفاوت و مدرن تری در مقایسه با نوع سوزنی خطی بهره مند هستند. این محصولات نیز به صورت توپ یا کلاف بسته بندی و به بازار عرضه می شوند. وزن هر کلاف سیم های خاردار خطی تبری، در محدوده 20 الی 25 کیلوگرم قرار دارد.

2- سیم خار دار حلقوی

مشخصات و ویژگی های این مدل سیم خاردار تقریبا همانند سیم های خاردار خطی بوده اما وجه تمایز و تفاوت آن، به حلقوی بودن شکل و فرم و حالت سیم مربوط می شود. سیم خار دار حلقوی در انواع حلقوی ساده یا سوزنی و حلقوی تبری یا تیغی طراحی و تولید می گردد.

سیم های خاردار حلقوی سوزنی، از دو رشته مفتول کوتاه و دو رشته سیم مفتول تشکیل می شوند. این در حالی است که سیم خار دار حلقوی تبری از یک رشته سیم تشکیل شده و از خارهایی به شکل تبری یا تیغی برخوردار است.

کاربردهای سیم خاردار

مهم ترین کاربردهای سیم خاردار

1- ایجاد حصارکشی و تامین امنیت

بدون تردید، افزایش ضریب امنیت، از مهم ترین موارد کاربرد و استفاده از سیم خاردار محسوب می شود. بر همین اساس، این محصولات در حوزه های دامی و کشاورزی، در طیف وسیع و گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. در ضمن، سیم های خاردار به عنوان ابزاری حفاظتی به کار می روند.

این موضوع در مزارع کشاورزی، به صورت بارز و برجسته نمود پیدا کرده است. به طور معمول، برای جلوگیری از ورود یا حمله حیوانات به محصولات کشاورزی، اطراف آن را با سیم های خاردار حصارکشی می کنند.

2- مهار کردن

خاصیت مهار کردن، از دیگر مهم ترین موارد استفاده و کاربرد سیم خاردار به شمار می رود. سیم های خاردار در اطراف و محیط پیرامون زندان ها و ندامتگاه ها و به منظور حبس کردن زندانیان در مقیاس وسیعی مورد استفاده واقع می شوند. این ویژگی سیم های خاردار احتمال فرار زندانیان را به حداقل می رساند.

3- استفاده در حوزه نظامی

سیم های خاردار یا barbed wire در حوزه نظامی نیز کاربرد گسترده و فراوانی دارند. با استفاده از این سیم ها انجام حصارکشی، امکان حمله و تهاجم نظامی دشمن، به آهستگی و با تاخیر صورت می گیرد. در نتیجه این امر، فرصت برای دفاع و عقب راندن دشمن به خوبی فراهم می گردد. همچنین، با کمک این محصولات، قابلیت محصور کردن مناطق حساس نظامی، به سادگی امکان پذیر می شود.

4- تقسیم بندی کردن

از دیگر موارد کاربرد و استفاده سیم خاردار می توان به بخش بندی و تقسیم بندی، اشاره نمود. بر این اساس، برای ایجاد مرز بندی میان کشورها، سیم های خاردار از بهترین گزینه ها تلقی می گردند. مضاف بر این، برای تقسیم بندی اراضی، استفاده از سیم های خاردار از راهکارهای موثر و کاربردی قلمداد می گردد.

ناگفته نماند که در هنگام انتخاب و خرید سیم خاردار، باید نکات و فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد. نوع کاربرد و نحوه استفاده، مقدار و میزان سیم، از مهم ترین عوامل در این زمینه به حساب می آیند. علاوه بر این، محل نصب و اجرا، ویژگی ها و مشخصات فنی، نوع و مدل سیم، بازه قیمت و نوع و جنس متریال استفاده شده، از دیگر موارد حائز اهمیت در هنگام خرید سیم های خاردار به شمار می آید.

برای خرید انواع مقاطع فولادی از جمله  نبشی و ناودانی، ورق سیاه و میلگرد از جمله میلگردهای ساده و میلگرد آجدار می توانید هم اکنون به سایت https://ahanhyper.com/ مراجعه نمایید. این سایت مرجع رسمی جهت فروش انواع آهن الات با کیفیت و قیمت مناسب است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

فرایند تولید سیم خاردار

سیم خاردار حلقوی

راهنمای خرید سیم خاردار

https://ahanhyper.com//?p=5879

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *