امروز : شنبه 25 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

کاربرد نبشی + شرکت های تولید کننده نبشی

آنچه که باید بدانید این است که نبشی در واقع به پروفیلی گفته می شود که سطح مقطع آن به صورت دو ضلع که برهم عمود هستند ایجاد شده است. یکی از مهم ترین مصالحی که در ساختمان سازی به کار میرود نبشی است که به صورت مرکب و همچنین به صورت ترکیبی با موارد دیگر ساخته می شوند. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که این سازه در واقع از نظر تولید به دو دسته تقسیم بندی می شود:

نبشی پرسی که در واقع با ورقی به طول شش متر ساخته می شود و به آن شکل داده می شود و به این معناست که ماهیت اولیه این ورق از جنس فولاد است. نوع دوم اما به نوع فابریک معروف است که از همان ابتدای فرایند به همین شکل ساخته و از خط تولید خارج می شود.

کاربرد نبشی

کاربرد نبشی چیست؟

به طور معمول می توان گفت که از این سازه کاربردهای بسیار در صنایع فلزی می شود. با توجه به طرح هایی که توسط مهندسین ارائه شده است، می توان گفت که این نبشی ها به صورت شاخه و خرد شده به کار می روند. می توان اینطور گفت که نبشی هایی که سایز آن ها بین 50 تا 150 میلی متر هستند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از این سازه ها معمولا برای اتصال در پل ها مورد استفاده هستند.

شما می توانید تیرآهن ها را نیز با استفاده از این سازه ها به سیم های بابر متصل کنید. دقت داشته باشید که ستون ها نیز به صفحات فونداسیون در ساختمان سازی و همچنین صنعت متصل می شوند. علاوه بر این، از این نوع سازه در ساخت ستون و خرپا استفاده خواهد شد. در برخی از سازه های دیگر که مرتبط با آسانسورها هستند از نوع خرد شده این سازه استفاده می شود که به عنوان نوع لقمه ای هم شناخته می شود.

در برخی از سازه های دیگر هم که به نوع مرتبط با آسانسور شناخته می شوند، از نوع خرد شده این نبشی ها استفاده می شود. دقت داشته باشید که همچنین در سقف های کرومیت برای اینکه بتوان از این نوع سازه ها استفاده کرد، از یک نوع تسمه در ناودانی ها استفاده می شود که درون یک پوشش بتنی قرار می گیرند. دقت داشته باشید که برای اتصالات ساده در این زمینه از این نوع سازه ها استفاده می شود.

نکته ای که در این بخش باید به آن دقت کنید این است که  باید وزن این نوع سازه را به درستی تخمین و محاسبه کنید. معمولا برای خرید، وزن این نوع سازه را به صورت کیلوگرمی تخمین می زنند و از فرمول های خاصی هم در این زمینه استفاده می کنند.

شرکت های تولید کننده نبشی

آنچه که باید به آن دقت کنید این است که این سازه توسط شرکت های مختلف تولید می شود. برخی از این شرکت ها به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان در زمینه نبشی شناخته می شوند. از جمله آنها می توان به شرکت فولاد ناب تبریز اشاره کرد که این سازه ها را به صورت باکیفیت و همچنین با تنوع بالا تولید می کنند.

ساخت این نوع سازه ها مستلزم رعایت نکات بسیار زیادی است که البته با توجه به مقررات مختلف انجام خواهد گرفت. در واقع این سازه از جایگاه ویژه ای در این زمینه برخوردار است که به شما کمک خواهد کرد که کار خرید این سازه را آسان تر انجام دهید. در طول سالیانی که گذشت، نبشی ها از اهمیت خاصی برخوردار شده اند و به همین دلیل هم شرکت هایی که در زمینه تولید این سازه ها فعالیت می کنند توانسته اند انواع مختلفی از آن ها را تولید کرده و به بازار ارائه کنند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که با توجه به اینکه این سازه ها در ساختمان سازی به کار میروند باید دارای مقاومت خوبی باشند تا شما را دچار مشکل نکنند. همچنین دقت داشته باشید که اهمیت این سازه در این است که استحکام ساختمان را افزایش دهد و هرگونه قصور در این زمینه ممکن است که باعث بروز مشکلات بسیاری در این زمینه شود.

مشخصات انواع مختلف نبشی

نبشی ها دارای انواع مختلفی هستند. از نظر ظاهری می توان گفت که نبشی دارای دو نوع بال مساوی و بال نامساوی است. همانگونه که از نامش پیداست، می توان گفت که نوع بال مساوی این سازه در واقع پروفیل هایی هستند که دو بال آن ها به صورت قائم ایجاد شده است و به صورت یک حرف ال درآمده اند.

نوعی از این سازه که با بال نامساوی ساخته می شود دارای دو قسمت نامساوی است و در ساخت آنها از پروفیل های مختلف استفاده می شود. همچنین می توان گفت که استانداردهایی که در این زمینه ایجاد شده اند باعث میشوند که هر یک از آنها استفاده های خاصی داشته باشند. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که خرید خود را در زمینه این سازه، از فروشگاه هایی انجام دهید که کاملا معتبر هستند و شما را دچار مشکل نخواهند کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

کاربرد نبشی در اتصال پل به ستون

انتخاب بهترین کارخانه‌های تولیدکننده نبشی برای خرید نبشی

کارخانه‌ های تولیدکننده نبشی

https://ahanhyper.com//?p=8747

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *