امروز : یکشنبه 09 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

فلنج عینکی

فلنج عینکی از جمله فلنج های کاربردی می باشد که معمولاً در صنایع لوله کشی و تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و باعث می‌شود تا در کاربردهای خاصی از آن استفاده شود. در برخی مواقع این نوع فلنج را با نام فلنج سپتیکال نیز می شناسند یکی از قابلیت های بسیار مهم این محصول؛ قابلیت ایزوله کردن تجهیزات می باشد.

 همانطور که می دانید فلنج ها از جمله متداول ترین روش ها برای اتصال لوله های شیرآلات و تجهیزات دیگر در لوله کشی می باشد. به طور کلی فلنج ها در انواع مختلفی وجود دارند؛ یکی از انواع پرکاربرد همانطور که ذکر شد فلنج عینکی می باشد. این نوع فلنج از جمله اتصالاتی می باشد که لوله انتقال را به یکدیگر اتصال خواهد داد و همچنین جهت اتصال شیرالات به لوله های جوش داده شده مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی بسیار مهم این نوع فلنج ها برخورداری از امکان باز و بسته کردن توسط پیچ و مهره می باشد که باعث شده است تا در صنایع مختلف و در کاربردهای بسیاری استفاده نمایند. این محصول معمولاً از دو قطعه دیسکی تشکیل شده است که از قسمت میانی توسط یک پل فولادی به یکدیگر اتصال داده می شود.

 همانطور که از نام این محصول پیداست دارای ظاهری همانند عینک مطالعه می باشد؛ به همین خاطر به آن به فلنج عینکی می گویند. یکی از دیسک ها به صورت توپر بوده برای مسدود کردن جریان سیال خطوط لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیسک دیگر همانند عینک به صورت تو خالی می باشد که برای باز کردن مسیر عبور سیال استفاده خواهد شد.

نحوه کارکرد فلنج عینکی

همانطور که ذکر شد جهت باز و بسته کردن مسیر عبور جریان سیال در خطوط لوله از فلنج عینکی استفاده می شود. نحوه کارکرد این محصول به این صورت است که فلنج حول محور پل قرار خواهد گرفت و در وسط پل اقدام به گردش می کند.

در برخی مواقع فلنج در مسیر قرار گرفته که باعث می‌شود تا مسیر عبور جریان به صورت کامل بسته شود. بر خلاف آن قسمت سوراخ دار در مسیری قرار خواهد گرفت که باعث باز شدن مسیر و عبور جریان سیال از فلنج خواهد شد.

ویژگی های فلنج عینکی

فلنج عینکی همانطور که ذکر شد از ویژگی ها و مزایای بسیاری برخوردار است که باعث شده است در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. برخی از مزایای این محصول عبارتند از:

  • برخورداری از طراحی ساده
  • برخورداری از عدم نیاز به عملیات جوشکاری برای نصب
  • دارای تنوع زیاد در فشار های کارکرد مختلف
  • امکان ساخت سفارشی مطابق با نیاز شما و کاربرد مد نظر شما و …

خرید فلنج عینکی

همانطور که ذکر شد فلنج عینکی با توجه به برخورداری از ضخامت کافی در مکان هایی که دما زیاد و تنش های برشی و فشاری و ارتعاشی وجود دارد؛ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول در دو نوع معمولی و بلند ساخته و تولید می شود که شما با توجه به کاربرد مدنظر خود می توانید در مکان های مختلف از آن بهره مند شوید.

 شما بازدیدکنندگان عزیز می توانید این محصولات را از طریق فروشگاه تخصصی اینترنتی آهن هایپر https://ahanhyper.com/ تهیه کرده و در کاربردهای مدنظر خود از آن برخوردار شوید. در صورتی که در هنگام خرید نیاز به اطلاعات بیشتر داشته باشید نیز کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید و اطلاعات لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

فلنج گلودار

فلنج با سطح ساده

https://ahanhyper.com//?p=25683

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *