امروز : دوشنبه 08 آوریل 2024

[smartslider3 slider="2"]

کله گاوی

 در این مقاله از سری مقالات آهن هایپر قصد داریم به بررسی کله گاوی بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید کله گاوی یکی از انواع اتصالات تیر به ستون می باشد. با توجه به سیستم باربر جانبی دارای شکل های مختلفی است. در نظر داشته باشید که به کله گاوی معمولا ورق سرد نیز می گویند. علت نامگذاری این نوع اتصال به این خاطر است که مشابه کله گاو بوده و دارای اسم های مختلفی همچون ورق روسری و … است.

اجزا تشکیل دهنده اتصال کله گاوی

بهتر است بدانید کله گاوی به طور کلی از سه قسمت ورق روسری، ورق زیر سری، ورق نبشی جان تشکیل شده است. هر یک از این اجزا دارای وظایف خاصی می باشد و کیفیت ساخت آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

وظیفه کله گاوی

بهتر است بدانید معمولاً از کله گاوی برای تحمل نیروی خمشی که وارد خواهد شد با جوش مناسب به بالای بال و پایین تیر استفاده خواهد شد. لنگر خمشی وارد شده به تیر درست مثل یک نیروی کششی به ورق وارد شده است که این ورق کله گاوی یا روسری باید نیرو را تحمل کند.

نکته بسیار مهمی که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام نصب و اجرای این نوع ورق باید بین تیر و ستون حتما ۱ تا ۲ سانتی متری را رعایت نمایید. معمولاً به این فاصله باد خور می گویند. دلیل انجام این کار این است که نصب و اجرای ورق به راحتی انجام شده و همچنین از چرخش و تغییر شکل محل اتصال جلوگیری شود.

نحوه اتصال کله گاوی

توجه داشته باشید که نوع جوش ورق کله گاوی باید با جوش نفوذ پذیری با نفوذ کامل انجام شود. همچنین این محصول به بال باید در جای جوش گوشه باشد. برای تامین طول جوش لازم ورق در محل اتصال به ستون و باید جوش گوشه باید بقیه ورق به بال در حالت سختی انجام نشود. اتصال این محصول باید به گونه‌ای انجام شود که جوش گوشه در حالت افقی قرار بگیرد.

در این مقاله برای شما بازدیدکنندگان گرامی کله گاوی را مورد بررسی قرار دادیم. می توانید این محصول را از طریق وبسایت https://ahanhyper.com/ تهیه کرده و از آن در کاربرد های مد نظر خود بهره مند شوید. در صورتی که نیز به اطلاعات بیشتر داشتید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان خبره مجموعه آهن هایپر در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

کلوخه سازی

چقرمگی

https://ahanhyper.com//?p=25750

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *