امروز : سه‌شنبه 18 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه

همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه

همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه ؛ بهتر است بدانید ورق های گالوانیزه مانند خیلی از محصولات نیاز به بسته بندی دارد. در این مبحث قصد داریم به بررسی مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه بپردازیم. از شما همراهان گرامی دعوت می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

 

همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه

 

آشنایی با ورق گالوانیزه

در ابتدای مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه لازم است ابتدا با ورق گالوانیزه آشنا شوید. ورق گالوانیزه محصولی است که توسط روی پوشانده شده است. این ورق یکی از پرکاربردترین محصولات در صنایع گوناگون به‌خصوص ساختمان‌سازی است. بسته بندی این محصولات اگر مطابق با استاندارد انجام شود نقش بسزایی در کیفیت آن دارد. برای حفاظت این محصولات در برابر خوردگی و تخریب آن را بسته بندی می کنند. شایان ذکر است که بسته بندی ورق های فولادی به شیوه های مختلفی انجام می شود.

انواع شیوه‌های بسته‌بندی ورق گالوانیزه

بسته‌ بندی کردن ورق گالوانیزه از اهمیت زیادی برخوردار است. نحوه بسته‌ بندی این‌ محصولات براساس نوع تسمه محکم کننده و متریال استفاده شده به 5 دسته تقسیم می‌ شود که به شرح زیر است:

بسته‌بندی 601 ورق گالوانیزه

با توجه به مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه باید ذکر شود ساده ترین نوع بسته بندی ورق گالوانیزه بسته بندی 601 ورق گالوانیزه است. در این بسته بندی لبه های داخلی و خارجی ورق محافظت می شوند. ایمنی این بسته بندی به دلیل نداشتن پوشش های محافظ سطحی درجه پایینی دارد. اگر می خواهید محصولی را به مدت طولانی در انبار نگه دارید این بسته بندی توصیه نمی شود.

بسته‌ بندی 621 ورق گالوانیزه

این بسته بندی تمام سطوح گالوانیزه کردن را توسط ورق های محافظ شده پوشش می دهد. در این بسته بندی برای محافظت از لب های داخلی و خارجی ورق از کاغذهای ضد آب استفاده می شود. با این بسته بندی می توان‌ محصول را مدت طولانی در انبار نگهداری کرد. این روش نسبت به روش قبلی استحکام بالاتری دارد. در این بسته بندی از دو تسمه محیطی و چهار تسمه شعاعی برای محکم کردن رول ها استفاده می شود.

بسته ‌بندی 631 ورق گالوانیزه

با توجه به مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه باید ذکر شود. بسته بندی 631 ورق گالوانیزه مشابه با بسته بندی 621 است ولی یک تفاوت دارند که آن هم این است که در زیر رول های ورق گالوانیزه در بسته بندی 631 از پالت چوبی استفاده می شود. استفاده از این پالت چوبی برای جلوگیری از حرکت خود به خود ورق ها، سهولت جابه جایی و صادرات محصولات است.

بسته ‌بندی 641 ورق گالوانیزه

در این بسته بندی ورق های گالوانیزه با ورق های مخصوص پوشش داده می شوند و کامل ترین نوع بسته بندی است. در این بسته بندی تمامی سطوح و لبه های خارجی و داخلی پوشش داده شده و می توان‌ محصولات را زمان طولانی در انبار نگه داشت. در این روش با سه تسمه محیطی و شش تسمه شعاعی رول محصول را محکم کرده و ایمنی در حمل و نقل را افزایش می دهند. این روش پر هزینه است و برای بعضی کاربردهای مقرون به صرفه نیست.

بسته ‌بندی 651 ورق گالوانیزه

با توجه به مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه باید ذکر شود که یکی دیگر از انواع بسته بندی ورق گالوانیزه بسته بندی 651 ورق گالوانیزه است. این بسته بندی مانند روش 641 عمل می‌کند. ولی بسته بندی 651 برای صادرات به کشورهای دیگر استفاده می شود. میزان محافظت سطحی و لبه ای در این روش زیاد است. همچنین برای حمل و نقل آسان ورق گالوانیزه از پالت چوبی استفاده می شود.

آشنایی با ورق گالوانیزه

 

 

نکات مهم بسته ‌بندی ورق گالوانیزه

با توجه به مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه باید ذکر شود؛ بسته ‌بندی ورق گالوانیزه بر اساس استاندارد مشخص انجام می شود و اگر نکات مربوط به بسته بندی رعایت نشود منجر به خسارت های گزاف می شود. در زیر به برخی نکات در زمان بسته بندی اشاره شده است که لازم است برای جلوگیری از آسیب های مالی و جانی رعایت شوند. این نکات به شرح زیر است:

مراقبت از تسمه‌های فولادی

ورق های گالوانیزه رول شده با انواع تسمه ها محکم شده اند. ممکن است تسمه ها در اثر کشیدن پاره شده و به کارگران آسیب وارد کند. در زمان حمل و نقل از ابزار مخصوص برای جا به جایی آن استفاده کرده و تسمه ها را بر روی زمین نکشید.

استفاده از لوازم ایمنی

همانطور که می دانید در کار همیشه ایمنی حرف اول را می زند پس در موقع بسته بندی ورق گالوانیزه تمامی کارگران باید از کلاه ایمنی، کفش، مخصوص، دستکش و عینک مناسب استفاده کنند. لبه های این‌ محصول تیز بوده و وزن بالایی دارد پس باید تمام کارگران به این‌ تجهیزات ایمنی مجهز شوند.

دقت در هنگام انبارداری ورق گالوانیزه

با توجه به مبحث همه چیز در مورد بسته بندی ورق گالوانیزه باید ذکر شود این ورق ها اگر در مجاورت با رطوب قرار گیرند تخریب می شوند. برای جلوگیری از شوره زدن محصول توجه به نوع انبارداری و استفاده از تهویه مناسب در انبارها مهم است.

خرید ورق گالوانیزه از شرکت های معتبر

برای اینکه یک خرید مطمین داشته باشید؛ بهتر است ورق های گالوانیزه مورد نیاز را از شرکت های معتبر خریداری کنید. بسته بندی این شرکت ها با کیفیت و مقرون به صرفه است و از لحاظ قیمت کمک زیادی به شما می کند.

 

ورق گالوانیزه

 

دلایل بسته ‌بندی ورق گالوانیزه

در زیر به مهم ترین دلایل بسته بندی ورق گالوانیزه اشاره کرده ایم:

پیشگیری از وارد شدن آسیب به سطح ورق: از مهم ترین دلایلی که ورق گالوانیزه را بسته بندی می کنند محافظت از تخریب و وارد شدن آسیب به سطح آن است. وقتی این محصول با فلز پوشانده شود در برابر خوردگی و آسیب مقاومت بالایی پیدا می کند. اگر به هر دلیلی این لایه از بین رود مقاومت محصول از بین رفته و دچار خوردگی می شود. بنابراین در زمان بسته بندی ورق ها حتما استانداردهای مشخص شده رعایت شود.

تسهیل در حمل و نقل ورق گالوانیزه: ورق های گالوانیزه بعد از تولید دارای اندازه ها و ابعاد مختلفی هستند و جا به جایی آن مشکل است. در نتیجه اگر این‌ محصولات درست بسته بندی شوند حملو نقل آن آسان می شود. این ورق ها معمولا به وسیله تسمه های فولادی بسته بندی می شوند.

مدت زمان نگهداری طولانی تر: اگر ورق گالوانیزه طبق اصول بسته بندی شود مدت زمان نگهداری آن طولانی می شود. تمامی سطوح و لبه ها با فلز روی پوشش داده شده و باعث مقاومت محصول در برابر زنگ زدگی می شود.

خرید ورق گالوانیزه

شما مخاطبان گرامی جهت خرید ورق گالوانیزه می توانید از طریق وب سایت https://ahanhyper.com/ اقدام نمائید. برای انتخاب محصول با کیفیت و مناسب با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمائید. برخی دیگر از محصولات قابل عرضه می توان به میلگرد، تیرآهن، ناودانی و نبشی و … اشاره کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۲۰۲۵

انواع شیوه های بسته بندی ورق گالوانیزه کدامند؟

بسته بندی 601 ورق گالوانیزه، بسته بندی 621 ورق گالوانیزه، بسته بندی 631 ورق گالوانیزه، بسته بندی 641 ورق گالوانیزه، بسته بندی 651 ورق گالوانیزه

نکات مهم در بسته بندی ورق گالوانیزه چیست؟

مراقبت از تسمه های فولادی، استفاده از لوازم ایمنی، دقت در هنگام انبارداری، خرید ورق از شرکت های معتبر

دلایل بسته بندی ورق گالوانیزه را ذکر کنید؟

پیشگیری از وارد شدن آسیب به سطح ورق، تسهیل در حمل و نقل ورق گالوانیزه، مدت زمان نگهداری طولانی تر

https://ahanhyper.com//?p=70083

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *