امروز : دوشنبه 17 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

لوله آتشخوار

کاربرد لوله آتشخوار

توجه داشته باشید که لوله آتشخوار از جمله لوله هایی است که با توجه به اینکه آلیاژ هایی که در ساخت آن استفاده می شود؛ از توانایی تحمل فشار و همچنین حرارت بالایی برخوردار است. از این لوله ها بیشتر برای انتقال گاز و یا مایعات با حرارت بالا استفاده خواهد شد که باعث می شود قیمت لوله های موجود در بازار تفاوت داشته باشد.

 آلیاژ هایی که در ساخت این لوله ها استفاده می شود دارای کربن و منگنز هستند که باعث افزایش تحمل حرارتی و فشاری این لوله ها می شود. بهتر است بدانید که با ایجاد تغییر در میزان کربن می توان خاصیت انعطاف پذیری بیشتری را به لوله ها اضافه کرد که باعث می‌شود تا لوله آتشخوار در صنایع مختلف کاربرد های بسیاری داشته باشد.

ویژگی های لوله آتشخوار

بهتر است بدانید لوله آتشخوار معمولاً بدون درز می باشند که این بدون درز بودن از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین در نظر داشته باشید که اگر از آلیاژ های بی کیفیت در ساخت این لوله ها استفاده شود باعث می شود تا خطراتی را به همراه داشته باشد.

 

ویژگی های لوله آتشخوار

 

به طور کلی می توان گفت این لوله ها باید توانایی تحمل فشار و حرارت تولید شده توسط دستگاه هایی که از این لحاظ در ساخت استفاده شده باشد را داشته باشد. به هیچ عنوان از لوله های نامناسب و بی کیفیت در ساخت آن استفاده نکنند. بنابراین در نظر داشته باشید که باید کیفیت و مشخصات لوله با میزان فشار و دما ایجاد شده مطابق باشد که باید به این مورد توجه داشته باشید.

کاربرد لوله آتشخوار

لوله آتشخوار در کاربردهای بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد که این به خاطر برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص آن می باشد. از این نوع لوله ها برای انتقال مایعات و گاز های با دما و فشار بسیار بالا استفاده خواهد شد.

 به عنوان مثال می توان گفت در صنایع تولید محصولات شیمیایی، صنعت نفت و گاز و صنایع مرتبط با آن ها، صنعت ساخت و تولید موتورهای دیزلی، صنایع ساختمان سازی، صنایع کشتی سازی و صنایع تولید و مونتاژ سیستم ها و مبدل های حرارتی، صنایع تولید فولاد، صنعت فناوری لبنیات و … از جمله صنایعی می باشند که در آن از لوله آتشخوار استفاده خواهد شد. با توجه به قیمت مناسب این نوع لوله ها در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد.

عوامل موثر بر قیمت لوله آتشخوار

عوامل و پارامترهای بسیاری وجود دارد که بر قیمت لوله آتشخوار موثر هستند که می توان به سایز لوله، میزان درز ها و شکاف های داخل لوله و میزان کربن و منگنز موجود در آلیاژ و … اشاره کرد. هر یک به نوبه خود بر قیمت این محصولات بسیار موثر می باشد.

 سایز لوله

توجه داشته باشید که هر چه لوله دارای سایز بزرگتر باشد بدون شک قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. معمولاً لوله آتشخوار در ابعاد و سایز های مختلفی در بازار موجود بوده که هر یک کاربرد خاص خود را دارد. با توجه به کاربرد مد نظر خود می توانید سایز مناسب لوله را انتخاب نمایید.

میزان درز و شکاف موجود در لوله ها

بهتر است بدانید میزان درز شکاف موجود در لوله ها از جمله عوامل موثر بر قیمت لوله آتشخوار می باشد. هر چه این شکاف کمتر باشد باعث می‌شود تا قیمت آن افزایش پیدا کند؛ چرا که اگر تعداد درز و شکاف کمتر باشد باعث می شود تا بروز خطر مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.

 

قیمت لوله آتشخوار

 

میزان کربن و منگنز

یکی از عواملی که تعیین کننده کاربرد انواع لوله ها؛ میزان کربن و منگنز می باشد. بهتر است بدانید شما با توجه به میزان کربن و منگنز موجود در آلیاژ این لوله ها را می توانید در کاربردهای مختلفی از آن بهره مند شوید.

خرید لوله آتشخوار

همانطور که ذکر شد این لوله ها در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که شما باید سعی کنید این نوع لوله ها را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید تا از کیفیت و مرغوب بودن آن اطمینان داشته باشید. پیشنهاد ما به شما فروشگاه تخصصی آهن هایپر می باشد که این مجموعه با توجه به اینکه با برترین کارخانه ها همکاری دارد بدون واسطه انواع لوله ها را اضافه کرده که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و همچنین از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. شما عزیزان می ‌توانید جهت تهیه و خرید لوله آتشخوار به وبسایت آهنگهای مراجعه نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

لوله آهنی

لوله گوشتدار

لوله سیلندری

https://ahanhyper.com//?p=25588

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *