امروز : یکشنبه 26 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

قیمت تیرآهن

تیر آهن از بهترین و باکیفیت ترین متریال و مصالح برای مقاوم سازی و استحکام بخشیدن به سازه ها و پروژه‌های ساختمانی و مسکونی به شمار می رود.قیمت تیرآهن تاثیر مستقیمی روی هزینه تمام شده یک پروژه دارد. این مدل از مصالح فلزی از شناخته شده ترین پروفیل ها به ویژه در حوزه ساخت و ساز و ساختمان سازی محسوب می شوند.

تیرآهن ها متناسب با نحوه کاربرد و نوع نیاز در ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و تولید می شوند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دسته بندی و طبقه بندی این مدل از مقاطع فولادی عموما بر اساس نوع بال ها، اندازه و شکل آن صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که تیرآهن ها به علت برخورداری از ساختار و بافت محکم و بادوام، قابلیت تحمل وزن سازه های ساختمانی را به بهترین نحو امکان پذیر می سازند. مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر تنش ها و خمش را می‌توان از نقاط عطف این مدل از مصالح فلزی پرکاربرد برشمرد.

قیمت تیرآهن

رونق ساخت و سازها در سال های اخیر و لزوم مقاوم سازی و ایمن سازی سازه ها و بناها، استفاده از آهن و تیرآهن را شتاب و سرعت بالایی بخشیده است. انعطاف پذیری بالا و مقاومت مطلوب در برابر عوامل خارجی، به انضمام پایداری و ثبات بالا، از عمده ترین دلایل استفاده از مقاطع فولادی در سازه ها و پروژه های مختلف می باشد.

تیرآهن از مهم ترین و اصلی ترین المان هایی که در اسکلت های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً در ساختمان سازی از تیرآهن با قطر های مختلفی استفاده می شود که یکی از مهمترین دلیل هایی که از تیر آهن برای اسکلت بندی ساختمان این است که دارای بهینه سازی در زمان هنگام نصب می‌باشد.

همچنین بهتر است بدانید که استفاده از تیراهن استحکام سازی ساختمان را تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد داد. معمولاً فولاد نسبت به محصولات دیگر از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در برابر فشارها مقاومت زیادی دارد.

در سازه های مهندسی از تیرآهن در نقاط بسیار مهم ساختمان استفاده می شود که به عنوان اهرم قرار می گیرند. در نظر داشته باشید که تیرآهن ها انواع مختلفی دارند که شما باید آن را با توجه به محل مورد نظر برای قرار دادن در سازه انتخاب کنید. مان هایی که در ساختمان

معمولا تیرآهن های سایزهای ۱۴ ،۱۶ و ۱۸ از جمله پرکاربردترین تیرآهن هایی می باشند که در سازه های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید تیرآهن برای سازه ها و بناهای دارای اسکلت فلزی، از ارکان مهم و اساسی محسوب می شود. همچنین، قابلیت استفاده از این محصولات به عنوان تیر یا ستون در سازه و بنا وجود دارد.

در کشور ما، مقاطع فولادی از جمله کالاهای پر استفاده و پرمصرف به شمار می روند. ضمنا، پوشش سقف ها و مقاوم سازی زیر ساخت های پل‌ها، از دیگر موارد کاربرد رایج و متداول این نمونه از مصالح فلزی قلمداد می گردد.

انواع تیر آهن بر اساس استاندارد ساخت

1- تیرآهن استاندارد IPE

تیر اهن IPE یکی از انواع مقاطع فولادی رایج و پراستفاده در بازار آهن آلات کشور ما به حساب می آید. در فرآیند طراحی و ساخت این محصول از استانداردهای معتبر کشورهای اروپایی بهره گرفته می شود. این مدل از مقاطع فولادی در بازارهای ایران و کشورهای اروپایی بسیار کاربرد دارند.

به طور معمول، این محصولات از آلیاژهای فولادی باکیفیت و به روش نورد گرم تولید می شوند. کیفیت ساخت بالا، دوام و استحکام بالا در برابر عوامل محیطی و شیمیایی، و ثابت بودن ضخامت مربوط به بال های انتهایی و ابتدایی، از مهم ترین ویژگی های تیرآهن ipe می‌باشد. همچنین، ارتفاع استاندارد این مدل در حدود ۸۰ الی ۶۰۰ میلیمتر است.

2- تیرآهن استاندارد IPB

از مشخصات ظاهری این مدل تیر آهن می توان به باله های پهن و عرض بالای آن اشاره نمود. در مقایسه با دیگر مدل ها، تیرآهن IPB از طول باله های بیشتری برخوردار می باشد. شکل و فرم ظاهری این محصول همانند حرف H انگلیسی می باشد.

برخورداری از مقاومت و استحکام سطحی بسیار بالا، از مهم ترین ویژگی های مقاطع فولادی از نوع IPB تلقی می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در حوزه آهن آلات از این مدل با عنوان تیرآهن هاش یا بال پهن نیز نام برده می شود. برخورداری از وزن سبک و استفاده در ستون ها و خرپاها، از دیگر ویژگی‌های مهم IPB می باشد.

استاندارد تیرآهن

3- تیرآهن استاندارد INP

تیرآهن های INP از مصالح فلزی و مقاطع فولادی بسیار پرکاربرد و پراستفاده در حوزه بازار آهن آلات به شمار می روند. از لحاظ فرم ظاهری، این محصول شکلی شبیه به حرف I انگلیسی دارد. همچنین، INP بر اساس استانداردهای معتبر کشورهای روسیه و چین ساخته و پرداخته می شود.

استفاده در سازه های مختلف نظیر برج سازی، اسکله سازی و پل سازی، از مهم ترین موارد کاربرد تیرآهن inp تلقی می گردد. قابلیت نصب و اجرا در بناهای دارای ارتفاع زیاد، سهولت در نصب و پیاده سازی و عدم اشغال فضای زیاد، از دیگر ویژگی های تیرآهن INP به شمار می آید.

انواع تیر اهن بر حسب محل ساخت

در ادامه قصد داریم تا شما را با دو نمونه از محبوب ترین تولیدی های تیرآهن داخل کشور خود در استان های مازندران و اصفهان آشنا کنیم و به معرفی وزن و نیز قیمت آنها از جمله قیمت آهن آلات اصفهان بپردازیم.

این تیرآهن ها به لحاظ کیفیت از رقبای خارجی خود چیزی کم نداشته و توانسته اند بخش عظیمی از نیاز داخلی و حتی خارجی را نیز تأمین نمایند:

تیراهن فایکو

این تیرآهن ها در کارخانه مازندران تحت عنوان مجتمع فولاد فایکو یا همان شرکت فولاد البرز ایرانیان در سایز بندی ۱۴ الی ۲۴ و تا حداکثر طول ۱۲ متر تولید می شوند. محبوبیت تیراهن فایکو امروزه آن چنان زیاد شده که تعجب خیلی ها را برانگیخته است!

مهم ترین دلیل این محبوبیت را می توان در کیفیت آهن فایکو دانست، چرا که ساختار آن ها از چنان مقاومتی برخوردار است که برای مناطق پر رطوبت به گزینه ای بسیار مناسب تبدیل شده اند.

همچنین در اتصالات جوشکاری تیراهن فایکو شرایط برای کنترل خط جریان فراهم شده است. به دلیل نیاز به برق پایین در برشکاری و دیگر اتصالات تیرآهن فایکو، آن ها همچنین به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه شناخته می شوند.

در کل این تیرآهن ها بارها تحت شرایط کاملاً استاندارد آزمایش شده اند تا از خاصیت های موجود در آن ها که به طور مختصر شرح دادیم، اطمینان حاصل گردد.

وزن تیر آهن فایکو

تیرآهن فایکو در انواع ۱۴ تا ۲۴ تولید می شوند و هر یک از سایز، تعداد شاخه و وزن متفاوتی برخوردار است. به طور کلی وزن تیر آهن فایکو با طول شاخه ها رابطه مستقیم داشته و به صورت زیر می باشد:

تیراهن ۱۴ فایکو با وزن ۱۲۵ و ۱۵۵ کیلوگرم

تیراهن ۱۶ فایکو با وزن ۱۷۰ کیلوگرم

تیراهن ۱۸ فایکو با وزن ۲۰۰ کیلوگرم

تیراهن ۲۰ فایکو با وزن ۲۵۰ کیلوگرم

تیراهن ۲۲ فایکو با وزن ۳۰۵ کیلوگرم

تیراهن ۲۴ فایکو با وزن ۳۵۳ کیلوگرم

انواع تیرآهن

قیمت تیر آهن فایکو امروز

طبیعی است که قیمت تیراهن فایکو نیز با توجه به مقدار متریال به کار رفته در آن و وزن نهایی، متغیر باشد؛ همچنین این تیرآهن ها در درجه بندی های متفاوتی تولید می شوند و به طور قطع تیر آهن فایکوی درجه ۱ گران تر از درجات ۲ و ۳ می باشد.

اما با این حال عامل اصلی تعیین قیمت آهن فایکو، قیمت روز ارزهای دلار و یورو است و از آن جایی که این ارزها به طور مداوم در نوسان اند، بایستی برای استعلام دقیق قیمت این تیرآهن ها با کارشناسان فروشگاه آهن هایپر در ارتباط باشید.

تیر اهن اصفهان

تیر اهن اصفهان محصولی از کارخانه ذوب آهن اصفهان است که در حال حاضر بزرگ ترین کارخانه تولید کننده فولاد ساختمانی و ریل و در کل دومین کارخانه بزرگ کشور پس از فولاد مبارکه در ایران به حساب می آید.

تیراهن های این کارخانه در سایز 12 تا 30 و تحت استانداردهای مطرح جهانی و بین المللی تولید می شوند. آرم ESCO نیز نماد منحصر به فرد و نشانه اصالت این تیر اهن هاست.

قیمت تیرآهن اصفهان

قیمت آهن آلات اصفهان نیز به طبع با توجه به طول، ابعاد، وزن و درجه کیفیتشان متغیر است و لازم است تا به صورت به روز محاسبه شود.

قیمت تیرآهن اصفهان

نحوه ساخت و تولید

برای تولید و ساخت مقاطع فولادی از نوع تیر آهن غالبا از روش نورد گرم استفاده می شود. در این روش شمش‌های فولادی در درجه دمای بسیار بالایی ذوب شده و به وسیله قالب های مخصوص و پس از پشت سر گذاشتن فرآیندهای مختلف، به محصول مورد نظر تبدیل می شوند.

تولید مقاطع فولادی به این روش موجب افزایش مقاومت کششی و دوام و استحکام محصول می شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دمای مورد نیاز برای انجام مطلوب این روش در حدود ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.

پارامترهای موثر بر قیمت تیر آهن

به طور کلی، نرخ ارز، از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر بازه قیمت تیرآهن ها به شمار می رود. هرگونه تغییر و نوسان در نرخ ارز، قیمت تمام شده محصول را تحت شعاع قرار می دهد.

علاوه بر نرخ ارز ، کارخانه سازنده، نوع و جنس آلیاژها و وزن هر شاخه، از دیگر موارد حائز اهمیت در قیمت تیر آهن قلمداد می گردد.

همانطور که ذکر شد مهمترین و اصلی ترین المان مورد استفاده در اسکلت بندی ساختمان ها تیراهن می باشند. بدون شک مجموعه آهن هایپر که در زمینه ارائه انواع تیرآهن ها فعالیت دارد؛ با توجه به تجربه بالایی که این مجموعه دارد به راحتی می تواند محصولات مورد نیاز بازار را ارائه دهد.

با توجه به اینکه تهیه و خرید تیرآهن ها از مجموعه آهن هایپر بدون واسطه. به صورت مستقیم می باشد. بنابراین تیراهن را با قیمت مناسب ارائه می دهد که مشتریان می توانند در هنگام خرید این تیراهن ها تصمیم بهتری بگیرند همچنین در این مجموعه قیمت آهن آلات اصفهان نیز مطابق با قیمت مصوب کارخانه عرضه می شود.

پارامتر تاثیر گذار بر قیمت تیرآهن

البته در نظر داشته باشید که به طور کلی می‌توان گفت قیمت تیرآهن به پارامترهایی از جمله: مواد اولیه مورد استفاده در ساخت، کیفیت کالا و مقدار تیراژ و … بستگی دارد.

قیمت تیرآهن از جمله فاکتورهای بسیار مهمی می باشد که تمامی خریداران در زمان تهیه و سفارش محصولات را مورد بررسی قرار می‌دهند. تمامی افراد تمایل دارند تا با توجه به هزینه و بودجه ای که پرداخت می کنند؛ محصولات با کیفیتی را تهیه نمائید. به همین خاطر مجموعه تخصصی آهن هایپر قیمت تیرآهن را به صورت آنلاین و به روز در وبسایت https://ahanhyper.com/ درج کرده است. شما عزیزان با اطمینان خاطر می توانید این مقاطع را تهیه کرده و از نظر اقتصادی دغدغه ای نداشته باشید.

خرید تیرآهن

با توجه به اینکه امروزه فروشگاه های بسیاری هستند که جهت فروش و عرضه انواع مقاطع فولادی از جمله تیرآهن فعالیت دارند؛ خرید تیرآهن تا وجود دشوار می باشد. باید حتما سعی کنید این مقاطع فولادی را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده تهیه نمایید تا دغدغه ای بابت کیفیت و مرغوب بودن محصول نداشته باشید. در صورتی که اطلاعات کامل از این محصولات نداشته باشید؛ می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره های ذکر شده با کارشناسان فروش مجموعه در تماس باشید.

شما مخاطبان گرامی از سراسر ایران می توانید از طریق وب سایت https://ahanhyper.com/ جهت سفارش و خرید تیرآهن و دیگر مقاطع فولادی اقدام نمایید. محصولات با کیفیتی را تهیه کرده و در کاربردهای مد نظر خود از آن بهره مند شوید.  در نظر داشته باشید تمامی محصولاتی که توسط این مجموعه عرضه و ارائه می گردد؛ توسط برترین و مطرح ترین تولیدکنندگان داخلی و خارجی تولید و ساخته شده اند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۲۰۲۵

https://ahanhyper.com//?p=72189

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *