امروز : یکشنبه 09 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]

فلنج گلودار

بهتر است بدانید که یکی از انواع اتصال دهنده های صنعتی؛ فلنج می باشد. اتصال لوله ها، دریچه ها، پمپ ها و تجهیزات دیگر می توانید از آن استفاده نمایید. به گونه ای که می توان گفت یکی از روش های متداول که پس از جوشکاری برای اتصال مورد استفاده قرار می گیرد؛ استفاده از فلنج می باشد. در واقع بهتر است بدانید فلنج گلودار یکی از انواع فلنج ها می باشد که همانطور که از نامش پیداست دارای گردنی مخروطی شکل است.

 در قسمت انتهای خود با قطر لوله و اتصالات یکسان می باشد که این شکل از جمله ویژگی‌های بسیار مهم می باشد. با توجه به برخورداری از این مشخصه می‌توانید آن را از دیگر فلنج ها به راحتی تشخیص دهید. در نظر داشته باشید که فلنج ها در دو مدل فلنج گلودار معمولی و گردن بلند تولید و عرضه می شود که هر یک در موارد و کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً از این نوع فلنج برای اتصال دادن لوله ها، شیرالات و همچنین تغییر دادن قطر لوله ها می توانید بهره مند شوید.

ویژگی های فلنج گلودار

 همانطور که ذکر شد این نوع فلنج دارای گردنی مخروطی شکل می باشد که باعث شده است تا در بین فلنج های دیگر متمایز شود. بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید از این نوع فلنج استفاده کنید؛ باید سعی کنید تا قسمت گلودار فلنج را به درون لوله قرار دهید و با کمک جوش بات ولد لوله اتصال داده شود. همچنین گردن مخروطی شکل فلنج باعث خواهد شد تا از مقاومت بالایی در برابر دمای زیاد و همچنین تنش های موجود و فشار بالا برخوردار شود.

 

ویژگی های فلنج گلودار

 

نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که شعاع گردن بر اساس قطر لوله تعیین خواهد شد. در واقع می توان گفت این مدل از برند ها در دمای زیر صفر درجه و فشار های قوی مورد و گزینه بسیار خوب و مناسبی می باشد که باعث شده است تا میزان بار نوسانی وارده به فلنج سر شکن وارد می شود. مشخصات قسمت انتهای گردن و فلنج با مشخصات نوع لوله ای که باید به آن اتصال داده شود باید دارای ضخامت و قطر یکسانی باشند.

ساختمان فلنج گلودار به گونه ای می باشد که باعث می شود تا صفحه فلنج را از قسمت گرم شده دور نگه دارد. همچنین از برخورد ماده در حال انتقال و برجستگی های لوله ناشی از جوشکاری جلوگیری خواهد کرد. به همین خاطر فلنج گلودار در برابر خوردگی تجهیزات از مقاومت بسیار بالایی برخوردار خواهد شد.

کاربرد فلنج گلودار

فلنج گلودار به خاطر باز کردن آسان برای تعویض کردن در لوله بازرسی و همچنین عیب‌یابی و تعمیر لوله ها و خطوط به صورت مداوم مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ مشکلی نخواهد داشت. این نوع فلنج ها توسط پیچ و مهره از طریق سوراخ هایی که در اطراف آن ایجاد شده به یکدیگر اتصال داده خواهند شد. در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از نشتی و آب بندی فلنج ها؛ گسکت را در فضای بین پیشانی دو فلنج مورد استفاده قرار می گیرد.

 در نظر داشته باشید این گسکت ها از جنس الاستومریک، فیبر و متریال نرم و غیر فلزی همچنین متریال فلزی می باشند که در بین فلنج ها به کار خواهند رفت. اتصال دادن فلنج توسط جوشکاری لوله جوش داده خواهد شد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که باید در هنگام جوشکاری به یکسان بودن قطر گردن فلنج و همچنین قطر لوله توجه داشته باشید.

همچنین در نظر داشته باشید که نقطه ذوب هر دو متریال باید با یکدیگر برابر شود تا اتصال آن ها به خوبی انجام شده و مشکلی رخ ندهد. گردن فلنج گلودار باعث خواهد شد تا این نوع فلنج در واقع در برابر تنش ها و بارهای فشاری از مقاومت بالایی برخوردار شود.

 

قیمت فلنج گلودار

 

قیمت فلنج گلودار

بهتر است بدایند قیمت فلنج گلودار با توجه به عوامل همچون جنس آن ها، سایز ، مدل و … بسیار موثر می باشد.

به طور کلی می‌توان گفت این نوع فلنج ها بر اساس یک سری استاندارد تعیین شده تولید و عرضه می شود که محصولات از قیمت بالاتری برخوردار بوده و باید هزینه بیشتری را برای آن ها پرداخت نمایید. نکته بسیار مهمی که باید مدنظر قرار دهید این است که فلنج های ارزان تر معمولا از استحکام کمتری برخوردار خواهند شد. جهت اطلاع از لیست قیمت فلنج گلودار به وبسایت https://ahanhyper.com/ مراجعه نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

اریفیس فلنج

وینچ

https://ahanhyper.com//?p=25647

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *