امروز : جمعه 23 فوریه 2024

[smartslider3 slider="2"]

تیرچه

تیرچه از جمله محصولاتی می باشد که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است بدانید تیرچه یا الوار افقی به مصالح فلزی یا چوبی می گویند که معمولاً در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات از چوب مهندسی شده و فولاد ساخته و تولید خواهد می شود.

هر یک از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. از مواد تشکیل دهنده این محصول می توان به دو مواد اصلی فولاد و بتن اشاره کرد که هر یک از آن ها با طراحی های متفاوت در ساختمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مزایای تیرچه

 تیرچه از مزایا و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که باعث شده است تا کاربرد و موارد استفاده از آن را بیشتر کند. برخی از مزایای آن به شرح زیر است:

  1. نصب سقف تیرچه بلوک به خاطر پیش ساخته بودن معمولاً برای ساخت زمان کمی نیاز دارد و با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
  2. به خاطر پتانسیل بالای کشور ما در تولید تیرچه باعث می شود تا هزینه های ساختمان بسیار کاهش پیدا کند.
  3. بهتر است بدانید که این سقف ها در برابر عواملی مثل باد و زلزله از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.
  4. نصب این نوع سقف ها بسیار ساده و راحت بوده که نیاز به نیروهای متخصص نیست.
  5. به خاطر شمع بندی حین نصب میزان لرزش سقف کاهش پیدا کرده و تا حدودی به عنوان عایق صدا عمل می کند.
  6. استفاده از بلوک های توخالی در تیرچه باعث خواهد شد تا مصرف بتن بسیار کاهش پیدا کند و هزینه های نهایی نیز به این صورت کاهش پیدا خواهد کرد.

 

مزایای تیرچه

 

کاربرد تیرچه

همانطور که می دانید تیرچه ها از جمله انواع سقف های مجوف می باشند به خاطر نصب آسان و همچنین اقتصادی بودن آن و عایق بودن از نظر حرارت و صوت و … دارای کاربردهای بسیاری می باشد و در موارد بسیاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از این نوع سقف ها در سقف سوله، سقف کارخانه، خانه ها و … مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انواع تیرچه

تیرچه خرپایی

همانطور که پیداست این نوع تیرچه از خرپا های فولادی و همچنین پاشنه بتنی ساخته شده است و خود دارای دو نوع با قالب ماندگار و بدون قالب ماندگار تولید و ساخته خواهد شد. این محصول از آرماتور های کششی، آرماتورهای عرضی، آرماتور بالایی، بتن پاشنه تیرچه، آرماتور های تقویتی، و … تشکیل شده است.

تیرچه پیش ساخته پیش تنیده

بهتر است بدانید این نوع تیرچه تنها در کارخانه های مجهز و با امکانات بسیار تولید و ساخته خواهد شد. دارای سطح مقطع بتنی بوده و در ساخت آن مفتول ها قبل از بتن ریزی؛ تیرچه توسط جک های تحت کشش معین قرار خواهد گرفت و پس از آن بتن ریزی مقطع اجرا خواهد شد.

بهتر است بدانید که در سقف های تیرچه بلوک باید با بار زنده و اماکن نیمه صنعتی از این محصول بیشترین استفاده را می کنند.

تیرچه بتنی

همانطور که می دانید عضو پیش ساخته سقف ها از ارماتور های فولادی تشکیل شده است که بلوک بین تیرچه ها به عنوان قالب مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع و میزان بار زنده وارد بر سقف ابعاد دهانه و … متفاوت خواهد بود. شما با توجه به کاربرد مد نظر خود می توانید این محصولات از نوع مناسب را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید.

تیرچه با قالب سفالی

بهتر است بدانید که از یک قالب سفالی برای بتن ریزی اطراف میلگرد های اصلی استفاده خواهد شد. این نوع تیرچه کاربرد های بسیاری داشته و در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که شما عزیزان باید با توجه به نوع کاربرد مد نظر خود محصولات را با ضخامت، در اندازه ها و سایزهای مختلفی تهیه نمایید.

 

خرید تیرچه

 

خرید تیرچه

همانطور که ذکر شد تیرچه از جمله محصولات پرکاربرد در ساخت و ساز می باشد که امروزه با توجه به گسترش ساخت و ساز فروش و عرضه آن نیز گسترش پیدا کرده است. شما بازدیدکنندگان عزیز جهت خرید انواع تیرچه می توانید از طریق وبسایت https://ahanhyper.com/   اقدام نمایید. در هر مرحله که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناس فروش مجموعه اهن هایپر در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

تیرچه بلوک یا سقف تیرچه چیست و انواع آن

https://ahanhyper.com//?p=25582

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *