امروز : شنبه 18 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

افزایش کاور بتن

تعیین کاور بتن از اقداماتی است که در هر ساختمان بسیار با اهمیت می باشد. برای تعیین کاور بتن می توان از آزمایش های متعددی استفاده کرد. این کار اغلب به وسیله یک اسکنر انجام شده و میزان کاور را مشخص می کند. در این آزمایش هدف این است تا مقدار کاور روی میلگرد ها را مشخص کنند. کاور بتن باید طبق استاندارد هایی مشخص شده باشد و به خوبی بتواند میلگرد ها را پوشش دهد. کاور میلگرد می تواند به راحتی باعث شود تا شما از مقاومت سازه خود مطلع شوید. برای افزایش کاور بتن نیز می توان روش هایی را بیان کرد.

 افزایش کاور بتن به منظور پوشش برخی از عیب ها انجام شده و می تواند ضعف های موجود در بتن را نیز کم کند. بتن در هر ساختمان و بنا به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها شناخته می شود. هرچه کیفیت در بتن بالاتر باشد می توان کیفیت و مقاومت بالاتری را نیز مشاهده کرد. کاور خوب بتن می تواند از میلگرد ها در برابر شرایط محیطی به خوبی محافظت کند.

به صورت کلی بتن می تواند میلگرد را در یک حالت ایزوله قرار داده و کیفیت خوبی را به وجود بیاورد. کاور بتن می تواند طول عمر میلگرد های به کار رفته را نیز افزایش دهد. از دیگر فواید کاور می توان به حفاظت از آرماتور در برابر آتش سوزی اشاره کرد. کاور خوب می تواند به راحتی از لغزش های مختلف میلگرد جلوگیری کرده و آن را به صورت ثابت در جای خود نگه دارد.

تمامی این دلایل بیان شده برای ایجاد کاور بتن می تواند در کیفیت های مختلف ایجاد شود. هرچه مقدار کاور استاندارد تر باشد قطعا مقاومت ساختمان نیز بالاتر خواهد رفت. با توجه به دلایل بیان شده می توان نتیجه گرفت که کاور بتن بسیار مهم بوده و در هنگام اجرا باید به آن بسیار توجه داشته باشید. این ضخامت، حداقل باید به اندازه قطر میلگرد های به کار رفته باشد.

افزایش کاور بتن

 

افزایش کاور بتن و عوامل موثر بر آن

برای افزایش کاور بتن باید با عوامل تاثیر گذار بر این موضوع آشنایی کامل داشته باشید. برای کاور کردن بتن می توان از روش های متعددی استفاده کرد. در هنگام بتن ریزی توجه به برخی از نکات می تواند بر کیفیت و کارایی بتن تاثیر گذار باشد. عوامل موثر موجود در سطوح مختلف نیز مورد بررسی قرار گرفته و به خوبی می تواند تاثیر خود را نشان دهد. از مهم ترین عوامل در کاور بتن ها می توان به حجم بتن اشاره کرد. به صورت معمول باید برای هر قسمت از ساختمان مقدار مشخصی از بتن را به کار ببرید.

استفاده از مقدار کمتر باعث می شود تا کاور شما دچار نقص شود. کاور بتن باید طبق استاندارد های موجود ایجاد شود تا میلگرد های به کاررفته دچار مشکل نشوند. کم بودن کاور بتن یکی از عوامل تخریب و خرابی های متداول می باشد. اگر کاور بتن کم باشد مقاومت فشاری در بتن به صورت گسترده ای کاهش پیدا کرده و میلگرد های به کار رفته با فشار های کم نیز خم می شوند.

از دیگر عوامل موثر بر کاور بتن می توان به ویژگی های فیزیکی میلگرد ها اشاره کرد. برخی از میلگرد های موجود به دلیل عدم کیفیت خود به خوبی با بتن چسبندگی ایجاد نمی کنند. این دلیل نشان دهنده اهمیت انتخاب میلگرد های مختلف با ارتفاع آج های مناسب می باشد. از دیگر عوامل موثر بر کاور بتن می توان به سایز میلگرد ها اشاره کرد. سایز این محصولات به صورت کلی در تعیین مقدار کاور بتن بسیار موثر می باشد.

هرچه این مقدار بیشتر باشد باید کاور نیز افزایش پیدا کند. افزایش کاور بتن به دلیل بالا رفتن سایز میلگرد ها امری کاملا طبیعی می باشد. با بالا رفتن سایز میلگرد ها باید مقدار کاور بتن نیز افزایش داشته باشد.

افزایش کاور بتن و عوامل موثر بر آن

 

افزایش کاور بتن با روش های مختلف

برای افزایش کاور بتن می توان روش های متعددی را شرح داد. در تمامی روش های موجود می توان کیفیت های متفاوتی را در اختیار داشت. اجرای هر یک از این روش ها سختی های خود را داشته و نمی توان در یک درجه خاص آن ها را بررسی کرد. برای هر قسمت از ساختمان باید از روشی خاص برای افزایش کاور بتن استفاده کرد. شاید بتوان گفت که بهترین روش برای افزایش کاور بتن مربوط به قالب بندی درست می باشد. در هر نوع ساختمان بتنی باید ابعاد و اندازه های قالب ها به درستی انتخاب شود.

 استفاده از قالب های مختلف می تواند برای شما مزایای بسیار زیادی را داشته باشد. کیفیت در قالب بندی به شکل های مختلف امکان پذیر بوده و می توان به راحتی آن ها را ایجاد کرد. قالب بندی راحت ترین روش برای افزایش کاور بتن می باشد. معمولا بر اساس استاندارد های موجود این کاور ها را ایجاد می کنند. می توانید با افزایش چند سانتی فاصله قالب ها، از کاور بتن خود به خوبی اطمینان حاصل کنید. قالب های مختلف در ابعاد گوناگون تولید شده و باید به درستی آن ها را انتخاب کرد. یکی از موارد بسیار مهم در قالب بندی برای ایجاد کاور مربوط به مهار قالب می باشد.

بیشتر مشکلات به وجود آمده در کاور بتن به دلیل جابجایی قالب می باشد. اگر قالب را به خوبی مهار کرده و در جای خود فیکس کنید به هیچ عنوان با این مشکلات مواجه نخواهید شد. برای اینکه مقدار کاور مورد نیاز را مشخص کنید می توانید از برخی شاخص ها کمک بگیرید. استفاده از این شاخص ها می تواند به شما در حالت های مختلف کمک کند. استفاده از ابعاد شن های به کار رفته برای تعیین قطر کاور یکی از روش های موجود می باشد. از دیگر روش های تعیین ضخامت کاور می توان به قطر خارجی ترین میلگرد اشاره کرد که قطر کاور باید از آن بیشتر باشد.

نحوه افزایش کاور بتن

 

جمع بندی

برای افزایش کاور بتن برخی  از روش ها را شرح داده و بررسی کردیم. برای اینکه کیفیت بتن شما در طول زمان حفظ شود باید از بهترین متریال های موجود استفاده کنید. استفاده از متریال های با کیفیت می تواند بالاترین استحکام را در سازه شما به وجود بیاورد. برای خرید مصالح و متریال های با کیفیت باید فروشگاه های با سابقه را انتخاب کنید.

یکی از بهترین فروشگاه های موجود آهن هایپر می باشد. برای خرید تیرآهن و دریافت قیمت تیرآهن به صورت روزانه می توانید با این مجموعه قوی در ارتباط باشد. آهن هایپر با توجه به سابقه بسیار عالی خود بهترین گزینه برای خرید تمامی افراد می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

افزایش چسبندگی بتن

ضوابط کاشت میلگرد در بتن چیست؟

https://ahanhyper.com//?p=37202

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *