امروز : یکشنبه 26 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

آرشیو محتوا:

دسته‌بندی: تحلیل قیمت بازار

آشنایی با فولاد فنری

فنر ها یکی از اجزای اصلی در سیستم های مکانیکی می باشند که در صنایع مختلف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. عملکرد این فنرها به گونه ای است که باید استحکام بالایی داشته باشد. به همین خاطر انواع آلیاژهای فولادی برای ساخت فنرهای متناسب استفاده خواهد شد.

مطالعه بیشتر

توری مرغی و کاربردهای آن در ساخت و ساز

توری مرغی و کاربردهای آن در ساخت و ساز چیست؟ توری مرغی یکی از انواع توری های مفتولی می باشد که در بازار وجود دارد و در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. از رایج ترین کاربردهای آن می توان به استفاده از آن در ساخت و ساز حصارکشی برای لانه حیوانات و مراقبت از گیاهان و .. اشاره کرد.

مطالعه بیشتر

اصلی ترین عوامل موثر بر صادرات فولاد

میزان صادرات آهن آلات در کشور ما نسبت به کشور ترکیه بسیار اندک می باشد. بهتر است بدانید صادرات فولاد ترکیه بیش از ۱۰ میلیون تن تنها در محصولات تولیدی است که در بهترین حالت برای ایران کم تر از دو میلیون تن در کل محصولات نوردی می باشد.

مطالعه بیشتر

گروه ملی صنعتی فولاد ایران

گروه ملی صنعتی فولاد ایران یکی از کارخانه های برتر تولید فولاد در ایران می باشد. این کارخانه با هدف تهیه انواع میلگرد ها و نبشی های مورد استفاده در داخل کشور در سال 1342 تاسیس گردید. در تاریخچه گروه ملی صنعتی فولاد ایران می خوانیم که در ابتدای فعالیت کارخانه مذکور در سال 1346، 65 هزار تن میلگرد در سال وارد بازار گردید.

مطالعه بیشتر

نحوه خواندن میلگرد

مصالح ساختمانی در دسته بندی های بسیار زیادی قرار داشته و می توانند برای شما ویژگی های خاصی را نیز داشته باشند. با استفاده از این محصولات می توانید در زمانی کم یک ساختمان بسیار مقاوم را بسازید. یکی از مهم ترین متریال های موجود در این دسته بندی ها مربوط به میلگرد می باشد. انواع و اقسام میلگرد در هر ساختمان به کار گرفته شده و دارای کاربرد های گسترده ای هستند.

مطالعه بیشتر

نحوه خرید میلگرد از بورس کالا

همیشه بازار بورس به عنوان یکی از پرطرفدار ترین بازار های موجود در کشور برای انجام معامله بوده است. در بورس می توان بازار های مختلف و متنوعی را مشاهده کرد که برای فعالیت مناسب هستند. یکی از بهترین بازار های موجود در بورس مربوط به کالا های مختلف می باشد. بازار بورس کالا را می توان به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری در نظر داشت.

مطالعه بیشتر

نحوه تولید میلگرد بستر

از اوایل قرن 19 میلادی بود که استفاده از میلگرد های بستر کم کم مورد استفاده قرار گرفت. ویژگی های بسیار زیاد این میلگرد ها باعث شد تا در مدت زمانی کم در قسمت های بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرند. این میلگرد ها اولین بار در اروپا به  صورت گسترده ای مورد استفاده قرار گرفتند. بعد از سالیانی دراز در آمریکا این میلگرد ها به صورت کلی با فناوری های جدید به بهره برداری رسیدند.

مطالعه بیشتر

نقش و تاثیر عناصر آلیاژی بر فولاد

فولاد از عناصر متفاوتی تشکیل شده است که هر کدام تاثیری بر آن دارند. در این‌ مبحث قصد داریم به بررسی نقش و تاثیر عناصر آلیاژی بر فولاد بپردازیم. از شما همراهان گرامی دعوت می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر

میلگرد کامپوزیت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بهتر است بدانید میلگردها در انواع مختلف و با کاربردهای متفاوتی در بازار موجود هستند. در این مبحث قصد داریم به بررسی سوال میلگرد کامپوزیت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ بپردازیم. از شما مخاطبین گرامی دعوت می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر

معرفی انواع شمش فولادی برای تولید میلگرد

شمش از جمله مقاطعی است که برای تولید میلگرد استفاده می شود. شایان ذکر است شمش ها انواع مختلفی دارند. در این مبحث قصد داریم به بررسی معرفی انواع شمش فولادی برای تولید میلگرد بپردازیم. از شما مخاطبان‌ عزیز دعوت می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر

طراحی داخلی ساختمان

امروزه طراحی داخلی ساختمان طرفداران زیادی دارد. هر کسی بسته به سلیقه خود آن را طراحی می کند. در این مبحث قصد داریم طراحی داخلی ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم. از شما مخاطبان گرامی دعوت می شود برای آشنایی بیشتر با این مبحث تا انتها با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر

سوپر آلیاژها

آلیاژ یک مخلوط جامد فلزی بر پایه یک عنصر اصلی است که کاربردهای زیادی دارد. در این مبحث قصد داریم به بررسی سوپر آلیاژها بپردازیم. از شما همراهان گرامی دعوت می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

مطالعه بیشتر