امروز : یکشنبه 12 می 2024

[smartslider3 slider="2"]

آرشیو محتوا:

دسته‌بندی: فولاد

آشنایی با فولاد فنری

فنر ها یکی از اجزای اصلی در سیستم های مکانیکی می باشند که در صنایع مختلف از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. عملکرد این فنرها به گونه ای است که باید استحکام بالایی داشته باشد. به همین خاطر انواع آلیاژهای فولادی برای ساخت فنرهای متناسب استفاده خواهد شد.

مطالعه بیشتر

اصلی ترین عوامل موثر بر صادرات فولاد

میزان صادرات آهن آلات در کشور ما نسبت به کشور ترکیه بسیار اندک می باشد. بهتر است بدانید صادرات فولاد ترکیه بیش از ۱۰ میلیون تن تنها در محصولات تولیدی است که در بهترین حالت برای ایران کم تر از دو میلیون تن در کل محصولات نوردی می باشد.

مطالعه بیشتر

گروه ملی صنعتی فولاد ایران

گروه ملی صنعتی فولاد ایران یکی از کارخانه های برتر تولید فولاد در ایران می باشد. این کارخانه با هدف تهیه انواع میلگرد ها و نبشی های مورد استفاده در داخل کشور در سال 1342 تاسیس گردید. در تاریخچه گروه ملی صنعتی فولاد ایران می خوانیم که در ابتدای فعالیت کارخانه مذکور در سال 1346، 65 هزار تن میلگرد در سال وارد بازار گردید.

مطالعه بیشتر

بازسازی خانه با هزینه کم

بازسازی خانه برای تغییرات و تعمیرات قسمت یا کل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید به طور معمول هر ساختمانی پس از گذشت چند سال زیبایی و جذابیت اولیه خود را از دست خواهد داد که باید نسبت به بازسازی و نوسازی آن اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید در برخی موارد می ‌توان با هزینه بسیار جزئی و کم نیز نسبت به بازسازی و تغییرات چشمگیر اقدام نمایید.

مطالعه بیشتر

ورق فولادی نسوز چیست و چه مشخصات و کاربردهایی دارد؟

همانطور که می دانید امروزه در پروژه‌های بزرگ و کوچک مثل پروژه های ساختمانی، صنعتی، تجاری و … از انواع فلزات در اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر لازم است افراد که پیمانکار یک پروژه می باشد با خصوصیات انواع فلزات آشنا شوند تا بتوانند بهترین فلز ها با خصوصیات مناسب انتخاب نماید.

مطالعه بیشتر

معرفی بهترین تولید کنندگان ورق فولادی در کشور

ورق های فولادی از جمله پرمصرف ترین محصولات فولادی می باشد که در انواع آلیاژها، ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شود که با توجه به نوع آن ها دارای کاربردهای متفاوتی می باشند. قیمت ورق های فولادی تحت تاثیر روش تولید، کارخانه تولید ورق ها می باشد.

مطالعه بیشتر

چگونگی کنترل کیفیت ورق فولادی

همانطور که می دانید ورق های فولادی از جمله مهم ترین محصولات  فولادی محسوب می‌شود. این محصول معمولاً در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شود که در کاربردهای گسترده ای نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کارخانه فولادی بسیاری در داخل کشور می باشند که جهت تولید این ورق های فولادی اقدام می کند. برای بررسی چگونگی کنترل کیفیت مناسب فولادی باید تقاضای مشتریان مد نظر قرار داده شود.

مطالعه بیشتر

تفاوت ورق های فولادی نورد گرم و نورد سرد

ورق های فولادی امروزه در صنایع مختلف از جمله صنعت ساخت و ساز و همچنین صنایع نفت و گاز و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم تفاوت ورق های فولادی نورد گرم و نورد سرد را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر

کوئنچ و تمپر کردن فولاد چیست؟

شاید تا حالا به این موضوع دقت نکرده باشید، اما امروزه صنعتی وجود ندارد که به فکر بالا بردن کیفیت، مقاومت و بهره وری مصالح خود نباشد. بدین ترتیب متخصصان صنایع مختلف از جمله فولادسازی، همواره روش های مختلفی را با هدف مستحکم نمودن هر چه بیشتر تولیدات خود ابداع نموده اند.

مطالعه بیشتر

طبقه بندی فولاد میلگرد

میلگردها که با نام آرماتور نیز در کشور ما شناخته می شوند، به طور معمول در ساختار بتن های به کار رفته در سقف ها و ستون های ساختمانی قرار می گیرند تا مقاومت آن ها را در برابر نیروهای کششی افزایش دهند.

مطالعه بیشتر

فولاد نسوز چیست و چه کاربردی دارد؟

فولاد نسوز چیست و چه کاربردی دارد؟ طیف کاربرد وسیع انواع فلزات در اشکال مختلف، امروزه بر هیچ مهندس سازه های پوشیده نیست. پروژه های بزرگ و کوچک ساختمان سازی، بخش عظیمی از پیشرفت و توسعه خود را مدیون به کارگیری انواع فولادها هستند.

مطالعه بیشتر

تولید میلگرد روش‌های ترمکس و میکرو آلیاژی

میلگرد ها از جمله پرکاربردترین مصالح فولادی می باشد که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید میلگردها انواع مختلفی دارند و شما باید با توجه به کاربرد مد نظر بتوانید انواع مختلف و سایز های مختلف میلگرد را تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

مطالعه بیشتر