امروز : شنبه 08 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]
کارخانه کالوپ

کارخانه کالوپ

کارخانه کالوپ دارای محصولات متنوع و از اولین و بزرگترین کارخانه های تولید کننده پروفیل و لوله در کشور می باشد، که با هدف ساخت لوله های آبرسانی و کمک شبکه آبرسانی کشور در سال 1361 در شهر ساوه تاسیس شد.

این شرکت در سال های فعالیت خود توانست با تولید محصولات به روز و با کیفیت خود با رقیبان خارجی خود به رقابت بپردازد به طوری که به مرور زمان توانست تولیدات خود را به کشور های دیگر صادر کند. در ادامه در مورد این کارخانه بیشتر توضیح خوایم داد. با ما همراه باشید.  

 

کارخانه کالوپ

 

آنچه در این مطلب خواهید خواند

 • معرفی شرکت کالوپ
 • محصولات شرکت کالوپ
 • لوله کالوپ چیست؟
 • قیمت لوله کالوپ
 • سیاست هایکارخانجات لوله سازی کالوپ

 

آشنایی با کارخانه کالوپ

معرفی شرکت کالوپ

کارخانه کالوپ در سال 1361 در شهر ساوه تاسیس شد. بعد از چند سال و در سال 1383 این شرکت اقدام به راه اندازی خط جدیدی از فرایند لوله سازی در جهت توسعه تولید لوله کالوپ برای بالا بردن کیفیت محصول و تهیه نیازهای صنایع پتروشیمی، نفت وگاز کرد.

ظرفیت تولید سالانه خود را به 240 هزار تن لوله در 2 شیفت کاری رساند. لوله های تولیدی این شرکت برای صنعت نفت و گاز، با طی کردن بالاترین استاندارد های جهانی شامل API5LQ1 و بالاترین کیفیت را در بین رقبای خارجی و داخلی داشته است و بیشتر از 8000 کیلومتر از لوله کشی صنعت نفت و گاز از کارخانه کالوپ تهیه شده است.

شرکت کالوپ بعد از بدست آوردن موفقیت در سال 1388 به تاسیس و راه اندازی کارخانه ی جدیدی به نام شرکت کالوپ اصفهان در شهرک صنعتی سگزی اصفهان برای تولید لوله ای اسپیرال و لوله های درز دار جوش مستقیم جهت تولید محصولی بهتر و باکیفیت بالا کرد. در حال حاضر خط تولید لوله های اسپیرال کالوپ در اصفهان دارای قابلیت تولید لوله هایی با طول 18 متر و قطر 120 اینچ  می باشد، که قابلیت تولید سالانه 500 هزار تن در سال محصول را دارا می باشد.

سیاست شرکت کالوپ برای بالا بردن کیفیت محصول تولیدی با استفاده از فناوری روز شامل موارد زیر می باشد:

 • تلاش برای کاهش ضایعات و کاهش اصولی هزینه ها
 • دستیابی به بازارهای بزرگ منطقه و حتی خارج از آن و توسعه بازارهای در حال فعالیت
 • بازبینی و بررسی ها طبق برنامه ای مرتب و منظم به جهت اطمینان از عملکرد صحیح ابزار ها و استفاده مناسب از این ابزارها
 • کاربرد نیروی انسانی و ارتقای سطح دانش از طریق آموزش دهی که باعث بالا رفتن هرچه بیشتر محصولات در زمان تولید و حتی کار گذاری در مرحله نصب می شود.

این تصمیم مهم مدیریت شرکت کالوپ، منجر به بالا رفتن میزان رضایت مشتریان، موفقیت روز افزون شرکت کالوپ و همچنین  کسب گواهینامه  ISO9001-2008 شده است.

کارخانه کالوپ

محصولات شرکت کالوپ

در حال حاضر کارخانه لوله کالوپ از بزرگترین تولیدکنندگان لوله کشور می باشد، و طیف وسیعی از محصولات را تولید می کند که شامل موارد زیر می باشد :

1- لوله های اسپیرال در ضخامت های ۴.۵ الی ۲۵ میلی متر در قطر ۱۶ الی ۱۲۰ اینچ و تحت استاندارد های AWWA-C200 , ASTM A53  که در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد.

2- لوله های درز جوش مستقیم ERW در ضخامت های ۴.۴ الی ۱۰ اینج در قطر ۶ الی ۱۶ اینچ و تحت استاندارد های IPS , IGS , API 5L PSL2 که برای انتقال آب و سایر سیالات در صنعت پتروشیمی، گاز و نفت ی کاربرد دارند.

3- مقاطع تو خالی ساختمانی HSS در ضخامت های ۴ الی ۱۵ اینچ و ابعاد ۱۴۰*۱۴۰ الی ۳۰۰*۳۰۰ به صورت مربعی و ابعاد ۱۰۰*۱۸۰ الی ۲۵۰*۳۵۰ به صورت مستطیلی با ورق های ST37 تا ST52 و تحت استاندارد های DIN 2359 , DIN EN 10219-2 , ASTM A500 Grade B , ISIRI7336 , JIS 3466 تولید می شود. این مقاطع در ساختمان سازی ، پل ها و… کاربرد دارند.

4- لوله های محیط ترش Sour Gas Pipe در ضخامت های ۴.۴ الی ۱۰ اینچ و قطر ۶ الی ۱۶ اینج که مخصوص محیط های خوردنده یا گاز ترش می باشد، و تحت استاندارد ویژه NASE  و پس از گذراندن آزمون های خوردگی HIC  و SSCC   تولید می شود.

لوله کالوپ چیست؟

لوله ی کالوپ یکی از برندهای لوله می باشد. این لوله ها توسط شرکت کالوپ در شهرک صنعتی کاوه که در شهر ساوه قرار دارد، تولید می شود. محصولات تولیدی این برند به روش درز جوش مستقیم و در ابعاد مختلف ساخته می شود. از محصولات شرکت کالوپ لوله های درز دار می باشد که به لوله هایی گفته می ود که از ورق ها ایجاد می شوند.

به این صورت که ورق های فولادی بایستی به شکل رول و لوله با یکسری از دستگاه ها فرم گرفته و در نهایت دو سر آن به هم متصل گردند. که معمولا در این روش از اتصالات جوشکاری با فرکانس بالا و به صورت مستقیم استفاده می شود. یعنی با مقاومت الکتریکی، جایی که قرار است به هم متصل شوند و لبه‌های ورق و را تا دمای ۱۴۲ درجه‌ی سانتی‌گراد، گرم کرده و سپس با فشار، به هم متصل می‌کنند.

ضخامت لوله‌های کالوپ چیزی در محدوده‌ی ۴ الی ۱۰ میلی ‌متر و محدوده‌ی قطرهای لوله‌ها بین ۶ تا ۱۴ اینچ می‌باشد. در آغاز قسمتی از محصولات کارخانه کالوپ به کشورهایی مانند اتریش و آلمان صادر می شد.

اما بعد ها با توجه به اینکه تقاضای بازار داخلی برای پروژه‌های نفت و گاز به علت پیشرفت صنایع داخلی افزایش پیدا کرده بود، بنابراین کارخانه کالوپ توجه خود را بر تولیدات داخلی متمرکز کرد، این عامل موجب توسعه و گسترش این کارخانه شد. امروزه کالوپ به عنوان یک برند موفق شناخته می شود و سالیانه 240 هزار تن محصول تولید کرده و به بازار عرضه می کند.

این شرکت، توانسته است برای ساخت محصولات خود از پیشرفته‌ترین و بهترین تکنولوژی‌های دنیا بهره بگیرد. لوله‌های گاز و آب تولیدی توسط این برند، طبق آخرین استانداردهای روز دنیا ساخته می‌شوند. انواع تست‌ها مانند هیدروتست، تست التراسونیک، انواع تست‌های شیمیایی و فیزیکی بر محصولات تولیدی این کارخانه انجام می گیرد.

محصولات کارخانه کالوپ

ویژگی‌های خط تولید کارخانه ی کالوپ به شرح زیر می باشد:

 • قطر لوله‌های تولیدی در کارخانه‌ی کالوپ ۶ تا ۱۶ اینچ
 • طول لوله‌های تولیدی در کارخانه‌ی کالوپ ۳ تا ۱۵ متر
 • سرعت تولید در کارخانه‌ی کالوپ  ۸ تا ۳۰ متر لوله در هر دقیقه
 • ضخامت لوله‌های تولیدی در کارخانه‌ی کالوپ  ۴ تا ۱۰ میلی‌متر
 • استانداردهای رعایت شده در خط تولید مجتمع کالوپ = IGS، IPS، API 5L PSL2
 • گریدهای ورق‌های آلومینیومی استفاده شده برای ساخت لوله در کارخانه‌ی کالوپ = گرید A تا X70

در حالت کلی، تولیدات کالوپ را در سه دسته تقسیم می‌کنند. این سه دسته عبارتند از:

 • لوله‌های اسپیرال
 • لوله‌های فولادی ERW
 • مقاطع سازه‌های فولادی

قیمت لوله کالوپ

محصولات تولیدی کارخانه ی کالوپ اهمیت بسیاری در صنعت لوله دارند. از مهمترین موضوعات که مورد بررسی روزانه بازاریان و افرادی که در این صنعت فعالیت دارند، بوده و وجود نوسانات در قیمت لوله کالوپ برایشان مهم می باشد..

قیمت لوله‌های تولیدی شرکت کالوپ  به مشخصات فیزیکی و عوامل اقتصادی زیادی بستگی دارد از جمله:

ضخامت و ابعاد لوله‌های کالوپ: لوله هایی با ضخامت بیشتر و ابعاد بزرگتر به دلیل افزایش وزن و استفاده از مواد اولیه بیشتر در ساخت آنها قیمت بیشتری دارند.

نوع ورقی که برای ساخت لوله‌های کالوپ به کار گرفته می‌شود: کاربرد ورق‌های فولادی که گرید کیفی بالاتری دارند، موجب افزایش قیمت لوله می شود. و گریدهای کیفی بالاتر، نشان از مرغوبیت بیش‌تر جنس دارد.

کارخانه کالوپ

آلیاژ مصرفی در ساخت لوله‌های کالوپ

قیمت نفت، برق و به طور کلی سوخت‌های مصرفی در روند تولید لوله‌های کالوپ : تمامی دستگاه ها و تجهیزات یک کارخانه با کمک انرژی شروع به کار خواهند کرد، و فقدان انرژی موجب توقف عملکرد تولید می شود. از سوی دیگر تامین انرژِی با صرف هزینه همراه خواهد بود که بر قیمت محصولات نیز تاثیرگذار خواهد بود.

قیمت مواد خام مصرف شده برای ساخت لوله‌های کالوپ: تامین مواد اولیه برای ساخت لوله کالوپ به دو صورت انجام می گیرد، یکی تامین مواد اولیه در خطوط تولیدی دیگر در همان کارخانه، و یا به صورتی است که از تولیدی‌ها و کارخانجات دیگر خریداری می‌شود. در حالت دوم ممکن است

از کارخانه های خارج از کشور خریداری شود که واردات کالا صورت گرفته و قیمت دلار بر قیمت تولیدات نهایی کالوپ اثر بگذارد.

عرضه و تقاضای به وجود آمده در بازار در لوله‌های کالوپ تولید شده: برند کالوپ دارای سابقه ی درخشان و با رضایت مصرف کنندگان همراه می باشد. در صورتی که شرکت کالوپ نتواند بر میزان تقاضای لوله ی کالوپ که در بازار هست، جوابگو باشد قیمت آن افزایش می یابد.

در نهایت شما عزیزان می توانید جهت استعلام قیمت و تهیه لوله کالوپ اصفهان و لوله کالوپ ساوه، به سایت این شرکت مراجعه و یا با کارشناسان فروش این شرکت در ارتباط باشید.

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه کالوپ با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

محصولات کارخانه

لوگو آهن هایپر

قیمت تیرآهن

لوگو آهن هایپر

قیمت میلگرد

گالری تصاویر