امروز : دوشنبه 17 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]
کارخانه فولاد پردیس صنعت زنده رود

کارخانه فولاد پردیس صنعت زنده رود

مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های فولاد در کشور به شمار می‌رود این شرکت محصولات خود را باکیفیت بسیار مطلوبی تولید و به بازار عرضه می‌کند با ما همراه باشید تا با کارخانه فولاد دهشیر یزد و محصولاتش بیشتر آشنا شوید.

درباره مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود

مجتمع فولاد پردیس زنده رود در  منطقه شهرک صنعتی کوهپایه استان اصفهان در سال ۱۳۸۶ تاسیس و شروع به فعالیت کرده است. هدف این شرکت ارائه محصولاتی با استاندارد کیفی بالا در بازار های جهانی فولادی دنیا می‌ باشد. مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود تولیدی محصولاتش را با استاندارد بین‌المللی ISO 9001 ضمانت می کند و دارای این استاندارد است.

 

مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود

 

چشم انداز های مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود

  • اهداف و چشم انداز های مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود به شرح زیر است:
  • افزایش کیفیت فرآیندهای تولید شده در این کارخانه
  • افزایش ظرفیت تولید محصولات حود و گرفتن سهم بازار بیشتر
  • تامین و استفاده از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب
  • آموزش پرسنل و همه کارکنان برای تولید محصولاتی با راندمان کیفی بسیار مطلوب
  • افزایش میزان رضایتمندی اکثریت مشتریان

محصولات مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود

  • تولید انواع شمش فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی و عرضه آن به بازار با ظرفیت سالانه ۶۴۰۰۰ تن
  • تولید بیلت فولادی آلیاژی به جز فولاد زنگ نزن و عرضه آن به بازار با به ظرفیت سالانه ۳۶۰۰۰ تن

انواع شمش فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی

ازجمله مشکلات فولادسازان کشور مشکل کمبود برق است که باعث شده که میزان تولید این شرکت ها به حداقل برسد و باعث شده که این شرکت‌ها نتوانند به تعهدات صادراتی خود پاسخگو باشند و این مشکل ایران را در بازارهای جهانی کم‌رنگ کرده است.

به‌طورکلی تولید صنایع فولادی در ایران قدمت بالایی دارد ولی بیشترین پیشرفت ایران در این دهه‌های اخیر بوده است. این صنعت از جمله صنایع است که محصولات خاصی تولید می‌کند و نقش ویژه‌ای در رشد و توسعه کشور دارد و چون آهن و محصولات وابسته به آن در کشور زیاد است یکی از شاخه‌های اصلی توسعه به‌حساب میاید.

البته باید در نظر داشت که کشور ما با وجود منابع انرژی زیاد و ارزان و همچنین نیروی انسانی ارزان یکی از قطب‌های مهم در آینده صنعت فولاد خواهد بود. البته از نظر دیگر باید توجه داشت که باعث تحریک صنایع بالادست را به وجود آورده است و بااین‌وجود برای توسعه اقتصادی سرمایه‌گذاری در این صنعت مهم است.

محصولات مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود

به‌طورکلی فولاد به نوع‌های مختلفی از آلیاژ گفته می‌شود که مهم‌ترین عنصر تشکیل‌دهنده آن از آهن است. همچنین کربن هم از مهم‌ترین عنصر تشکیل‌دهنده فولاد است و باید در نظر داشت که در آلیاژهای مختلف میزان مواد تشکیل‌دهنده با هم متفاوت است. مقدار کربن در فولاد بین 3 درصد تا 5.1 درصد در حال تغییر است و در بعضی موارد خاص به 25.2 درصد هم می‌رسد.

به‌طورکلی به آلیاژی که درصد کربن موجود در آن کمتر از 3 درصد باشد همان آهن گفته می‌شود.

 همچنین با آلیاژی که بیشتر از 5.1 درصد کربن در آن باشد چدن نامیده می‌شود و اگر میزان آهن موجود در یک آلیاژ کمتر از 50 درصد باشد دیگر فولاد نام ندارد. به‌طورکلی فولاد به دودسته از نظر ترکیبات شیمیایی و شکل ظاهری طبقه‌بندی می‌شود.

فولادهای کربنی که دسته پرمصرف‌ها هستند دارای آهن و یک درصد کربن است و بیشترین تفاوت فولاد ها در میزان کربن به‌کاررفته در آن‌ها است. کربن موجود در فولاد به سه دسته طبقه بندی می شود. ابتدا فولاد کم کربن است که کربن این نوع فولاد 0.25 درصد است و مصرف زیادی در کار های مهندسی و سازه دارد.

دومی فولاد با کربن متوسط است که میزان کربن ان بین 0.25 تا 0.7 است که این مورد از فولاد در قطعات متحرک مصرف می شود.

 نوع سوم فولاد پر کربن است که میزان کربن ان بین 0.7 تا 1 درصد است  و خیلی کم پیش میاید که به 5.1 درصد برسد و از این مدل فولاد در ابزار مهندسی و تولید سکه کاربرد دارد و از مهمترین تفاوت کاربرد این فولاد ها در سهولت ماشین کاری و جوشکاری و مقاومت در مقابل پاره شدن و سختی ان است.

قیمت محصولات فولادی فولاد پردیس صنعت زنده رود

این نوع فولاد های آلیاژی با توجه به مقادیر کربن اضافه شده به انها خصوصیات متفاوتی دارند که این تفاوت ها ممکن است در استحکام ان یا مقاومت انها در مقابل خوردگی باشد. انواع مختلف فولاد آلیاژی به این صورت است فولاد آلیاژی منگنز دار و فولاد آلیاژی کرم دار و فولاد آلیاژی کرم- مولیبدن و فولاد آلیاژی نیکل- کرم مولیبدن است.

نوعی از فولاد زنگ نزن تولید شده توسط مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رودکه در واقع  یک ورقه نازک ضد زنگ روی یک یا هر دو طرف ان قرار می‌گیرد و کرم مهم‌ترین ماده آلیاژی است که با آهن و کربن و منگنز و سیلیس در تهیه فولاد ضدزنگ کاربرد دارد.

معمولی‌ترین فولاد ضدزنگ حدود 8 درصد نیکل دارد که از این نوع از فولاد در ساخت قطعات موتورت و وسایل شیمیایی و کارد و چنگال و دیگر وسایل پخت‌وپز کاربرد دارد. 

حرف آخر

در این مطلب مجتمع مجتمع فولاد پردیس صنعت زنده رود و محصولاتش راه به طور کامل برایتان بیان کردیم. برای خرید محصولات این کارخانه با بهترین کیفیت بازار به صورت آنلاین می‌توانید از وب سایت آهن هایپر خریداری کنید.

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه فولاد پردیس صنعت زنده رود با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

محصولات کارخانه

لوگو آهن هایپر

قیمت تیرآهن

لوگو آهن هایپر

قیمت میلگرد

گالری تصاویر