امروز : یکشنبه 09 ژوئن 2024

[smartslider3 slider="2"]
کارخانه فایکو

کارخانه فایکو و توضیحات در مورد کارخانه فایکو

کارخانه فایکو در سال 1393در شهر ساری به بهره برداری رسید. ظرفیت تولیدی سالانه ی این مجتمع بیشتر از 1 میلیون تن می باشد. این کارخانه به علت نزدیک بودن به جاده ی اختصاصی ریلی متصل به شبکه ریلی کشور و همچنین نزدیک بودن به بزرگراه تهران – مشهد در موقعیت خاصی قرار می گیرد.

به همین علت به عنوان یکی از پیشگامان در صادرات محصولات به خارج از کشور به شمار می رود. این کارخانه دارای واحد کنترل کیفیت در قسمت های مختلف خط تولید می باشد. در ادامه در مورد این کارخانه و محصولات تولیدی آن بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

کارخانه فایکو

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • معرفی شرکت فایکو
  • محصولات شرکت فایکو
  • گواهی کنترل کیفیت محصولات شرکت  فایکو
  • قیمت محصولات شرکت فایکو

معرفی شرکت فایکو

شرکت فولاد البرز ایرانیان از از بزرگترین واحدهای تولید مقاطع فولادی به روش نورد گرم در خاورمیانه و ایران است، که با نام تجاری فایکو شناخته می شود. محصولات تولیدی فایکو به علت حجم و کیفیت بالای تولیدی علاوه  بر رفع نیاز داخلی  به کشور های دیگر نیز صادر می شود.

شرکت فایکو در سال 1393 در استان مازندران در 15 کیلومتری جاده ی مشهد-ساری به بهره برداری رسید. این کارخانه با دو خط تولید تمام اتوماتیک و مجهز هرکدام با ظرفیت تولیدی 750 هزار تن به یکی از تولیدکنندگان مهم مقاطع فولادی در خاورمیانه و ایران تبدیل شده است.

 

کارخانه فایکو

 

محصولات کارخانه فایکو

محصولات شرکت فایکو

محصولات شرکت فایکو شامل انواع میلگردهای ساختمانی و صنعتی در اندازه های متفاوت با قطر ۸ تا ۳۲ میلی متر، ناودانی های سری UPE، تیرآهن IPE و IPN، تیرآهن IPE و IPN UPN و نبشی بال مساوی و بال نامساوی با ارتفاع ۸۰ الی ۳۲۰ میلی متر است.

همانطور که گفته شد به علت نزدیکی شرکت فایکو به جاده ریلی اختصاصی متصل به راه آهن تهران – مشهد موجب شده است که محصولات فایکو به راحتی به نقاط مختلف کشور رسانده شود.

مواد اولیه ی مرغوب، داشتن آخرین استانداردهای ملی و بین المللی، کنترل دقیق آنالیز شیمیایی محصولات، انتقال اختصاصی برق و گاز طبیعی به این شرکت، تناژ بالای تولیدی، بهره گیری از تجهیزات روز دنیا و کنترل کیفی دقیق محصولات سبب مرغوبیت بالای محصولات این کارخانه شده است، به گونه ای که محصولات این شرکت حتی به خارج از کشور نیز صادر می شود.

محصولات شرکت فایکو به روش نورد گرم تولید می شوند. در این روش شمش، بیلت یا بلوم با توجه به نوع مقطع نهایی در کوره پیشگرم شده و به دمای مورد نیاز می رسد. بعد از پوسته زدایی به جهت حذف پوسته های اکسیدی ناشی از فرآیند ریخته گری و گرم و سرد شدن قطعه ی اولیه می باشد و با عبور پی در پی به ضخامت مورد نظر می رسد.

محصولات کارخانه فایکو به روش نورد گرم تولید می شوند. در این روش با توجه به نوع مقطع نهایی، شمش، بیلت یا بلوم در کوره پیشگرم شده و به دمای مورد نظر می رسد. پس از پوسته زدایی که به منظور حذف پوسته های اکسیدی ناشی از فرآیند ریخته گری و گرم و سرد شدن قطعه اولیه می باشد با عبور پیاپی از غلتک به ضخامت مورد نظر می رسد. انواع محصولات فایکو شامل موارد زیر می باشد:

1- میلگرد آجدار: میلگرد شرکت فایکو در ضخامت ۸ تا ۳۲ میلی متر تحت استانداردهای بین المللی A615M, JISG3112, ASTM A615, DIN488 و استاندارد ملی INSO3132 تولید می شوند. میلگردها این شرکت در انواع مختلف آجدار یکنواخت-AJ400 و AJ500، آجدار دوکی-AJ400 عرضه می شوند.

به طور گسترده این مقاطع در صنعت ساختمان سازی به کار برده می شوند. در زمینه ی تولید میلگرد شرکت فایکو دارای ظرفیت سالانه ی 700 هزار تن می باشد، محصولات تولیدی فایکو با علامت اختصاری فایکو در بازار موجود می باشند که نشانه ی اصل بودن میلگرد می باشد.

به طور مثال میلگرد A3 این کارخانه با علامت FAICO_TC در بازار عرضه می شود. علامت TC نشان دهنده ی نوع میلگرد و فرآیند تولیدی آن می باشد. میلگرد A3 به روش ترمکس سرد شده است، در این روش میلگرد بعد از تشکیل شدن از تونل پاشش آب عبور کرده و سریع سرد می شود.

قیمت میلگرد تولیدی فایکو تحت تاثیر عواملی مانند ابعاد میلگرد، به تبع آن وزن میلگرد و نوسانات بازار فولاد و ارز قرار دارد.

2- تیرآهن : تیرآهن ساخت شرکت فایکو در  دو نوع ساخته می شود یکی کم آلیاژی و دیگری ساده کربنی با استانداردهای IPB،  IPN و  IPE و ظرفیت تولیدی سالانه آن برای هر یک از مقاطع با شکل (H) یک هزار تن است. تیرآهن تولیدی این کارخانه مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته می شود.

کارخانه فایکو

فولادی که در این تیرآهن مورد استفاده قرار می گیرد،St37 و St52 می باشد. از آنجا که تیرآهن کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد بنابراین قیمت تیرآهن تاثیر بسیار زیادی بر قیمت تمام شده ساختمان دارد.

3- نبشی : نبشی شرکت فایکو به طول های ۶ و ۱۲ متر، و طبق استانداردهای ملی و بین المللی ISIRI 13968-1، DIN EN 10056-2 و GOST 8510 ساخته می شود. نبشی نورد گرم شده در صنایع مختلفی از جمله، پل سازی، اتصالات ستون ها، ساختمان سازی، آسانسور و سازه های فلزی استفاده می شود.

4- ناودانی: ناودانی شرکت فایکو در واقع پروفیلی است که در دو نوع ساده و مشبک به بازرا عرضه می شود. ناودانی سبک طبق استاندارد GOST 8240:199 و ناودانی سنگین فایکو طبق استاندارد DIN EN 1026 1:2009 و ناودانی سبک طبق استاندارد GOST 8240:1997 ساخته می شوند.

کارخانه فایکو ناودانی هایی به سایز U_140  تا U_200  با تناژ 135هزار تن تولید می کند. قیمت ناودانی به وزن آنها بستگی دارد که به عواملی مانند ارتفاع، عرض بال، ضخامت بال و شعاع گوشه بستگی دارد.

گواهی کنترل کیفیت محصولات شرکت فایکو

از ویژگی های برتر کارخانه ی فایکو می توان به کنترل کیفی و بازرسی دقیق محصولات بعد از تولید اشاره کرد. تولیدات این کارخانه با گواهی کنترل کیفیت به بازار عرضه می شوند. آزمایش کنترل کیفیت بر روی میلگرد فایکو شامل آزمایش تا شدگی میلگرد، کشش و جوش پذیری می باشد .

کارخانه فایکو

در گواهینامه میلگرد تولیدی شرکت فایکو موارد زیر ذکر شده اند:

  • نام و طول محصول
  • استاندارد محصول
  • نوع شمش
  • شماره گواهینامه
  • خواص مکانیکی (شامل استحکام تسلیم، استحکام کشش نهایی و درصد ازدیاد طول )
  • خواص شیمیایی (درصد مواد شیمیایی که در میلگرد موجود است.)

قیمت محصولات شرکت فایکو

طبق مصوبه 259 جلسه کمیته عرضه بورس کالا، محصولات تولیدی شرکت فایکو شامل میلگرد، تیرآهن و ناودانی در بورس کالا عرضه خواهد شد. محصولات فایکو با کیفیت بالا عرضه می شود که موجب شده است متقاضیان آن در داخل و خارج کشور بسیار زیاد باشند.

با توجه به نوسانات قیمت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و قیمت محصولات کارخانه فایکو می توانید به سایت این شرکت مراجعه یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه فایکو با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

محصولات کارخانه

لوگو آهن هایپر

قیمت تیرآهن

لوگو آهن هایپر

قیمت میلگرد

گالری تصاویر