کنسانتره فولاد سنگان افتتاح شد

افتتاح کنسانتره سنگان

کنستانتره فولاد سنگان افتتاح شد. شرکت فولاد آتیه نقش جهان یکی از شرکت های وابسته به فولاد مبارکه می باشد و پروژه بنتونیت فولاد مبارکه بر عهده این شرکت بوده است و به توصیه مدیر عامل فولاد مبارکه در سنگان آماده و بهره برداری شد.  از ویژگی های اصلی این طرح این است که ظرف مدت کوتاهی و در چهار ماه به بهره برداری رسیده است. این طرح در بهمن ماه آغاز و در تیرماه به اتمام رسید و سرعت بالای بهره برداری آن به استفاده از توانایی های محلی خراسان و اصفهان برمیگردد.

سرمایه این طرح معادل 14 میلیارد تومان محاسبه شده است اما ارزش آن و با توجه به نرخ تورم ها به 20 میلیارد تومان رسیده است. اما وقتی صحبت از هزینه ها میشود، لازم است زمان بازگشت سرمایه نیز محاسبه شود. زمان بازگشت سرمایه برای این پروژه 21 ماه در نظر گرفته شده است که یک سرمایه گذاری منطقی تلقی می­شود.

در مراسم افتتاح پروژه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت فولاد سنگان حسین کفعمی، مدیر عامل آتیه فولاد نقش جهان، از احداث واحد بنتونیت در هرمزگان خبر داد، و به زودی فولاد هرمزگان نیز صاحب کارخانه بنتونیت خواهد شد تا مواد اولیه واحدهای گندله سازی های نیز تامین شود.

ویژگی های پروژه فولاد سنگان

افتتاح واحد بنتونیت فولاد سنگان ویژگی ها و مزایای دیگری نیز دارد. یکی ازآنها تامی مواد اولیه می­باشد. این پروژه همچنین مشکلات حمل و نقل را نیز برطرف کرده است.

یک خبر خوب دیگر نیز داریم. خوشبختانه در طراحی و اجرای این پروژه تمام استاندارهای محیط زیستی رعایت شده است و این کارخانه آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد کرد.

صرفه جویی در مصرف آب و برق و تهیه محصولی ببا کیفیت، طبق آزمایشات صورت گرفته از دیگر ویژگی های این واحد است.

طبق اعلام نماینده مردم خواف در مجلس، سنگان با مشکل آب و حمل و نقل مواجه است و خوشبختانه در طراحی این پروژه به این دو مشکل فوق توجه شده است و صرفه جویی در مصرف آب و رفع مشکل حمل و نقل از ویژگی های این پروژه محسوب میشود.

راه اندازی کنسانتره فولاد سنگان

بررسی ها نشان میدهد پروژه کنسانتره فولاد سنگان تا آخر سال به بهره برداری میرسد. این بهره برداری و آغاز کار با جذب نیروی کار نیز همراه است. علی امرایی، مدیر عامل فولاد سنگان بیان کرده است با راه اندازی این واحد 400 نفر به طور مستقیم و 3000 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.