امروز : یکشنبه 09 بهمن 1401

[smartslider3 slider="2"]
کارخانه MMK روسیه

کارخانه MMK روسیه

از بزرگ­ترین تولید کنندگان فولاد در جهان کارخانه MMK روسیه است. این شرکت در سال 1929 مورد بهره برداری قرار گرفت.  از تهیه و استخراج سنگ آهن تا پردازش نهایی محصولات را این شرکت برعهده می­گیرد و با بالاترین کیفیت آن­هارا به بازار مصرفی ارائه می­کند. مگنیتوگورسک به عنوان سومین تولیدکننده فولاد در شهر مگنیتوگورسک به حساب می­آید.

در سال 2019  ظرفیت فولاد خام تولیدی این شرکت به 12.5 میلیون تن و محصولات فولاد تجاری این کارخانه 11.3 میلیون تن محاسبه گردید. مدیرعامل mmk روسیه جناب آقای ویکتور راشینکف می­باشد.

کارخانه MMK روسیه

مجموعه فعالیت­های شرکت mmk  روسیه

استخراج و آمادگی سنگ آهن, ریختگی فلزات آهن, متالوژی و نورد فلزات از مهم­ترین فعالیت­های mmk روسیه محسوب می­شوند. علاوه بر تجهیزات مدرنی که این شرکت دارد, توانسته است در زمینه خودروسازینیز فعالیت کند وبا ساخت فولادهای پیشترفته به این صنعت خدمت کند.

تمامی محصولات mmk ‌ روسیه دارای استانداردهای بین المللی می‌باشند. در این کارخانه فولاد سازی مشهور، فولاد سرد با استاندارد DIN1623_2,  ، فولاد کم کربن با استاندارد EN1011_1998، فولاد خفیف با استاندارد، EN101302006  تولید می‌شود. از افتخارات این مجموعه صنعتی بزرگ، صادرات گسترده آن به کشورهای اروپایی و آمریکایی است. 30 درصد از کل تولیدات این شرکت به اروپا و آمریکا منتقل می‌گردد.

 

کارخانه MMK روسیه

 

تاریخچه استخراج مگنیتوگورسک

این شرکت فولادسازی مشهور تاریخی با قدمت طولانی دارد. تحولی صنعتی در قرن 18 میلادی در روسیه اتفاق افتاد و طی این استراتژی صنعتی تولید آهن در روسیه دوبرابر شد. در پایان قرن 19 میلادی, شهری به نام مگنیتوگورسک جزوی از شهرهای توسعه یافته قرار گرفت و جمعیت آن به بالای 10 هزار نفر رسید. میزان استخراج آهن خام در این شهر به 30 تا 50 هزار تن رسید.

شرکت mmk  روسیه

محصولات mmk روسیه

محصولات mmk روسیه به دو دسته تولید براساس نورد گرم و نورد سرد تقسیم بندی می­شوند.

کلاف نورد گرم پیشرفته: این محصول در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می­گیرد. ضخامت آن بین 1.8 تا 12 میلی متر محاسبه می­گردد. استحکام کششی کلاف نورد گرم پیشترفته بیشتر از 750 mpa  است.

ورق­های فولادی تولیدی نورد گرم MMK  دارای عنصر بور می­باشند که عدد اتمی آن 5  و در گروه سه اصلی جدول تناوبی قرار می­گیرد. از این ورق­ها  به منظور ساخت ماشین آلات کشاورزی استفاده می­گردد.

از محصولات تخت MMK  جهت ساخت  ماشین آلات حمل و نقل سنگین و سبک که مقاومت بالایی دارند بهره برده می­شود. همچنین در ساخت جرثقیل نیز بسیار مناسب می­باشد.

نوار باریک اسیدشویی: استحکام این نوار بالای 1050 mpa است و ضخامت آن بین 2 تا 4.5 میلی متر می­باشد.

از جمله سایر محصولات تولیدی بر اساس نورد گرم، نوار باریک HR, کلاف اسید شویی HR, ورق HR  اسیدشویی است.

نوار باریک HR: این نوارها دارای استحکام کششی بالا، ضخامت بین 1.5 تا _8 میلی متر، عرض 1000 تا 1600 میلی متر می‌باشند. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با نوارهای باریک HR, این است که بدون هیچ پوشش روغنی تولید می‌گردند.

کلاف اسیدشویی HR: ضخامت این کلاف‌ها از 1.5 تا 6 میلی متر می‌باشد. عرض آن ها از ۱۰۰۰ تا ۲۳۵۰ میلی متر است که استحکام بالایی هم دارند. استحکام کششی این کلاف‌ها 650 mpa برآورد می‌شود.

ورق فولادی سرد چند مرحله‌ای با استاندارد  EN10336_2007 تولید می‌گردد. همچنین از دیگر محصولاتی که با این استاندارد هماهنگی دارد، می‌توان به ورق گالوانیزه اشاره کرد.

بعد از‌برسی محصولات تولیدی به شیوه نورد گرم، با برخی از محصولات mmk روسیه با روش نورد سرد آشنا می‌شویم.

مهم‌ترین این محصولات، کلاف CR ،‌ورق CR،‌ نوار باریک CR، کلاف گالوانیزه، ورق گالوانیزه می‌باشد.

ورق گالوانیزه mmk روسیه، با عرض 700  تا 1000 میلی متر تولید می‌گردد. طول این محصول بین400 تا 1000  میلی متر است. این محصول پوشش روغنی دارد و دارای نگهدارنده روغن می‌باشد.

کلاف گالوانیزه تولیدی این مجموعه صنعتی، دارای ضخامت 0.25 تا 2.5 میلی متر است. استحکام کششی بالای 650 Mpa دارد. این محصول شامل نگهدارنده روغن می‌باشد.

قیمت محصولات MMK روسیه

قیمت محصولات MMK روسیه

همان طور که مطالعه کردید, از شرکت­های پیشرو فولاد سازی در جهان, MMK می­باشد که طیف گسترده­ای از محصولا فلزی را به بازار عرضه می­دارد. کشور آمریکا در حال حاضر برای کشور‌های خارجی اعم از روسیه و ترکیه، برای مجموعه فلزکاری تعرفه‌هایی اعلام کرده است. در همین راستا تولید فولاد و آلمینیوم در برخی از شرکت‌ها متوقف گردیده است.

توجه داشته باشید، فرایند تولید یک محصول فولادی شامل یک زنجیره کامل است که اگر بخشی از این زنجیره قطع یا با مشکل مواجه شود، تمامی مراحل با دردسرهایی همراه می‌شود.

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه MMK روسیه با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

 

محصولات کارخانه

لوگو آهن هایپر

قیمت تیرآهن

لوگو آهن هایپر

قیمت میلگرد

گالری تصاویر

کلید اسکرول خودکار به بالا