امروز : دوشنبه 22 جولای 2024

[smartslider3 slider="2"]
کارخانه فولاد قائم رازی

کارخانه فولاد قائم رازی

شرکت فولاد قائم رازی پروفیل در سال 1387 با هدف ساخت و تولید انواع محصولات فولادی در استان اصفهان بنا گردید. مساحتی که برای این کارخانه در نظر گرفته شد: 37 هزار متر مربع است که زیرمجموعه 19هزار مترمربعی دارد.  این کارخانه در شهرک صنعتی رازی واقع در شهر رضا اصفهان ساخته شده است. هدف از ایجاد فولاد قائم رازی تولید محصولات فولادی از جمله میلگرد است.

این شرکت دارای 4 خط تولیدی می‌باشد و محصولاتی همچون لوله و پروفیل را در بالاترین کیفیت خود تولید و به بازار عرضه می‌دارد.

بعد از فراهم سازی انواع تجهیزات در کارخانه فولاد قائم رازی, فاز دوم این کارخانه در سال 1391 آمادگی لازم برای فعالیت را به دست آورد. در سال 1395 بهره برداری از محصولات فاز دوم شرکت آغاز گردید. فاز دوم کارخانه با استفاده از شیوه نورد گرم, شمش­های فولادی 6 متری تولید می­کند. این کارخانه دارای خطوط تولیدی به روش نورد سرد نیز می­باشد که ظرفیت تولیدی با این شیوه به 50 هزارتن در سال می­رسد.

گروه صنعتی فولاد قائم رازی و ویژگی های آن

ارتباطات گسترده با شرکت­های بزرگ و کوچک,  بکارگیری از افراد متخصص و مهندسین مجرب در واحدهای مختلف شرکت مانند طراحی و مهندسی, دارا بودن وان گالوانیزه گرم, قرار گیری شرکت فولاد قائم رازی در نزدیکی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان, دسترسی و بهره برداری از انواع تجهیزات پیشترفته و دستگاه­های مدرن صنعتی, کاهش هزینه­ های تولیدی,  استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و…. از ویژگی­های  کارخانه فولاد قائم رازی می­باشند.

 

شرکت فولاد قائم رازی پروفیل

 

اهداف شرکت میلگرد فولاد قائم رازی

مشتری مداری, تولید محصولات مرغوب و با کیفیت, بارگیری, تحویل به موقع و کوتاه مدت میلگرد و مقاطع, افزایش ظرفیت­های تولیدی, ارتقا دانش فنی, مجهز کردن انواع خطوط کارخانه به دستگاه­های پیشترفته و مدرن و….

محصولات تولیدی شرکت فولاد قائم رازی

میلگردهایی که در کشور ایران تولید می­شوند, مطابق با استانداردهای کشور روسیه می­باشند و  به سه دسته تقسیم می­شوند. میلگرد نوع1 (A1), میلگرد نوع دو (A2) و میلگرد نوع سه (A3) میزان مقاومت تسلیم‌، درصد تغییر و استحکام  کششی هر کدام از این میلگردها متفاوت می‌باشد.

برای تشخیص میلگردهای هر کارخانه فولادسازی، علامتی انحصاری روی آن حک می‌کنند تا برای مشتریان قابل تشخیص باشد. این علامت بر روی تمامی میلگردهای تولیدی کارخانه فولاد قائم رازی وجود دارد.

این کارخانه فولادسازی در زمینه تولید میلگردهای آجدار و گرید A3  فعالیت می­کند. سایز میلگردهای این شرکت بین 8 تا 32 می­باشد و جهت افزایش مقاومت بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند. مقاومت تسلیم این میلگرد 4000 و استحکام کششی میلگردهای آجدار گرید 6000,3 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

سیستم‌ها و دستگاه‌هایی که در شرکت فولاد قائم رازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، ترکیه‌ای می‌باشند و قابلیت تولید میلگرد را تا قطر 32 میلی متر دارند. توجه داشته باشید شیوه تولید میلگرد در هر کشور متفاوت می‌باشد. فاکتورهای محیطی، شرایط اقلیمی از جمله مواردی هستند که بر روی تولید میلگرد تأثیر می‌گذارند.

هر کشوری محصولات تولیدی خود را در قالب استانداردهای مشخصی می‌سازد. استاندارد ملی ایران برای ساخت میلگرد 3132 است که برگرفته از استانداردهای بین‌المللی ASTM,ISO,JIS,DIN است.

این کارخانه از میلگردهای تازه تولید شده برای ساخت بتن آرمه استفاده می‌کند. بتن آرمه یکی دیگر از محصولات مهم شرکت فولاد قائم رازی است که با آج 400 در سایزهای 8 تا32 تولید می‌شود. همچنین در ساخت و تولید پروفیل‌های pvc  و فولادی نیز فعالیت می‌کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین محصولات شرکت فولاد قائم رازی، شمش‌های فولادی است که در ابعاد 150*150 میلی‌متر تولید می‌گردند و طولی حدود 6 متر دارند.

محصولات تولیدی شرکت فولاد قائم رازی

واحد کنترل کیفی شرکت فولاد قائم رازی

در شرکت‌های فولادسازی بعد از تولید وساخت، محصولات وارد آزمایشگاهی می‌شوند تا کیفیت، مقاومت و سایر ویژگی آن‌ها مورد برسی قرار گیرد. شرکت فولاد قائم رازی از این قضیه مستثنی نیست و محصولات تولیدی توسط بازرسین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. وجود پرسنل فنی و افراد متخصص در آزمایشگاه‌ کارخانه فولاد قائم رازی موجب می‌گردد تا تست محصولات به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.

تجهیزات و دستگاه‌های آنالیز کننده در آزمایشگاه شرکت فولاد قائم رازی از پیشترفته‌ترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های روز دنیا محسوب می‌شود. در صورت مشاهده هر گونه نقض در محصولات تولید شده، آن‌ها را به انبار ضایعات منتقل می‌کنند.

قیمت محصولات فولاد قائم رازی

قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی شرکت فولاد قائم رازی بر اساس کیفیت، استانداردهای بین المللی،  شرکت سازنده و… تأیین می‌گردد. امروزه به دلیل نوسانات اقتصادی و شرایط نابسامانی ارزی در کشور، نمی‌توان قیمت ثابتی برای محصولات شرکت فولاد قائم رازی مشخص کرد. با مراجعه به وب سایت کارخانه تولیدی و یا با عضو شدن در کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی شرکت می‌توان از به روزترین قیمت‌ها و قطعات فولادی مطلع شد.

قیمت محصولات فولاد قائم رازی

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه فولاد قائم رازی با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

محصولات کارخانه

لوگو آهن هایپر

قیمت تیرآهن

لوگو آهن هایپر

قیمت میلگرد

گالری تصاویر