امروز : شنبه 25 نوامبر 2023

[smartslider3 slider="2"]
کارخانه فولاد صائب تبریز

کارخانه فولاد صائب تبریز

در ادامه مطلب قصد داریم کارخانه فولاد صائب تبریز را مورد بررسی قرار دهیم. جهت آشنایی با محصولات تولیدی این کارخانه با ما همراه باشید.

معرفی کارخانه فولاد صائب تبریز

بهتر است بدانید یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد در کشور، کارخانه فولاد صائب تبریزی می باشد. از چند شرکت بزرگی فولادی که شامل کارخانجات نورد ها انواع مقاطع فولادی و ذوب با هدف فعالیت در زمینه‌های گوناگون صنعت فولاد تاسیس شده است.

 

کارخانه فولاد صائب تبریز

 

این شرکت در سال ۱۳۹۱ در آذربایجان شرقی شهرستان عجب شیر فعالیت خود را آغاز کرد. این کارخانه از ماشین آلات و تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا جهت تولید فولاد بهره مند شده است که در مساحت تقریبی ۶۰ هکتار فعالیت خود را آغاز کرده است.

کارخانه فولاد صائب تبریز

واحدهای تولیدی و بازرگانی مجتمع فولاد صائب تبریز

بهتر است بدانید این کارخانه دارای چند واحد بزرگ تولیدی و بازرگانی می باشد که عبارتند از:

شرکت فولاد صنعت صائب تبریز(خطوط نورد) : محصولاتی که توسط این واحد تولید می شوند شامل مقاطع فولادی مثل پروفیل، میلگرد، میلگرد آجدار و میلگرد ساده یا مفتول می باشند. روند تولید در واحد نورد به گونه ای است که ابتدا شمش فولادی در کوره ها پیش گرم می شوند که دمای آن ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد است. پس از انجام عملیات نورد بر روی آن ها تبدیل به محصول نهایی شده و به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

تولید شمش فولادی و ذوب: در خط تولید شمش و ذوب فولاد و مواد اولیه که از آهن اسفنجی، آهن قراضه و مواد افزودنی تشکیل شده است. در کوره قوس الکتریکی ذوب می گردد که تبدیل به فولاد خواهد شد. انجام فولادسازی ثانویه در کوره پاتیلی صورت می گیرد. همچنین سیستم اتوماسیون شرکت قادر به تولید ماشین های فولادی به صورت بیلت و بلوم می باشد.

خط تولید فولاد خام از سنگ آهن به روش کوره های تونلی: در این مجموعه تولید سنگ آهن توسط روش کوره های تونلی می شود که فرایند یا به صورت مستقیم می باشد. دانه بندی شده سپس به آهن اسفنجی تبدیل خواهد شد. به همین خاطر سنگ آهن، ذغال سنگ و آهن یا دولومیت در کوره تونلی احیا خواهد شد.

محصولات تولیدی شرکت فولاد صائب تبریزی

محصولات تولیدی شرکت فولاد صائب تبریزی

برخی از محصولات تولیدی کارخانه فولاد صائب تبریز عبارتند از:

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی که توسط احیای مستقیم به روش کوره تونلی انجام می‌شود و در حداکثر ظرفیت ۴۰۰ هزار تن تولید می شود. آهن اسفنجی همانطور که ذکر شد از احیای مستقیم سنگ آهن تولید می شود که نیازی به اکسیژن ندارد.

شکل ظاهری این محصول قطعات کروی یا گندله می باشند. به خاطر متخلخل بودن ساختار آن دارای ظاهری اسفنجی مانند می‌باشد به همین خاطر به آن آهن اسفنجی گفته می شود. دارای عیار بالا اهن بوده و با توجه به کمبود ضایعات آهن امروز قیمت آن افزایش پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفته است.

انواع شمش فولادی

شمش فولادی مهمترین کارها در زنجیره تولید؛ شمش فولاد می باشد که به صورت فیزیکی و شیمیایی تولید و عرضه می‌شود.

بهتر است بدانید شمش فولادی دارای ویژگی حمل و نقل آسان و راحت می باشد که این محصول به صورت فابریک و سلب تولید می شود.

بیلت : اگر تولید شمش به صورت مستقیم از تولید به مصرف نورد برسد به ان شمش بیلت می گویند. از این شمش ها بیشتر در تولید انواع میلگرد ها استفاده می شود. از طول بیشتری نیز برخوردار بوده و دارای شکل دایره یا مربع شکل می باشد که عرض آن در حدود ۱۵ سانتی متر می باشد.

فابریک: شمش های فابریک در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می شوند که پس از گذراندن فرایند نورد آن را به سایزهای متفاوتی تبدیل می‌کند. در پایان از آن برای تولید مقاطع نوردی استفاده خواهد شد. این شمش به نام بلوم شناخته می شود.

 این نوع شمش معمولاً در کنار اسلب به وجود می‌آید که در مجموع می توان گفت روش تولید شمش به یک صورت می باشد و تفاوتی با یکدیگر ندارند. بلوم یا شمش فابریک در مقاطع بزرگتر تولید شده و بعد توسط نورد نهایی به مقاطع دیگر تبدیل خواهد شد.

اسلب: یکی دیگر از مقاطع شمش؛ اسلب می باشد که دارای ظاهری متفاوت تر از دیگر شمش ها است. دارای سطح مقطع مستطیل شکل می باشد که ضخامت این شمش معمولاً تقریباً ۲۳۰ میلیمتر است. عرض آن نیز یک 1.25 متر و طول آن ۱۲ متر است. برای ساخت ورق های فولادی می‌توان از اسلب استفاده کرد که به اسلب تختال گفته می شود.

انواع مقاطع فولادی

انواع مقاطع فولادی

تیرآهن بال پهن، نبشی و ناودانی و … انواع مقاطع فولادی می‌باشند که در واحد نورد گرم این کارخانه با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال تولید و عرضه می‌شود. همانطور که می دانید مقاطع فولادی از پر کاربرد ترین مصالحی می باشد که از ان در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز و … استفاده می شود. کیفیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که شما باید همواره سعی کنید این مقاطع را از با کیفیت ترین مصالح انتخاب نمایید.

 بهتر است بدانید مقاطع فولادی مثل تیرآهن، نبشی، ناودانی معمولاً در مدل های مختلف و همچنین در ضخامت های مختلف تولید و عرضه می شود. هر یک از آن ها دارای ویژگی های خاص خود می باشد و در کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر محصولات تولیدی این کارخانه می توان به انواع میلگرد های ساده و میلگرد آجدار اشاره کرد که هر یک از آن در کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

تمامی محصولاتی که توسط کارخانه های معتبر و شناخته شده ای تولید و روانه بازار شده است توسط فروشگاه آنلاین https://ahanhyper.com/ ارائه می‌شود. می توانید تمامی مواد را با کیفیت بالا تهیه کرده و از آن در کاربرد مد نظر خود بهره مند شوید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر نیز با کارشناسان اهن هایپر در تماس باشید.

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه فولاد صائب تبریز با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

محصولات کارخانه

لوگو آهن هایپر

قیمت تیرآهن

لوگو آهن هایپر

قیمت میلگرد

گالری تصاویر