کارخانه فولاد جهان ارا الوند

کارخانه فولاد جهان ارا الوند

کارخانه فولاد جهان ارا الوند یکی از شرکت‌های تولید کننده معروف و خوش آوازه محصولات فولادی در کشور به شمار می‌رود. با ما همراه باشید تا با این شرکت و محصولاتش بیشتر آشنا شوید.

درباره کارخانه فولاد جهان ارا الوند

کارخانه فولاد جهان ارا الوند در سال 1393 و به منظور طراحی و تجهیز و بهره برداری کارخانه‌های تولید فلزات احداث شد که اکنون این شرکت یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در این زمینه مبدل شده است. این شرکت با سرمایه ای بیش از 10 هزار میلیلرد ریالودر زمینی به متراژ 380 هکتار و در شهرکت صنعتی خرمشهر تاسیس شد. این شرکت به خاطر موقعیت جغرافیایی که داردو ارتباطی که با داخل کشور دارد و همچنین به دلیل ارتباط ابی  و وجود بنادر در نزدیکی ان این شرکت بیشتر مطرح شده است.

 از جمله فعالیت‌های این شرکت درباره ساخت کارخانه‌های تولید محصول‌های صنایع معدنی در عملیات‌های ساختمانی و راه سازی را احداث کرده و همچنین کارخانه ذوب آهن وریخته گری را راه اندازی کرده و همچنین واحد احیا و نورد فلزات و فراوری معدنی را هم احداث کرده است.

دیگر فعالیت این شرکت انجام کارهای بازرگانی مانند صادرات و واردات و تجهیز و خرید و فروش قطعات و محصولات و مواد مرتبط با با صنایع و معادن که با شرکت در ارتباط است و دیگر زمینه کار این شرکت افزایش میزان تولید آهن با در نظر گرفتن مواد اولیه و نیروی انسانی است.

 

کارخانه فولاد جهان ارا الوند

 

در فاز دوم شرکت فولاد جهان ارا الوند که در شهرک صنعتی خرمشهر است تا به امروز حدود 20 درصد پیشرفت داشته است. در فاز اول این مجموعه  جهان ارا الوند حدود 8000 نفر به طور مستقیم و 3500 نفر هم به شکل غیر مستقیم در حال کار هستند.

سرمایه لازم برای احداث فاز اول این مجموعه حدود 6 هزار میلیارد تومان بوده است. و امید واریم که فاز دوم این مجموعه به زودی فعالیت خودرا شروع کند. ظرفیت تولید این مجموعه حدود 1.5 میلیون تن شمش در سال است که صرف ساخت لوله‌های با قطرهای 56 اینچ می‌شود که در صنعت نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید در نظر داشت که این محصول برای با اول در کشور ودر این مجموعه تولید شده است.

شرکت فولاد جهان ارا الوند

چشم اندازهای شرکت فولاد جهان ارا الوند

این شرکت در نظر دار تا به اهداف مورد نظر خود که طبق موارد بیان شده در زیر برسد:

  • تولید مداوم و پایدار با استفاده از فن اوری روز برای حضوردر بین تولید کننده‌های برتر کشور در این زمینه
  • احداث واحدهای پایین دستی و بالادستی فولاد خام به شکلی که زنجیره تولید از بخش گندله و آهن اسفنجی کامل شود.
  • استفاده از نیروی انسانی و ایجاد زمینه رشد برای بهره برداری خط تولید
  • همچنین اشتغال زایی برای مناطق کم برخوردار و به وجود امدن زمینه اقتصادی برای مردم این مناطق

محصولات کارخانه فولاد جهان ارا الوند

محصولات تولیدی شرکت فولاد جهان ارا الوند در فاز اول ان تولید ورق‌های عریض است. اسلب‌های تولید شده در این بخش دارای عرض‌هایی بین 1200 تا 2200 میلی متر و در ضخامت‌های 200 تا 300 میلی متر است که از فولادهای با کیفیت بالا تولید می‌شوند.

 این ورق‌های عریض و با کیفیت در ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز و کشتی سازی و همچنین در ساخت دیگ‌های بخار صنعتی و نیروگاهی و مخازن تحت فشارو بزرگ مخصوص ذخیره مایعات نفتی و شیمیایی استفاده می‌شود.

محصولات کارخانه فولاد جهان ارا الوند

اسلب از محصولات تولیدی شرکت فولاد جهان ارا الوند جهان ارا الوند است  محصولی است میان خطی و نیمه نهای فولاد که در مرحله نورد شمش و یا در قسمت ریخته گری تولید می‌شود.

باید توجه داشت که سطح مقطع اسلب بر خلاف شمش و شمشال به شکل مربع نیست بلکه به شکل مستطیل است که یکی از اجزا اولیه برا تولید محصولات نورد تخت است مانند کویل و ورق نورد گرم

به طورکلی اسلب یک محصول فولادی به شکل مستطیل ودر ابعاد متفاوت که عرض ان از 650 تا 2000 میلیمتر و طول ان بین 4 تا 12 متر است و برای تولید ورق و صفحات و کویل  مورد استفاده قرار می‌گیرد و در تولید ماشین الات سنگین هم کاربرد دارد. بیشتر اسلب‌ها از جنس فولاد کربنی هستند البته اسلب‌هایی از جنس فولاد ضد زنگ هم تولید می‌شود.

این اسلب‌ها از الیاژ های آهن و کروم و منگنز و مولیبدن و نیکل وسیلیسیم  و مس تشکیل می شود که این اطلاعات در روی محصول حک می‌شوند. این محصولات بسته به نوع استفاده ان ها سایز بندی می‌شوند که بیشترین سایز مورد استفاده این محصول دارای ضخامت 230 میلیمتر و عرض 1250 و طول 12 متر است. مصرف اسلب در بازار محدود است و به طور کلی در سال حدود 20 میلیون تن از این محصول مصرف می‌شود.

به طور کلی بیلت و اسلب و بلوم نام تجاری 22 محصول فولادی است که از این محصولات برای ساخت مقاطع فولادی و دیگر محصولات فولادی کاربرد دارد. به دلیل ضخامت این محصول بسیار کم است در هنگام برش ان مشکلاتی پیش میاید به این دلیل از دستگاه‌های برش با امکانات بالا استفاده می‌شود.

با استفاده از فروشگاه آهن هایپر به راحتی می‌توانید از محصولات با کیفیت این کارخانه خرید کنید.

کارخانه فولاد جهان ارا الوند

 برای تولید اسلب از سه روش استفاده می‌شود

  1. روش کوره بلند کنورتور که همان روش سنتی است. که در این روش از احیا مستقیم استفاده می‌شود. به دلیل وجود منابع زغال سنگ‌های مرغوب در ایران این روش کاربرد بیشتری دارد. در این روش سنگ آهن با اهک و کک وارد کوره بلند می‌شوند و آهن خام یا همان چدن به شکل مذاب خارج می‌شود. برای بدست اورد فولاد خام از این محصول ابتدا ناخالصی ان را با گرفتن کربن از بین میبرندو بعد به ان اکسیژن اضافه می‌کنند. در قسمت ریخته گری مداوم این ماده مزاب به داخل قالب ریخته می‌شود و در مرحله بعد با پاشش اب محصول را خنک کرده و به شمش منجمد تبدیل می‌شود و به اندازه ای مختلف برش زده می‌شود.
  2. روش تولی اسلب توسط کوره الکتریکی است. دراین روش فولاد و آهن دست دوم را توسط کوره الکتریکی ذوب می‌کنند. در این روش اگر کمبودی در سبدهای آهن باشد از آهن قراضه استفاده می‌کنند. در این روش با ذوب آهن قراضه ترکیبی از آهن اسفنجی با مواد سرباره ساز مانند کک و بنتونیت و اهک و دیگر مواداز بالای کوره به این مواد اضافه می‌شود و بعد با افزودن اکسیژن این مواد به اکسید تبدیل میشودودر اخر با همگن سازی فولادمزاب تولید میشودو به قالب‌های مسی ریخته می‌شود و با پاشش اب خنک و به شمش فولادی تبدیل می‌شود.
  3. تولید اسلب کوره القایی است. که در این روش با استفاده از برق و الکترود و دیگر مواد افزودنی که شامل هزینه زیادی است تولید می‌شود. این رو ش با دو مشکل روبرواست مشکل اول این است که این کوره نمی‌تواند اکسیژن را به خوبی کنترل کند چون به دلیل زیادی اکسیژن عمل اکسید شدن فرو الیاز به وجود میاید و مشکل دوم به وجود امده فسفر زدایی و گوگرد زدایی کوره القایی است. بیشترین روش تولیدی این محصول همان روش کوره بلند است.

محصولات شرکت فولاد جهان ارا الوند در وب سایت اینترنتی آهن هایپر موجود است و برای شما این امکان فراهم آمده است که محصولات با کیفیت این شرکت را با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب از این فروشگاه خریداری کنید.

برای مشاوره و خرید محصولات کارخانه فولاد جهان ارا الوند با مشاوران خود در آهن هایپر با شماره 72025-021 تماس بگیرید

کارخانه های تولید میلگرد خوزستان

کارخانه های تولید تیرآهن خوزستان

کلید اسکرول خودکار به بالا