امروز : یکشنبه 16 بهمن 1401

[smartslider3 slider="2"]

نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد

نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد

میلگرد مقطعی پرکاربرد است که توسط کارخانه های داخلی و خارجی بسیاری تولید می شود. در این مبحث قصد داریم به بررسی نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد بپردازیم. از شما همراهان گرامی دعوت می شود؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

میلگرد یک مقطع پروفیلی توپر است که در گریدهای مختلف تولید می شود. این مقطع فولادی در انواع ساده و آجدار تولید می شوند. از این مقطع فولادی در موارد و کاربردهای زیادی استفاده می شود. در مواقع انتخاب میلگرد باید به مواردی چون سایز، روش تولید، کارخانه سازنده و … توجه کرد.

علامتی بر روی میلگردها حک شده است که اطلاعات لازم را به شما می دهد و با توجه به آن می توان قطعه مورد نظر را خریداری کرد. اگر بر روی قطعات آرمی ثبت نشده بوده بهتر است از یک مرجع رسمی و مطمئن خرید کنید تا بتوان از کیفیت و دیگر موارد اطمینان حاصل کرد.

در ایران کارخانجات زیادی این مقطع را تولید می کنند و هر کدام آن را با مشخصات فنی و کیفیت خاص خود تولید و عرضه می کند. در نتیجه وجود این علامت اختصاری بر روی محصولات بسیار کمک کننده می باشد. برای تشخیص کارخانه سازنده میلگرد روش های گوناگونی وجود دارد ولی ساده ترین راه بررسی فاکتور و ترکیبات شیمیایی است.

نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد

معنی علامت حک شده بر روی میلگرد

معمولا روی بدنه میلگردهایی که در بازار وجود دارند؛ علامتی حک شده که این علامت چهار بخش دارد که اول نام کارخانه نوشته شده و بعد از آن سایز، نوع و روش تولید میلگرد است.

بعد از سایز میلگرد دو حرف انگلیسی ثبت شده که حرف اول نشان دهنده روش تولید و حرف دوم نشان دهنده نوع آج است. البته در برخی مواقع امکان دارد جای روش تولید و علامت مشخصه عوض شود. این علامت ها گاهی قبل از تولید و گاهی هم بعد از تولید بر روی قطعات ثبت می شوند. با این علامت ها به راحتی می توانید کارخانه سازنده میلگرد را تشخیص دهید.

آشنایی با نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد

شاید برای شما عزیزان جالب باشد بدانید که هر کارخانه ای علامت اختصاری دارد که مخصوص آن است. در زیر به علامت اختصاری هر کارخانه اشاره می کنیم:

علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن

میلگردهای تولیدی این کارخانه از نوع A2 و A3 هستند و بر روی آن ها علامت E S C O حک شده است. این میلگرد باکیفیت ترین میلگرد بازار است که طبق استاندارد ملی به شماره 3132 و تکنولوژی روز تولید می شود‌. معمولا بعد از علامت اختصاری این میلگرد نوع آج و روش تولید آن آمده است.

علامت اختصاری میلگرد صبا فولاد زاگرس

این شرکت میلگرد آجدار ۴۰۰ و ۵۰۰ را براساس استاندارد ملی ایران تولید می کند. بهتر است بدانید که در حال حاظر فقط میلگرد آج ۴۰۰ یا همان میلگرد جناقی در بازار وجود دارد. بر روی میلگردهای تولیدی این کارخانه علامت SFZ حک شده است.

علامت اختصاری میلگرد آتیه خلیج فارس

این شرکت میلگرد A3 را از سایز ۱۲ الی ۳۲ تولید می کند. محصولات این گروه تولیدی استحکام کششی و استحکام تسلیمی بیشتری نسبت به استاندارد ملی دارند. نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد در این شرکت بدین صورت است که بر روی محصولات علامت AKS CO حک شده است‌. این محصول از نوع A3 با آج ۴۰۰ و در سایز ۲۰ است که با روش ترمکس تولید می شود.

علامت اختصاری میلگرد بافق یزد

محصولات این کارخانه از نوع A3 و در سایز ۱۰ الی ۳۲ هستند. آرم حک شده بر این محصولات BMISCO است. به این صورت می توانید کارخانه سازنده میلگرد را تشخیص دهید.

علامت اختصاری میلگرد احرامیان یزد: این شرکت میلگردهای آجدار و صنعتی را با کیفیت بالایی تولید می کند. علامت حک شده روی محصولات تولیدی این شرکت YRM می باشد.

علامت اختصاری میلگرد ابرکوه

این شرکت میلگرد را در گرید A3 و در سایزهای ۱۰ الی ۳۲ تولید می کند. برای تشخیص کارخانه سازنده میلگرد می توان به علامت حک شده روی قطعات توجه کرد. تولیدات این شرکت با علامت SIAS شناسایی می شوند.

علامت اختصاری میلگرد راد همدان

علامت اختصاری این شرکت RAD است که در گرید A2 در سایز ۸ الی ۱۰ و در گرید A3 در سایزهای ۱۲ الی ۳۲ تولید می شود‌. این محصولات مطابق با استاندارد ملی تولید شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

علامت اختصاری میلگرد ظفر بناب

میلگردهای تولیدی این گروه در گرید A2 در سایز ۸ الی ۱۲، گرید A3 در سایز ۸ الی ۳۲ و گرید A4 در سایز ۱۸ الی ۲۸ تولید می شوند. علامت مخصوص این شرکت ZN می باشد که بر روی محصولات حک شده است.

علامت اختصاری کیان فولاد ابهر

محصولات این شرکت با علامت KFA از محصولات کارخانه های دیگر قابل تشخیص است. این گروه تولیدی میلگردهای A2 و A3 را با کیفیت بالا تولید می کند که خواص مکانیکی متفاوتی دارند.

نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد

علامت اختصاری میلگرد آذر امین

 میلگرد تولیدی این کارخانه از نوع A2 در سایز ۸ و ۱۰ و A3 در سایز ۱۰ الی ۳۲ می باشد. برای تشخیص کارخانه سازنده میلگرد آذر امین می توان به آرم AFA که بر روی قطعات حک شده توجه کرد.

علامت اختصاری میلگرد کوثر اهواز

 تولیدات این کارخانه با علامت GCT قابل تشخیص هستند. از تولیدات این شرکت می توان به میلگرد آج ۴۰۰ یا جناقی اشاره کرد.

علامت اختصاری میلگرد درپاد تبریز

 برای تشخیص کارخانه سازنده میلگرد از جمله کارخانه درپاد تبریز باید روی محصولات علامت D ثبت شده باشد. میلگردهای تولیدی این شرکت در نوع آجدار A3 و A2 می باشد که کیفیت بالایی دارند.

علامت اختصاری میلگرد فولاد آذربایجان

 این شرکت میلگرد A3 را در سایز ۱۰ الی ۳۲ با بالاترین کیفیت تولید می کند. مشخصه محصولات ایک شرکت دو تا F برعکس می باشد.

علامت اختصاری میلگرد هشترود دقیقی

 علامت مخصوص این شرکت FSD است که روی قطعات حک شده است. میلگردهای این کارخانه در نوع A2 و A3 هستند که از سایز ۸ الی ۲۵ تولید می شوند.

علامت اختصاری میلگرد نیشابور

میلگردهای این شرکت در نوع میلگرد A3 هستند که در سایزهای ۱۰ الی ۳۲ تولید می شوند. در گذشته آرم این شرکت N بوده ولی در حال حاظر علامت KSC بر روی قطعات تولیدی آن ثبت شده است. میلگردهای این کارخانه به روش خنکاری تولید شده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

بهتر است بدانید میلگرد از جمله پرمصرف ترین و پرکاربردترین مقاطع فولادی در ساخت و ساز می باشد. میلگرد نیشابور، میلگرد تیکمه تاش، میلگرد ظفربناب و … از جمله مرغوب ترین انواع میلگردهای موجود در بازار می باشند.

نحوه تشخیص کارخانه سازنده میلگرد

خرید میلگرد

شما مخاطبین گرامی می توانید قیمت میلگرد را در وبسایت https://ahanhyper.com/ به صورت آنلاین مشاده کرده و بررسی کنید. سپس جهت سفارش آن اقدام نمائید. برخی دیگر از محصولاتی که توسط این مجموعه عرضه می شود؛ می توان به تیرآهن، ناودانی، نبشی، پروفیل، ورق استیل و … اشاره کرد. شما مخاطبین گرامی به صورتی اینترنتی از سراسر ایران جهت سفارش این محصولات می توانید اقدام نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

مجتمع فولاد ظفر بناب

بهترین نوع میلگرد در بازار کدام است؟

https://ahanhyper.com//?p=46391

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نه =

کلید اسکرول خودکار به بالا