چرا مس بهترین انتخاب برای اتصال دهنده های الکتریکی است

چرا مس بهترین انتخاب برای اتصال دهنده های الکتریکی است

باید خدمتتان عرض کنیم که نزدیک به دویست سال است که از مس برای اتصال های الکتریکی استفاده می شود و می توان گفت که این اتصالات بهترین نوع اتصال به حساب می آیند. ما در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که چرا مس بهترین انتخاب برای اتصال دهنده های الکتریکی است؟ لازم به ذکر است زمانی که جریان الکتریکی از سطحی رد می شود که منبع  انرژی در مقابل مقاومت بجنگد و مقاومت پایینی داشته باشد.

زمانی که مقاومت پایین می آید رسانایی بالا می رود و از آن جایی که مس مقاومت پایینی دارد پس رسانای خوبی است. علاوه بر این باید اضافه کنیم که مس انعطاف پذیری بالایی دارد و این خیلی مهم است. اتصال دهنده های زیادی هستند که می توانند که اتصال دهنده ی الکتریکی باشند؛ اما نمی توانند به خوبی مس خم شوند پس این مورد نیز یک پوئن مثبت است. هنگامی که اکسیژن و یا رطوبت به فلز برخورد می کند فلز زنگ می زند؛ اما از آن جایی که مس اکسیداتیو پایینی دارد زنگ نمی زند و پر قدرت به کار خود ادامه می دهد.

تفاوت سیم کشی مسی و آلومینیومی در چیست ؟

درست است که می توان از آلومینیوم هم برای اتصال های الکتریکی استفاده کرد؛ اما ما در این بخش به شما می گوییم که استفاده از آلومینیوم بهتر است یا مس. شایان ذکر است که رسانایی مس خیلی بهتر از آلومینیوم است و خیلی کم تر نیز اکسید می شود. اکسید آلومینیوم دقیقا روی خود سطح آن انجام می شود و همین مورد نیز باعث کند شدن الکتریسیته می شود.

آلومینیوم در چنین مواقعی به کرم آنتی اکسیدان نیاز دارد تا با اکسیداسیون مبارزه کند. علاوه بر این ها باید حواستان به ایمنی کار نیز باشد؛ آلومینیوم در مقابل سرما و گرما منقبض و یا منبسط می شود و این اصلا خوب نیست و بعد از مدتی استفاده نیز ممکن است که شل شود و موجب آتش سوزی شود. این در حالی است که مس کاملا در مقابل حرارت مقاوم است و ایمنی کار را نیز بالا می برد.

 

تفاوت سیم کشی مسی و آلومینیومی در چیست

 

سمت مس ناخالص نروید

همان قدر که استفاده از مس خالص در اتصال های الکتریکی توصیه می شود به شما پیشنهاد می کنیم که مس ناخالص استفاده نکنید. عمر سیم برق هایی که از مس ناخالص استفاده شده بسیار کم است؛ اما مس صددرصد خالص سایش ندارد و عمر طولانی دارد. باید خدمتتان عرض کنیم که مس های خالص رسانای خوبی هستند؛ اما اگر ناخالصی داشته باشند نمی توانند رسانی خوبی باشند.

علت استفاده از مس در جریان الکتریکی

طلا و نقره نیز رساناهای خوبی هستند؛ اما خب بسیار گران هستند و به اندازه ی مس در دسترس نیستند و به خاطر قیمت پایینی که دارند انتخاب مناسبی هستند. علاوه بر این در ساخت و سازهای زیادی استفاده می شوند. از آن جایی که این فلز استحکام و کیفیت بالایی دارد مناسب دستگاه هایی که آنیل کاری می کنند هستند. مرحله ی بعد از آنیل بانچ است. بانچ یعنی تابیده شدن چندین رشته ی مسی که به وسیله ی بانچر به یک دیگر تابیده می شود.

قیمت مناسب در بازار

در پاسخ به این سوال که چرا مس بهترین انتخاب برای اتصال دهنده های الکتریکی است و چرا محبوبیت بالایی در بازار دارد باید بگوییم که یکی از دلایل آن قیمت مس است. قیمت این مس ها خیلی نسبت به دیگر فلز هایی هم چون نقره و طلا پایین تر است و شما می توانید با خیال راحت هر مقدار که می خواهید مس برای اتصال های خود تهیه کنید.

همان گونه که می دانید قیمت آهن آلات و دیگر فلز هایی هم چون مس هر روزه بالا و پایین می شود پس باید قیمت جدید این مس ها را در آهن هایپر مشاهده کنید.  به جرات می توان گفت که قیمت های ما در آهن هایپر پایین تر از همه جا است و شما می توانید به دو شکل حضوری و غیر حضوری خرید خود را ثبت کنید. ما به سراسر کشور ارسال داریم و با تمام محصولات فاکتور رسمی ارسال می کنیم پس همین حالا خرید خود را ثبت کنید.

 

نکات مهم در رابطه با استفاده از مس

 

نکات مهم در رابطه با استفاده از مس

ما در بخش قبل نیز خدمتتان عرض کردیم که مس ایمنی بالایی دارد؛ اما خب از آن جایی که برق به طور کلی خطرناک است بهتر است که یک سری نکات را به طور کلی رعایت کنید.

  • با توجه به کاری که دارید که تعداد و اندازه ی مس را انتخاب کنید.
  • حتما از اتصال دهنده هایی استفاده کنید که چندین بار آزمایش شده اند.
  • زمانی که یک سیم را مجدد وصل می کنید به انتهای آن توجه کنید؛ زیرا ممکن است انتهای سیم خراب شده باشد برای ایمنی تر کردن کار آن را کوتاه کنید و آن را عایق کنید.
  • سعی کنید از نوارهای الکتریکی استفاده نکنید؛ زیرا که این نوارها گزینه ی خوبی برای پوشاندن سیم‌ نیستند.
  • در پایان کار به آرامی سیم ها را بکشید تا مطمئن شوید ‌که اتصال برقرار است یا خیر.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

عنصر مس و مقاطع مختلف آن

https://ahanhyper.com//?p=39447

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شانزده =

کلید اسکرول خودکار به بالا