پنج روش کاهش هزینه های ساختمانی

پنج روش کاهش هزینه های ساختمانی

با توجه به افزایش قیمت‌ها و تورم شدیدی که وجود دارد امروزه هزینه های ساخت و ساز بسیار بالا است، به گونه ای که همه افراد قادر به ساخت و ساز نیستند. روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهید. در این مقاله ما پنج روش کاهش هزینه های ساختمانی را به شما معرفی میکنیم که به شما کمک می کند هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهید.

چرا باید هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهیم؟

 بدون اینکه چرایی کاری را بدانید نمی توانیم آن را اجرا کنید. پاسخ به این پرسش برای بسیاری از افراد بدیهی بنظر می رسد اما اکثر فعالین ساخت و ساز درک مناسبی از راهکارهای کاهش هزینه های ساخت و ساز ندارند، و هدف درست آنها را درک نمی کنند. ممکن است  تعداد زیادی از افراد شاغل در حوزه ساخت و ساز  توانایی کاهش هزینه های ساخت و ساز را داشته باشند.

اما چالش اصلی بر سر حفظ کیفیت در کنار کاهش هزینه‌ها است به‌گونه‌ای که شما بدون اینکه از کیفیت، استحکام و مقاومت سازه خود کم کنید هزینه های ساخت و ساز را کاهش بدهید تا کیفیت فرایندها را در بالاترین سطح فنی حفظ کنید و هزینه ها را کاهش دهید. در ادامه روش های کاهش هزینه های ساخت و ساز را بیان می‌کنیم؛ با ما همراه باشید‌.

 

چرا باید هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهیم؟

 

  • با یک چشم انداز بلند مدت برای کاهش هزینه های ساخت و ساز وارد پروژه شوید

یکی از پنج روش کاهش هزینه های ساختمانی داشتن چشم انداز بلند مدت است. بسیار مهم است که قبل از شروع کار با یک چشم انداز برای ساخت و ساز یک سازه، با کیفیت بالا و کمترین هزینه وارد پروژه شوید. در واقع از همان مرحله انتخاب پلان و نقشه این چشم انداز را در نظر داشته باشید.

می توانید از مشاور فنی خبره و کارشناس کمک بگیرید تا مصالح لازم برای ساخت هر بخش و پلان را شناسایی نماید. گاهی ممکن است یک طرح در ابتدا زیبا به نظر برسد اما پس از ورود به پروژه متوجه شوید که اجرای آن به شدت هزینه زا است. پس شرط اول برای کاهش هزینه های ساخت و ساز داشتن یک طرح و پلان اقتصادی است.

  • مطمئن ترین مناسب ترین و متعهدترین پیمانکار ها و عوامل اجرایی

 خیلی از ساختمان ساز ها برای هر بخش از کار خود با شرکت ها و اکیپ های مخصوصی که دارای مهارت های تخصصی و حرفه ای هستند همکاری می کنند. از آنجایی که قبلاً با آنها کار کرده‌اند خیالشان راحت است برای پروژه های بعدی خود هم به سراغ همان قبلی می‌رود اما شرکتی که در پروژه قبلی پنجره های شما را تعمیر و نصب نموده ممکن است امروزه به هر دلیلی نتواند با قیمت مناسب پنجره های ساختمان جدید شما را تهیه و نصب نماید.

از طرفی ممکن است شرکتی باشد که به هر دلیلی بتواند پروژه شما را با کیفیت عالی و قیمت مناسب اجرا کند بنابراین برای انتخاب پیمانکار خاب و تامین کننده های پروژه به دنبال گروه ها و شرکت هایی باشید که میتوانند کار شما را در زمان مناسب با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب به پایان برسانند. خود را متعهد به شرکت و گروه خاصی ندامید قبل از شروع کار در مورد قیمت با پیمانکار ها صحبت کنید و به توافق برسید.

  • واسطه ها را حذف کنید و از توزیع کنندگان و تولید کنندگان اصلی خرید نمایید

یکی از دیگر پنج روش کاهش هزینه های ساختمانی، خرید از واسطه ها شاید راحت تر و در دسترس تر باشد اما باعث افزایش هزینه های ساخت و ساز شود سعی کنید توزیع کنندگان و تولید کنندگان اصلی در هر بخش را شناسایی نمایید و برای خرید مصالح ساخت و ساز به آنها مراجعه کنید این به شما کمک می کند تا ضمن تهیه مصالح باقیمانده، با  قیمت کمتر بتوانید مصالح بهتری را هم خریداری نمایید.

  • برآورد دقیق مصالح مورد نیاز

یکی از راه های دیگر برای کاهش هزینه های ساخت و ساز برآورد دقیق مصالح مورد نیاز است. اگر مصالح یا محصولاتی که برای ساخت و ساز نیاز دارید را کمتر از حد نیاز خریداری کنید مجبور هستید برای تهیه مقدار کسری مصالح، وقت و هزینه بیشتری صرف نمایید یا اگر مصالح را بیش از حد نیاز خریداری کنید باعث می شود مقداری از مصالح اضافه شود و دور ریخته شود.

بنابراین بهتر است قبل از استفاده از متخصص پروژه بخواهید به صورت دقیق مصالح مورد نیاز را برآورد کند تا شما با خرید عمده هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهید.

  • به هر قیمتی ارزان نخرید

 شما هم ضرب المثل معروف انگلیسی را که می گوید من آنقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم را شنیده اید؛ در نگاه کوتاه مدت خرید مصالح ارزان ممکن است یک راه فوق‌العاده برای کاهش هزینه های ساخت و ساز باشد اما استفاده از مصالح نامرغوب در بلند مدت میتواند خسارت ها و صدمه های جبران ناپذیری به بار بیاورد آورد و هزینه‌های جانبی بیشتری ایجاد کند.

بسیار بوده اند ساختمان ساز هایی که به دلیل استفاده از محصولات بی کیفیت  اعتبار خود را در بازار از دست داده و ورشکستگی رسیده اند. پس حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که به هر قیمتی مصالح ارزان نخرید؛ مصالحی را خریداری نمایید که در حین قیمت مناسب دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی هستند.

  • پیش خرید مصالح و محصولات مورد نیاز

معمولا ساختمان ساز ها پول های بیکار در بانک دارند که سود اندکی دریافت می کنند. اما خیلی از مواقع هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کنند به گونه ای که با قیمت قبل تفاوت محسوس و قابل مشاهده‌ای دارند. اگر برایتان امکان دارد می‌توانید محصولاتی که باید

در آینده خریداری کنید را از شرکت های معتبر پیش خرید نمایید و بخشی از مبلغ را ابتدای قرارداد پرداخت کنید و بخشی دیگر را هنگام تحویل محصول، در این صورت شما با پرداخت مقداری پول از افزایش قیمت آن محصول جلوگیری نموده اید.

  • مصالح و محصولات مورد نیاز نقدی بخرید

ساختمان ساز ها با وجود اینکه پول نقدی دارند اما تلاش می‌کنند که محصولات را به صورت قسطی و چکی خریداری نمایند و این را یک موفقیت و فرصت برای خود در نظر می‌گیرند. در صورتی که عده‌ای از تامین کنندگان و بازرگانان محصولات ساختمانی را وقتی به صورت چکی می فروشند هزینه‌های سود بانکی و ریسک پاس نشدن چک را به قیمت محصول اضافه می‌کنند.

اگر قسطی خریداری نمایید قیمت نیز افزایش پیدا می‌کند در نتیجه اگر به صورت نقدی محصولات و مصالح مورد نیاز ساختمان سازی را خریداری نمایید حتما می‌توانید تخفیف بیشتری دریافت کنید و هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهید.

 

کاهش هزینه های ساختمان

 

  • بررسی قیمت تمام شده مصالح مختلف

یکی از اشتباهات رایج ساختمان سازان در خرید برخی از مصالح این است که قیمت را بر اساس مقدار واحد، سنجش می‌کنند اما وقتی تمام شده کار را حساب می کنند متوجه میشوند که اشتباه کرده اند.

  • کاهش هزینه های ساخت و ساز با محصولات فناوری

استفاده از فناوری‌های نوین در ساخت و ساز با هدف کاهش هزینه باعث کاهش هزینه های ساختمان سازی می شود. در واقع به همان میزانی که تجربه در ساخت و ساز اهمیت دارد دانش نیز مهم است. فراموش نکنید که دانش به ما این امکان را می‌دهد که به فناوری‌های جدید اعتماد کنیم.

فناوری های جدید نقش مهمی در تسهیل کار ساخت و ساز دارند و میتوانند باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز شوند. با به کارگیری دانش نوین میتوان سرعت ساخت و ساز را به شدت بالا برد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

منظور از هوشمند سازی ساختمان چیست؟

اسکلت بتنی چند درصد هزینه ساختمان است

https://ahanhyper.com//?p=43908

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

کلید اسکرول خودکار به بالا