امروز : شنبه 08 بهمن 1401

[smartslider3 slider="2"]

نحوه ساخت تیرآهن

نحوه ساخت تیرآهن

در هر ساختمان می توان تیرآهن را به عنوان یکی از اصلی ترین  اجزا در نظر داشت. تیرآهن ها امروزه به عنوان پایه و اساس ساختمان ها و بناهای مختلف نیز شناخته می شوند. بدون استفاده از این محصولات نمی توان بسیاری از سازه ها را تولید کرده و از آن ها استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم بصورت تخصصی به نحوه ساخت تیرآهن بپردازیم پس تا انتها ما را همراهی کنید.

هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر بسیاری از اقدامات را انجام داد. اسکلت ساختمان های بسیار متنوعی را می توان به کمک تیرآهن ساخته و مورد استفاده قرار داد. تیر ها در ابتدای راه خود از چوب ساخته می شدند و با گذشت زمان و پیشرفت فناوری های روز جای خود را به نمونه های فلزی دادند. تیرآهن ها در بازار دارای نقش های بسیار زیادی بوده و می توانند به راحتی کاربرد های خود را به نمایش بگذارند.

ساخت تیرآهن های مختلف در کارخانه ها بسیار متفاوت و متنوع می باشد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر برخی از ویژگی ها را در آن ها مشاهده کرد. استفاده از برخی کاربرد های خاص در این محصولات باعث شده است تا بتوان بسیار راحت تر برخی از ساختمان ها را ایجاد کرد. به صورت کلی تیرآهن ها می توانند فشار و بار افقی ساختمان را به ستون ها منتقل کرده و آن را به خوبی تقسیم کنند. ساخت و تهیه تیرآهن بسیار سخت بوده و یک مسیر طولانی را طی می کند.

در این محصولات می توان تنوع بسیار بالایی را نیز مشاهده کرد که برای استفاده های گسترده ای مناسب می باشند. استفاده از این محصولات می تواند برای شما ویژگی های بسیار جذابی را نیز داشته باشد. در انتخاب این محصولات می توان بسیاری از کاربرد های را مشاهده کرده که انعطاف بالایی را برای شما به وجود می آورند. در ادامه ساخت تیرآهن های مختلف را برای شما شرح داده و معرفی خواهیم کرد.

 

تولید و ساخت تیر اهن

 

آشنایی با نحوه ساخت تیرآهن

نحوه ساخت تیرآهن را می توان در مراحل و قسمت های بسیار متنوعی شرح داده و مورد بررسی قرار داد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر برخی از ویژگی ها را در آن ها مشاهده کرد. در نظر داشته باشید که کیفیت در این محصولات را می توان به شکل های مختلف در اختیار داشته و از آن ها نهایت استفاده را داشت. در تولید و ساخت این محصولات یکی از موارد و نکات بسیار مهم مربوط به متریال های ساخت و استاندارد های لازم می باشد. باید در ساخت این محصولات بسیاری از استاندارد ها را رعایت کرد تا بهترین کیفیت ایجاد شود.

یکی از متداول ترین روش های ساخت این محصولات نورد گرم می باشد. نورد گرم یکی از بهترین روش های موجود است که می توان به وسیله آن بسیاری از فلزات را تولید کرده و به راحتی مورد استفاده قرار داد.

در این روش باید ابتدا فلزات مختلف درون کوره هایی خاص تا 1100 درجه گرما داده شده و ذوب شوند. در این روش فلزات را در قطعات و شمش های بسیار متنوعی قالب گیری می کنند. به وسیله تجهیزاتی خاص این قطعات در محل های مشخص شده ای قرار می گیرند. زمانی که دمای این قطعات به حد مورد نیاز رسید به سمت خط تولید انتقال پیدا می کنند. این مرحله را پخته شدن نیز نام گذاری می کنند.

در این محصولات بعد از پخته شدن می توان مرحله رافینگ را مشاهده کرد. در این مرحله به وسیله برخی از تجهیزات اتوماتیک قطر شمش های مورد نظر را به صورت گسترده ای کم می کنند. در این مرحله طول شمش ها نیز زیاد شده و قطر آن ها کم و کمتر می شود. در این مرحله فلز برای تقسیم شدن به قطعات مختلف آماده می شود. با استفاده از قیچی های صنعتی این قطعات را برش زده و به خوبی از آن ها استفاده می کنند. بعد از برش های مختلف و عملیات خنک سازی می توان به راحتی  بسته بندی های مختلف را انجام داد. این نحوه ساخت تیرآهن را می توان به عنوان رایج ترین نوع در نظر داشت.

 

روش های مختلف ساخت تیرآهن

 

انواع برش در نحوه ساخت تیرآهن

یکی از نکات بسیار مهم در نحوه ساخت تیرآهن مربوط به نوع برش می باشد. باید در نظر داشته باشید که با به شکل های بسیار متنوعی می توان این برش ها را ایجاد کرده و به خوبی از آن ها استفاده نمود. این برش ها را با توجه به استاندارد هایی که در تیرآهن مشخص می شود تعیین می کنند. در یک نگاه کلی تیرآهن را می توان با روش های مختلف و متنوعی از جمله برنول و کوپال برش داد.

برای آشنایی بیشتر شما با این روش ها در ادامه هر یک را به صورت جداگانه شرح خواهیم. در ساخت تیرآهن های مختلف نوع برش می تواند کاربرد ها و ویژگی های بسیار زیادی را به وجود بیاورد.

  • در روش برنول برش های ایجاد شده به وسیله لوله برنول ایجاد می شوند. در این فرآیند دما بالا بوده و شعله هایی نیز ایجاد می شوند. این شعله ها در رنگ های بنفش بوده و یکی از شاخص های این روش نیز می باشند.
  • در روش کوپال به وسیله برخی از دستگاه های قطع کن می توان این عملیات را انجام داد. این برش با نام برش گیوتین نیز شناخته می شود. در این روش با استفاده از دستگاه های خاصی خطوطی را مشخص می کنند. با مشخص شدن خطوط دستگاه های قطع کن به راحتی می توانند قطع کردن را انجام دهند. این روش بسیار سریع بوده و در کارخانه های بسیار زیادی می توان آن ها را مورد استفاده قرار داد.

 

انواع برش در نحوه ساخت تیرآهن

 

خرید آهن آلات

شما باید با توجه به نیاز خود خرید را انجام دهید. خرید این محصولات از مجموعه های مختلف بسیار راحت می باشد. آهن هایپر به عنوان یکی از بهترین مجموعه های موجود توانسته بهترین نمونه ها را برای شما آماده کند. تیرآهن ۱۲، تیرآهن ۱۴، تیر آهن ۱۶، تیرآهن 18، تیر آهن ۲۰، تیرآهن ۲۲، تیرآهن ۲۴، تیرآهن ۲۷ و تیرآهن ۳۰ و … را می توانید از مجموعه آهن هایپر به راحتی خریداری کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

https://ahanhyper.com//?p=40189

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

کلید اسکرول خودکار به بالا