امروز : چهارشنبه 12 بهمن 1401

[smartslider3 slider="2"]

نحوه ساخت تیرآهن لانه زنبوری

نحوه ساخت تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح موجود در ساختمان سازی در نظر داشت. این محصول با داشتن ویژگی های بسیار زیاد خود می تواند به خوبی بالاترین درجه از استحکام را نیز برای ساختمان به همراه داشته باشد. در هر سازه ای می توان تیرآهن را به عنوان المانی بلند و کاربردی در نظر داشت. برای نگهداری بار های بسیار متنوعی می توان از این متریال قوی استفاده کرده و بهترین استحکام را مشاهده کرد.

تیرآهن ها در تنوع بسیار بالایی تولید شده و می توانند ویژگی های خاص خود را نیز داشته باشند. استفاده از این تنوع بالا می تواند به خوبی برای شما کاربردی و مهم باشد. به صورت متداول و معمول این محصولات برای تحمل تنش های مختلف به کار گرفته شده و می توانند به راحتی بالاترین کیفیت را نیز به وجود بیاورند.

در تنوع بسیار بالای موجود می توان نمونه های بسیار زیادی را مشاهده کرد. یکی از نمونه های موجود تیرآهن های لانه زنبوری می باشند. این محصولات با داشتن ویژگی های بسیار خاص خود می توانند برای شما بسیار کاربردی باشند. تیرآهن های لانه زنبوری که با نام تیرآهن شبکه نیز شناخته می شوند می توانند برای کاربرد های مختلف و متنوعی بالاترین دسترسی و کارایی را نیز داشته باشند. یکی از موارد مهم در خصوص این محصولات نحوه ساخت تیرآهن لانه زنبوری می باشد.

این محصولات با داشتن ویژگی های ساختاری و کاربردی بسیار زیاد خود می توانند برای شما بهترین و بالاترین کیفیت را نیز به وجود بیاورند. در انتخاب این محصولات باید بالاترین کیفیت را نیز ایجاد کرد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر و سریع تر آن ها را به کار گرفته و مورد استفاده قرار داد. ساخت تیرآهن لانه زنبوری به گونه ای است که باید برخی از استاندارد های موجود در این محصولات به خوبی و با کیفیت بالایی رعایت شوند.

 

نحوه ساخت تیرآهن لانه زنبوری

 

ساخت تیرآهن لانه زنبوری و دلایل تولید آن

علاوه بر تمامی استاندارد هایی که برای تیرآهن ها ذکر شده است می توان به راحتی برخی از ویژگی های خاص را نیز برای این محصولات در نظر داشته و بالاترین کیفیت را نیز مشاهده کرد. نمونه های لانه زنبوری را بنا به دلایل بسیار زیادی به کار می برند. کاربرد های گسترده این محصولات باعث شده است تا ساخت تیرآهن لانه زنبوری بسیار با اهمیت باشد. در ساخت این محصولات باید با دقت بالایی انواع برش ها را ایجاد کرد. این نوع از تیرآهن که با داشتن سوراخ هایی شش ضلعی می تواند برای شما بهترین عملکرد را داشته باشد به شکل های مختلف نیز تولید می شود.

دلیل نام گذاری این محصولات تنها شکل و ساختار ظاهری موجود می باشد. می توان بنا به دلایل بسیار زیادی این محصولات را مورد استفاده قرار داده و بالاترین کیفیت در سازه را ایجاد کرد. شکل گیری این تیر ها بعد از عملیات های برش کاری و دوباره جوش دادن شکل می گیرد. این تیر ها در طول خود دارای حفره های مختلف بوده که شباهت بسیار زیادی را با لانه زنبور نیز دارند. ساخت تیرآهن لانه زنبوری به گونه ای می باشد که این شکل های هندسی مقاومت موجود در تیرآهن را به خوبی حفظ می کنند. این برش زدن می تواند مزایای بسیار زیادی را برای سازه ها نیز داشته باشد.

 باید در نظر داشته باشید که کیفیت موجود در این محصولات به شکل های مختلف نیز قابل تست کردن می باشد. اصلی ترین دلیل استفاده از تیرآهن های لانه زنبوری کاهش وزن کلی ساختمان و سازه می باشد. اگر این محصولات دارای حفره های مختلف نباشند به دلیل وجود پهنای زیاد، وزن بالایی برای سازه ها به وجود می آید. این کاهش وزن در ساختمان و سازه فولادی می تواند باعث بالا رفتن استحکام کلی ساختمان نیز شود. می توانید از این محصولات به شکل های مختلف و به بهترین شکل ممکن نیز استفاده کنید.

مزایای تیرآهن لانه زنبوری

 

 

ساخت تیرآهن لانه زنبوری در روش های مختلف

ساخت تیرآهن لانه زنبوری در روش های مختلف نیز متفاوت می باشد. به صورت کلی می توان دو روش را برای تولید تیرآهن لانه زنبوری در نظر داشته و مورد استفاده قرار داد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر برخی از اقدامات را انجام داد. برای ساخت این محصولات به وسیله یک شابلن مخصوص بر روی بدنه تیرآهن شش ضلعی هایی را رسم می کنند. رسم این شش ضلعی ها نیز به روش های بسیار متنوعی اتفاق می افتد.

باید در نظر داشته باشید که کیفیت در رسم این شش ضلعی ها بسیار مهم می باشد. باید با دقت بالایی این رسم ها را انجام داد تا بتوان به راحتی اقدامات بعدی را به پیش برد. برای برش کاری می توان از دو روش کلی و متداول استفاده کرد. هر یک از این روش ها دارای ویژگی های خاص خود بوده و می توانند برای شما بهترین حالت را به وجود بیاورند. در نظر داشته باشید که کیفیت در این برش کاری را می توان به کمک بسیاری از استاندارد ها نیز تعیین کرد.

  • روش سرد یا کوپال: اولین حالت برای برش کاری روش کوپال می باشد. در این روش به کمک قطعات بسیار سنگینی این شش ضلعی ها را به وجود می آورند. این قطعات همانند گیوتین عمل کرده و برروی بدنه تیرآهن فرود می آیند. این فرآیند می تواند به یکباره و در زمانی اندک تیرآهن لانه زنبوری را شکل دهد.
  • روش گرم یا نوبل: در این روش به وسیله خال جوش خطوط را تعیین کرده و عملیات نهایی برش را به کمک شعله انجام می دهند. در این روش بعد از برش عرض باید نصف شش ضلعی ها را جدا کرده و دو قسمت را دوباره به یکدیگر جوش داد. در این روش می توان برخی از ویژگی های مثبت را نیز در اختیار داشت.

قیمت تیرآهن لانه زنبوری

 

خرید آهن آلات

حال که با نحوه ساخت تیرآهن لانه زنبوری آشنا شدید باید بدانید که خرید تیرآهن های مورد نیاز بسیار با اهمیت می باشد. برای خرید این محصولات باید بهترین مجموعه های موجود را انتخاب کنید. یکی از بهترین مجموعه های موجود در کشور، آهن هایپر می باشد. این مجموعه بسیار قوی می تواند برای شما ویژگی های بسیار زیادی را داشته باشد. آهن آلات، انواع ورق های فولادی، ورق قطعات، ورق سیاه، تیرآهن نرمال و ورق گالوانیزه، انواع نبشی و … را می توان از این مجموعه به راحتی تهیه کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

فرایند تولید تیرآهن

برای ساخت تیرآهن از چه آلیاژی استفاده می شود؟

https://ahanhyper.com//?p=40188

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =

کلید اسکرول خودکار به بالا