امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

میلگرد و تیرآهن مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور کدامند؟

میلگرد و تیرآهن مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور کدامند؟

میلگرد و تیرآهن، از اجزای اصلی محصولات فولادی است که در ساخت بناهای مختلف استفاده می‌شود. کشور ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات فولادی در جهان است و رتبه دهم را در جهان دارد.

شرکت‌های تولیدکننده فولاد بسیاری در کشور قرار دارد، اما منطقه جنوب کشور به علت رشد چشمگیر پروژه‌های عمرانی تولیدکنندگان محصولات فولادی بسیاری دارد. در این مطلب بررسی می‌کنیم که میلگرد و تیرآهن مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور کدامند؟ همچنین تهیه محصولات فولادی از نزدیک مناطق جنوب مزایایی دارد که به معرفی آن می‌پردازیم.

معرفی کارخانه‌‌های محصولات فولاد

امروزه شاهد رشد چشمگیر پروژه‌های ساختمانی در منطقه جنوب هستند، برای تهیه تیرآهن مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور به معرفی چند کارخانه تولیدکننده فولاد در کشور می‌پردازیم.

 

کارخانه تولید میلگرد و تیرآهن

 

کارخانه تولید میلگرد دزفول روهینا

مجتمع فولاد روهینا جنوبی تولید میلگردهای ساده، آجدار و صنعتی با 13 سال سابقه و ظرفیت تولید سالانه 950 هزار تن میلگرد یک واحد نورد 500 هزار تنی به‌نام میلگرد و یک واحد ذوب و نورد پیوسته 450 هزار تنی به‌نام میدا یکی از بزرگترین و بهترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد در ایران و خاورمیانه است.

این مجموعه متشکل از دو کارخانه نورد‌فولاد و کارخانه فولادسازی تامین‌کننده نیازهای داخلی است که بیشترین پتانسیل را دارد تا یکی از صادرکنندگان اصلی محصولات فولادی باشد.

کارخانه فولاد سیرجان

شرکت فولاد سیرجان جنوب، در سال 1388 کار خود را آغاز کرد. میلگردهای تولید شده در گریدهای A2 وA3‌  در اندازه‌های 8 تا 32 میلی‌متری تولید می‌شوند.

صنایع فولاد کرمان بردسیر

پروژه مجتمع فولاد کرمان بردسیر در سال 1369 در مجاورت شهر بردسیر (40 کیلومتری کرمان) واقع شده است. این مجموعه سالانه 420 هزار تن محصولات فولادی تولید می‌کند که میلگرد 8 تا32 را برای پروژه‌های جنوب تهیه می‌کند.

میلگرد ادکا چیست؟
در اینجا مطالعه کنید

کارخانه‌ها و واحدهای اصلی مجتمع عبارتند از:

  • کارخانه فولادسازی شامل کوره قوس الکتریکی، کورهقه و ماشین ریخته‌گری پیوسته است.
  • کارخانه سیستم تصفیه غبارگیری و دود، تصفیه‌خانه
  • سیستم‌های خنک‌کننده
  • کارخانه جداسازی هوا برای تولید، نیتروژن و آرگون
  • حیاط ضایعات برای نگهداری و تهیه ضایعات آهن
  • پست برق و شبکه توزیع برق برای کل نیروگاه
  • تولید و توزیع هوای فشرده
  • ایستگاه کاهش فشار گاز طبیعی
  • توزیع هوای فشرده و سیال موردنیاز

 

 

کارخانه میلگرد زاگرس

کارخانه میلگرد زاگرس

کارخانه میلگرد زاگرس در شهرستان بروجن- چهارمحال بختیاری در سال 1393 تاسیس شد. این مجموعه یکی از تولید‌کنندگان میلگرد مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور است و سالانه 420 هزار تن فولاد تعیین می‌کند. میلگردهای تولیدشده این مجموعه میلگرد آجدار و میلگرد ساده است و در سایزهای 10 تا 32 تولید می‌شود.

 کارخانه فولاد کوثر اهواز

کارخانه فولاد کوثر اهواز، یکی از بهترین و مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد و تیرآهن مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور است.

شرکت فولاد خوزستان یکی از زیرمجموعه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است. این شرکت در زمینی به مساحت 3.8 کیلومتر مربع در مجاورت جاده بندر امام خمینی اهواز واقع شده است. در 10 کیلومتری شهر اهواز در جنوب غربی ایران و اولین مجتمع تولید آهن و فولاد از طریق احیای مستقیم و کوره قوس الکتریکی است که در بهمن 1368 راهاندازی شد.

 میلگردهای این مجموعه در دو نوع میلگرد آجدار و میلگرد ساده (گریدهای A1 تا A4) هستند و در سایزهای 14 تا 40 میلی‌متر تولید می‌شوند.

 

میلگرد آجدار و ساده

 

کارخانه تیرآهن اهواز اصفهان

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین محصولات فولادی مجموعه، تیرآهن است که در سایزهای و قیمت‌ مختلف استفاده تولید می‌شود. تولید تیر آهن با استانداردهای جهانی صورت می‌گیرد.

مقایسه کیفیت میلگرد ها
در اینجا مطالعه کنید

 به چه علت خرید تیرآهن و میلگرد مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور، بهتر است از کارخانه‌های فولادی جنوب باشد؟

شما می‌توانید خرید محصولات فولادی از طریق بازار بورس، بنگاه‌ و یا به‌طور مستقیم از کارخانه‌ها انجام دهید. بهتر است میلگرد و تیرآهن موردنیاز پروژه ساختمانی یا عمرانی خود را به‌طور مستقیم از نزدیک‌ترین کارخانه‌ها تهیه کنند، این کار مزایایی دارد که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم:

 قیمت حمل و نقل محصولات فولاد

یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت تیرآهن و میلگرد که باید در نظر گرفت هزینه‌های حمل‌ و نقل آن است. خرید محصولات فولادی از کارخانه‌های تولید‌کننده محصولات فولادی  تا مقصد، باعث می‌شود هزینه حمل و نقل بسیار کمتر شود.

کیفیت محصولات فولادی

کارخانه‌های تولید فولاد هیچ ضمانتی برای محصولات خود ندارند، اما متاسفانه ممکن است که محصولات در طول حمل و نقل و در زمان بارش برف و باران دچار زنگ‌زدگی شوند.

نزدیکی محل پروژه تا کارخانه احتمال خسارت دیدن و آسیب محصولات فولادی را کاهش می‌دهد و از این نظر می‌توان گفت بهتر است میلگرد مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور از تولید‌کنندگان نزدیک به مقصد پروژه باشد.

 هزینه نهایی محصولات فولاد

خرید از کارخانه‌های تولید‌کننده فولاد در جنوب به دلیل حذف کردن دلالان و واسطه‌ها، مقرون به‌صرفه خواهد بود و هزینه نهایی شما را کاهش می‌دهد.

 

کیفیت تیرآهن و میلگرد کدام برند ذکر شده، بیش از بقیه است؟

 

کیفیت تیرآهن و میلگرد کدام برند ذکر شده، بیش از بقیه است؟

کارخانه ذوب‌آهن اصفهان از بهترین تولید‌کنندگان فولاد در داخل کشور هست، دیگر کارخانه‌های قابل‌قبول تولید فولاد مجموعه نورد فولاد احرامیان یزد، فولاد بافق، سیرجان حدید جنوب، فولاد سرمد ابرکوه و فولاد آلیاژی یزد نیز هستند.

نقش میلگرد های حرارتی در سقف تیرچه بلوک ها
در اینجا مطالعه کنید

سخن پایانی

با خرید مستقیم از نزدیک‌ترین کارخانه‌های محصول فولاد برای پروژه‌های جنوب کشور می‌توان به مدیریت بیشتر پروژه کمک کرد و از نظر هزینه و کیفیت انتخاب بهتری را داشت. کارخانجات معرفی‌شده در این مطلب در منطقه جنوب کشور قرار دارند که انتخاب مناسبی برای خرید محصولات این منطقه هستند‌. همچنین، برای انتخاب میلگرد مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور می‌توان از افراد متخصص مشاوره گرفت.

با مراجعه به وبسایت آهن‌هایپر می‌توانید از قیمت لحظه‌ای و بروز محصولات فولادی و از جمله تیرآهن مناسب برای پروژه‌های جنوب کشور را ملاحظه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۲۰۲۵

http://ahanhyper.com//?p=66122

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =