قیمت طلا، دلار و سکه در آخرین روز شهریور

قیمت ارز در آخرین روز تابستان

در تابستان شاهد افزایش چشم گیر قیمت دلار و طلا بودیم و در اواخر تابستان نیز با کاهش قیمت همراه بودیم. قیمت طلا و ارز در چند هفته اخیر با نوسانات بسیاری همراه بود و همچنان نیز با نوسانات بسیار کم در حال تغییر است. در آخرین روز تابستان بر خلاف روال افزایش قیمتی با کاهش قیمت همراه بودیم.

امروز بر خلاف روال معمول قیمت یورو کاهش 0/34 درصدی داشت و با قیمت 12.700 تومان معامله شد. گویا آمدن پاییز از گرمای دلار نیز کاست. دلار امروز با قیمت 11.500 کار خود را آغاز کرد و مورد معامله قرار گرفت اما در میانه روز روند خود را تغییر داد و نسبت به روز قبل با 0/78 درصد کاهش همراه شد و به قیمت 11.430 تومان رسید.

قیمت طلا در 31 شهریور

بعد از افت و خیز های بسیار طلای جهانی توانست جایگاه خود را پیدا کند و به ثبات برسد. امروز به مانند دیروز، هر انس طلای جهانی با قیمت 1516دلار و3 سنت مورد معامله قرار گرفت.

افزایش قیمت ناگهانی طلای جهانی تحت تاثیر جنگ چین و آمریکا و نگرانی از رکود جهانی بود. حال که چین و آمریکا تصمیم به مذاکره گرفته اند، قیمت طلا نیز ثبات پیدا کرد. این ثبات قیمت جهانی طلا موجب شد تا قیمت طلا در بازار داخل نیز تنها تحت تاثیر نرخ ارز تغییر کند.

طلای 18 عیار امروز بدون تغییر باقی ماند و با قیمت 410 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. هر مثقال طلای آبشده نیز به رقم یک میلیون و هفصد و هشتاد هزار تومان رسید.

سکه طرح جدید نیز امروز 31 شهریور  با قیمت 4 میلیون و 75 هزار تومان داد و ستد شد. قیمت سکه طرح قدیم نیز 4 میلیون رقم خورد. نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب با قیمت 2میلیون و 80 هزار تومان و یک میلیون و 278 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

بورس 31 شهریور

برخلاف ریزش روزهای گذشته بورس، امروز بورس شاهد رشد 1.47 درصدی بود. امروز شاخص کل بورس دوباره خود رابه بالای 300 هزار واحد کشاند و بر روی 302 هزار واحد ثابت شد. حجم آخرین معاملات تابستان بورس برابر 5346 میلیون سهم با ارزش 22912753 میلیون ریال گزارش شده است.

انتظار می‌رود بازار ارز و طلا روندی ثابت را داشته باشند و تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بورس باشد. گویا این روزها قیمت ارز و طلا تحت فشار خود را پایین کشیده اند و بازار سهام آزادی کامل برای پرواز را به دست آورده است. با توجه به اخبار سیاسی انتظار میرود این هفته نیز، شاهد رفتاری مشابه هفته قبل باشیم.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.