عملکرد معدن در سه ماه اخیر

عملکرد سه ماهه معدن

وزارت صنعت و معدن و تجارت عملکرد معدن و صنایع معدنی را در سه ماه اخیر بررسی کرده است. عملکرد معدن در سه ماه اخیر، سه ماه اول سال، در مقایسه با همین زمان در سال گذشته است.

طبق آمار و اطلاعات بدست آمده تولید فولاد خام در سه ماه اخیر امسال در مقایسه با سه ماه بهار سال گذشته رشد 6.1 درصدی داشته است. نرخ تولید فولاد خام امسال 6.1 میلیون تن رسید. همچنین تولید کاتد مس هم به 68.2 هزار تن رسیده است و با رشد 26.9 درصدی همراه بوده است. تولیدکنندگان سیمان نیز با رشد 5.2 درصدی نسبت به بهار سال گذشته میزان مجموع تولید خود را به 14.3 میلیون تن رساندند.

رشد تولید محصولات

در بررسی عملکرد معدن در سه ماه اخیر 24 محصول از بین 44 محصول منتخب با سهم 54.5 درصد نسبت به سال قبل با رشد همراه بوده اند. و از بین 44 محصول 20 محصول کاهش تولید داشته اند. از آنجایی که در سه ماه اول سال 98 بعد از تعطیلات، ماه مبارک رمضان آغاز شد، انتظار افزایش روند تولید واحدها ی صنعتی و معدنی در سه ماه تابستان می­رود

رشد اشتغال در پروانه های بهره برداری

در سه ماهه نخست امسال میزان اشتغال پروانه های بهره برداری نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته با نرخ 18.1 درصدی همراه بوده است و به تعداد 1192 نفر رسیده است. همچنین 236 فقره پروانه اکتشاف مورد بررسی قرار گرفته است که نسبت به پارسال با رشد 0.4 درصدی همراه بوده است، و 107 فقره گواهی کشف صادر شده است که با رشد 5.9 درصدی همراه بوده است.

افزایش حقوق دولتی دریافتی

در سه ماه نخست امسال میزان حقوق دولتی وصول شده از معادن نسبت به سال گذشته رشد 48.3 را نشان می­دهد و به مقدار 255.7 میلیادر تومان رسیده است. بنابراین وضعیت وصولی در مقایسه با سال گذشته بهتر بوده است.

رشد تولید آهن اسفنجی

عملکرد واحدهای فولادسازی و معدنی در سه ماهه نخست سال در مقایسه با سال گذشته با رشد 13 درصدی همراه بوده است و به هفت میلیون و 101 هزار و 750 تن رسیده است.

همچنین با بررسی 20 واحد فولادسازی نشان میدهد فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با افزایش تولید 23% بالاترین رشد را داشته است. و فولاد میانه نیز با افت 47% بیشترین میزان کاهش بازدهی را در میان 20 واحد مورد بررسی داشته است. بررسی واحدهای فولاد سازی آهن اسنفجی نشان میدهد فولاد مبارکه بیشترین میزان تولید در سه ماه اول سال را داشته است و در میان واحدهای فولاد سازی رتبه نخست را کسب کرده است.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.