سنگ آهن مورد نیاز کشور تامین می­شود

تامین سنگ آهن فولاد مبارکه و کشور

در حال حاضر صنعت فولاد با کمبود سنگ آهن مواجه است و از این رو صادرات سنگ آهن نیز ممنوع اعلام شده است. خوشبختانه مدیرعامل فولاد مبارکه  خبر از تامین سنگ آهن فولاد سازان کشور داد.

مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مدیر عامل این شرکت، معاونان و مدیران نواحی بهره برداری و پشتیابی جلسه ای تشکیل دادند. حمیدرضا عظیمیان در این جلسه اعلام کرد هر حادثه ای برای شرکت زیان بار است و لازم است از بروز هر حادثه جلوگیری کرد. به این منظور لازم است به مطالعه دقیق شبه حوادث پرداخت و با استخراج علل حوادث جزئی از حوادث بزرگ تر جلوگیری کرد.

یکی دیگر از اقدامات این جلسه، ارائه روند تولید چهارماهه اخیر این شرکت، و روند تولید آهن سازان، فولاد سازان، نورد گرم و سرد بود. پس ار بررسی روند تولید، مدیر عامل فولاد مبارکه به اهمیت توسعه تولید محصولات ویژه اشاره کرد. وی بیان کرد لازم است شرایطی فراهم شود تا هرگاه نیاز بود محصولات جدید را تولید کنیم. به عبارتی دیگر باید با تلاش و مدیریت صحیح کاری کرد تا تولید پایدار در شرکت با توان و قوت ادامه یابد. در این جلسه پیرامون ایجاد یک واحد پایلوت نیز صحبت شد.

تامین سنگ آهن

در جلسه فوق عظیمیان در خصوص تامین سنگ آهن نیز صحبت کرد. در حال حاضر صادرات سنگ آهن به دلیل تامین نیاز داخل ممنوع است و این امر نیز بازار را با مشکلاتی همراه کرده است. مهندس عظیمیان اعلام کرد پیگیریهای لازم جهت تامین سنگ آهن مورد نیاز صورت گرفته است و خوشبختانه با پیگیری ها و همکاری مسئولین به زودی این مشکل برطرف می­گردد.

از طرفی دیگر درجلسه ای در کمیسیون معدن اتاق تهران، پیرامون مشکلاتی که با ممنوعیت صادرات سنگ آهن ایجاد شده است صحبت به میان آمد.

در چند ماه اخیر با کمبود سنگ آهن، فولاد مبارکه با کمبود مواد اولیه درگیر بوده است. عظیمیان بعد از اعلام خبر تامین مواد اولیه گفت، نیاز است تا برای تکمیل حداکثری زنجیره تولید فولاد، فولاد مبارکه به معادن متصل شود. به این منظور لازم است برنامه ای بلند مدت و زودبازده را برنامه ریزی کنیم.

هر چند که در حال حاضر در شرایط بد اقتصادی هستیم و خطر رکود اقتصادی جهان را تهدید می­کند، اما باید به فکر افزایش توان اقتصادی و گسترش رونق تولید باشیم. از این رو لازم است همه مردم و مسئولین برای حفظ دستاوردهای بزرگ صنعتی کشور تلاش کنند.

 

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.