روند نزولی قیمت جهانی طلا، سکه و دلار

کاهش قیمت جهانی طلا

روز سه شنبه قیمت جهانی طلا به 1500 دلار رسید  و در اولین ساعات روز چهارشنبه به زیر 1500 دلار رسید. قیمت هر انس طلای جهانی وارد کانال 1400 دلاری شد و امروز با نرخ 1492 دلار معامله شد. این پایین ترین سطح طلا در ماه گذشته است. از ماه سپتامبر رکورد 1557 دلاری قیمت طلا، قیمت ها تا به امروز 5 درصد کاهش یافته است. با توجه به روند کاهشی قیمت طلا و بهبود روابط تجاری آمریکا و چین، قیمت هر انس طلای جهانی می­تواند تا 1490 دلار پایین بیاید و این نرخ را حفظ کند. اما پیش بینی دیگری نیز می­گوید قیمت هر انس طلا ممکن است تا 1425 دلار عقب نشینی کند.

بعد از اخراج بولتون از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا، ارزش دلار در برابر سایر ارزهای امن افزایش پیدا کرد. دلار بیشترین دستاورد را در برابر ین ژاپن و فرانک داشت تا جایی که هر دلار با ثبت نرخ 107.7597 ین به بالاترین سطح خود در شش هفته اخیر در برابر ارز ژاپنی رسید.

آمار جهانی نرخ طلا

در روز سه شنبه آماری منتشر شد. طبق این آمار شاخص قیمت مصرف کننده چین، 2.8 درصد رشد،بیشتر از انتظارات، داشته است. اما شاخص قیمت تولید کننده کمتر از حد پیش بینی رشد داشته است.

نگاهی به بازار داخلی ایران

در بازار داخلی ایران نیز قیمت دلار با تغییراتی همراه شد و به محدوده 11600 تومانی رسید. صرافی ملی امروز قیمت دلار و یورو را بدون تغییر اعلام کرد. نرخ دلار در صرافی ملی 11600 و نرخ یورو 12850 اعلام شد.

اما بازار طلای داخل تحت تاثیر از بازار جهانی با کاهش قیمت همراه شد و عقبگرد آرامی داشت. مثقال طلای آب شده به زیر 1.8 میلیون تومان رسید و سکه امامی نیز 4 میلیون 96 قیمت خورد. قیمت نیم سکه نیز امروز 2 میلیون 100 و ربع سکه یک میلیون و 300 هزار تومان به ثبت رسید.

جنگ تجاری و تاثیرات آن

جنگ تجاری میان آمریکا و چین، نزدیک به یکسال است که شروع شده است. در این مدت، گفت و شنودهای مقامات این دو کشور موجب ایجاد نگرانی های جهانی شد. این نگرانی ها سبب شد تا سرمایه گذاران به فکر سرمایه گذاری امن باشند. این اتفاق مهمترین دلیل افزایش قیمت طلای جهانی بود. حال بازار دلگرم مذاکرات این دو کشور در ماه آتی است و این دلگرمی موجب کاهش قیمت هر انس طلای جهانی شده است. در صورتی که روند مذاکرات مثبت پیش رود احتمال کاهش قیمت طلا تا 1425 دلار وجود دارد.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.