امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

تفاوت خرپا و سازه های فضاکار

تفاوت خرپا و سازه های فضاکار

خرپا به عنوان ساده ترین و ابتدایی ترین روش در ایجاد سازها شناخته می شود که در قسمت های مختلف ساختمان از آن استفاده خواهد شد. با توسعه دانش و مهارت مهندسی معمولا خرپاها به صورت ساختارهای سه بعدی طراحی و ساخته شده اند. در این مطلب از وب سایت آهن هایپر قصد داریم تفاوت خرپا و سازه های فضاکار را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر
انواع سازه های خرپایی معروف و عملکرد آن ها

انواع سازه های خرپایی معروف و عملکرد آن ها

سیستم معروف به خرپا، سال هاست که در صنعت ساخت و ساز به خصوص در پل سازی، اعتبار خود را حفظ نموده است. خرپا در واقع، سازه ای به طور معمول فلزی است که اجزای تشکیل دهنده آن را مثلث های به هم متصل شده ای تشکیل می دهند. این مثلث های به هم چسبیده، وظیفه دارند تا به صورت یک واحد عمل نمایند.

مطالعه بیشتر
نحوه طراحی و ساخت خرپا

نحوه طراحی و ساخت خرپا

معمولاً به تعدادی از میله ها و پروفیل ها که به صورت مثلثی توسط اتصالات مفصلی به یکدیگر اتصال داده می شوند خرپا گفته می شود. در ادامه این مقاله نحوه طراحی و ساخت خرپا و نیز انواع خرپا را مورد بررسی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر
خرپا یا میلگرد زیگزاگ

خرپا یا میلگرد زیگزاگ چیست؟ + معرفی مشخصات و انواع آن

خرپا یا میلگرد زیگزاگ به دو روش مکانیزه و دستی و از اتصال میلگردهای ساده با آجدار A3 تولید می شود. میلگردها از عناصر کلیدی برای استحکام بخشیدن و مقاوم سازی سازه های ساختمانی به شمار می روند. متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربرد، از میلگردهای مختلفی در حوزه ساخت و ساز و ساختمان سازی استفاده می گردد.

مطالعه بیشتر