تولید ماهانه 10 هزار تن ریل در ذوب آهن

توانایی ذوب آهن در تولید ۷ تا ۱۰ هزار تن ریل

شرکت ذوب آهن اصفهان اولین تولید کننده فولاد در ایران است و بیش از پنجاه سال تجربه و حیات پر ثمر دارد. در اوخر شهریور ماه نخستین محموله ریل ملی در ذوب آهن تولید و به صورت نمادین تحویل وزیر راه شد. تولید ریل داخلی در شرکت ذوب آهن اصفهان، ایران را به یکی از مراکز تولید ریل در منطقه تبدیل کرده است. این امر دستاوردی عظیم برای صنعت کشور است.

شرکت ذوب آهن اصفهان، در حال حاضر به عنوان یک مجتمع عظیم صنعتی بیش از 70 درصد کل تیرآهن و 8 درصد کل میلگرد کشور را تولید می‌کند. این مجموعه نقش به سزایی در پروژه های عمرانی کشور ایفا می‌کند.

به گفته منصور یزدی زاده، تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان، توانایی این مجموعه را برای رسیدن به بالاترین جایگاه در صنعت کشور را به اثبات می‌رساند.

در همایش راهبردی این شرکت که همزمان با گرامی داشت هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان از روحیه جهادی این مجموعه برای رسیدن به اهداف خود سخن گفت. وی همچنین بیان کرد، شرکت ذوب آهن اصفهان توانایی تولید 7 تا 10 هزار تن ریل در ماه را دارد و پیش نیازهای رسیدن به این هدف در دست برنامه ریزی است.  وی همچنین مراحل تولید ریل را در دو مرحله تولید شمش ریل و نورد آن اعلام کرد.

دغدغه های شرکت ذوب آهن اصفهان

به گفته مهندس یزدی زاده، بزرگترین دغدغه ذوب آهن تامین مواد اولیه است. نداشتن مواد اولیه کافی موجب می‌شود تا آمار ظرفیت خالی این شرکت بالا رود. با آنکه بسیاری از معدن کاران با اخذ عوارض ۲۵ درصدی مخالف اند اما شرکت ذوب آهن اختصاص عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ آهن را فرصتی مناسب برای تامین مواد اولیه و افزایش تولید داخل می‌داند.

یزدی زاده همچنین گفت این مجموعه تمام تلاش خود را می‌کند تا مطابق برنامه به تولید سه میلیون تن محصول در شش ماهه دوم دست یابد. تا به تعهد خود برای افزایش تولید و دریافت یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تن سنگ آهن پایبند بماند. با تمام مشکلات موجود در تامین مواد اولیه، این شرکت موفق شده است در سه ماهه اول سال رکورد روزانه و ماهانه خود را به ثبت برساند و امید است بتواند برنامه امسال خود را محقق کند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.