تولید ریل آهن در ایران

تبدیل شدن ایران به یکی از مراکز تولید ریل در منطقه

ایران موفق شد در تولید ریل نیز به سمت خودکفایی حرکت کند. روز شنبه شاهد یک اتفاق ارزشمند در کشورمان بودیم و آن تحویل نخستین محموله ریل تولید داخل کشور بود. نخستین ریل تولید داخل کشور در مجموعه ذوب آهن اصفهان تهیه و تولید شده است و افتخاری دیگر برای کشورمان است. این اتفاق مهم سبب می‌شود تا به خود باوری برسیم و تولیدات داخلی در طرح های توسعه کشور استفاده کنیم.

واحد تولیدی ریل

در سال 1395 بزرگترین واحد تولید ریل آهن در خاورمیانه با حضور معاون اول رئیس جمهور، آقای جهانگیری، به بهره برداری رسید. این طرح در مجموعه ذوب آهن اصفهان با هزینه 28.2 میلیون یورو و اعتبار ریالی 573 میلیاردی منطبق با استانداردهای اروپایی به مرحله اجرایی رسید. ظرفیت اسمی این واحد تولیدی برابر 400 هزار تن ریل در نظر گرفته شده است. تولید ریل در داخل کشور مورد توجه و استقبال راه آهن ایران قرار گرفت و دغدغه راه آهن را برای تامین ریل رفع کرد.

تولید ریل ذوب آهن اصفهان

روابط عمومی ذوب آهن اصفهان بیان کرد محموله ریل تولید شده در این مجموعه شامل 500 تن ریل U33 است. ریل های تولید شده منطبق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا و کاملا منطبق با استاندارهای اروپایی EN13674 است. یک شرکت فرانسوی به نام بیرووریتاس، بر ریل های تولید شده نظارت کامل داشته و با آزمون های مختلف ریل ها را بررسی و تایید کردند.

طبق گفته مدیرکل راه آهن اصفهان و منطبق بر برنامه ششم توسعه، خطوط راه‌آهن ایران باید به 25 هزار کیلومتر برسد. از این رو میزان ریل مورد نیاز کشور بسیار بالا است، زیرا هر 10 کیلومتر نیاز به 500 تن ریل دارد.

سخنان محمد اسلامی در فرودگاه اصفهان

محمد اسلامی در رابطه با تولید ریل در داخل کشور گفت: ” حرکت به سمت خودکفایی در ریل مورد نیاز راه آهن کشور ضروری است و امروز یکی از دستاوردهای پر افتخار کشورمان که در سال رونق تولید اتفاق می‌افتد، تحویل نخستین محموله های ریل تولید داخل توسط ذوب آهن است.”

سخنان مدیرعامل ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در پی این دست آورد بزرگ ابراز خرسندی کرد و گفت: توسعه حمل‌ ونقل ریلی، یکی از نیازهای اساسی کشور است و در این بین تأمین ریل از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

با توجه به شرایط تحریم، تولید ریل در داخل پشتیبانی موثر برای توسعه حمل و نقل ریلی است. کیفیت ریل های تولید شده امری بسیار مهم است و ذوب آهن اصفهان بر کیفیت محصول خود حساسیت ویژه ای به خرج داده است. از این رو این محصول به یک برند تبدیل شده است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.