امروز : شنبه 20 جولای 2024

[smartslider3 slider="2"]

تاریخچه گالوانیزاسیون

تاریخچه گالوانیزاسیون به سال های سال پیش باز می گردد. این فرایند صنعتی در سال 79 پس از میلاد برای اولین بار انجام شد. در آن زمان یک دانشمند فرانسوی طی تحقیقاتی گسترده این فرایند را کشف کرده و آن را به عنوان یک راه حل اساسی برای جلوگیری از خوردگی سازه های فولادی معرفی کرد.

تاریخچه گالوانیزاسیون بسیار گسترده است و از زمان های قدیم تا کنون از این فرایند استفاده کرده اند و عمر و دوام اقلام فلزی و سازه های مهم فولادی را با این روش طولانی تر کرده اند. این فرایند صنعتی بسیار تخصصی انجام می شود.

شما می توانید این روش تخصصی را برای زیر دریایی ها، پایه های فولادی موجود در آب دریا و کلیه مصارف فلزی ای که در آب و در مجاورت رطوبت وجود دارد به کار ببرید. حال به مفهوم کلی این فرایند اشاره می کنیم. در خارج از کشور ما مردم بسیاری این مدل محصولات را برای استفاده خریداری می کند.

 

گالوانیزاسیون

 

گالوانیزاسیون چیست

گالوانیزاسیون یک فرایند مهم صنعتی است که در کارخانه جات مربوطه برای افزایش مقاومت فلزات در برابر تنش های مختلف انجام می شود. در این روش باید بر روی فلزات یک لایه روکش از آلیاژ های ضد رطوبت کشیده شود. هر یک از مدل های این ورق های گالوانیزه ای کیفیت خاص خود را دارند. برای گالوانیزه کردن نیز درجه بندی هایی وجود دارد که به میزان اهمیت کار باید یکی از آن ها انتخاب شود.

در تاریخچه گالوانیزاسیون مشاهده می شود که این فرایند به دو روش قابل انجام است. هر روش از این فرایند را مختص به عملیاتی خاص می دانند و آن را برای برخی از اقلام به کار می برند. این روش در سال های اخیر در کشور ما بیش تر انجام می شود. اما در کشور های خارجی صد ها سال است که متداول می باشد. برای بررسی تاریخچه گالوانیزاسیون می توانید به بخش های آنلاین خرید و فروش این محصولات مراجعه کنید.

روش های انجام گالوانیزاسیون

در تاریخچه گالوانیزاسیون  از گذشته تا کنون دو دسته گالوانیزه گرم و سرد وجود دارد. هر دوی این روش ها کیفیت لازمه را در سطوح فلزی مورد نظر شما ایجاد می کنند. اما اصولا گالوانیزه گرم از روش های قدیمی تر و با کیفیت تر این فرایند صنعتی به شمار می رود. در روش گالوانیزه گرم سطوح فلزی را درون مقادیری روی قرار می دهند که کلیه سطح آلیاژ های فلزی مورد نظر ما با روی پوشیده شود.

 

روش های انجام گالوانیزاسیون

 

روش گالوانیزاسیون گرم بسیار عمقی است و کیفیت و مقاومت فلزات را بیش تر می کند. روش سرد نیز با قرار دادن فلز مورد نظر در ظرفی حاوی الکترولیت انجام می گیرد. این کار در مدت کوتاه تری نسبت به گالوانیزه عمقی گرم انجام می شود. هزینه پرداختی هر دو روش گالوانیزه گرم و سرد نزدیک به هم است. برای انجام این فرایند ها بهتر است که ابتدا قیمت این خدمات را بیابید و سپس آن ها را سفارش دهید.

 کاربردهای گالوانیزاسیون

تاریخچه گالوانیزاسیون برای ما کارایی بسیار زیادی داشته است. از این فرایند تخصصی برای سازه های مخصوص به فرایندهای عمرانی بهره می برند. در این روش ها باید برای مقاوم سازی پایه های یک سازه از گالوانیزه استفاده کرد.

ورقه های گالوانیزه ای مانع از رسیدن رطوبت خاک به سازه های ساختمانی شده و عمر و دوام ساختمان بسیار طولانی تر خواهد شد.

 

 کاربرد های گالوانیزاسیون

 

گالوانیزاسیون یک راه حل اساسی برای مقاوم سازی مفتول های سیمی نیز به شمار می رود. با این روش مهم و کاربردی همه قطعات فلزی مورد نظر شما که باید در مجاورت رطوبت نسبی قرار داشته باشند در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت شده و کیفیت آنها در طولانی مدت حفظ می شود.

برای اتصالات آبی که مستقیما با خود آب در تماس هستند نیز استفاده از این روش بسیار کاربردی است. با بررسی تاریخچه گالوانیزاسیون اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب خواهید کرد. تاریخچه گالوازیناسیون شما را در درک این مطالب بیشتر یاری می رساند.

 سخن پایانی

گالوانیزاسیون در دنیای امروزی بسیار پر کاربرد است و از آن در زمینه های متعددی استفاده می شود. می توان گفت که بدون وجود این فرایند صنعتی تخصصی بسیاری از صنایع لنگ می مانند. پس باید از این کارایی برای انجام بسیاری از موارد صنعتی استفاده شود. به همین خاطر نیز این کمپانی در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته است تا بهترین خدمات را در این زمینه به مردم ارائه دهد.

شما به سهولت قادر به دسترسی به این خدمات هستید و می توانید بهترین ها را از این کمپانی پخش و فروش به دست آورید. با استفاده از فرایند گالوانیزه رفته رفته فلز روی کل سطح فلز مورد نظر ما را می پوشاند و آن را گالوانیزه می کند. به همین خاطر نیز لایه ای فلزی بر روی فلزات مورد نظر ما شکل می گیرد که بسیار با کیفیت است.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۲۰۲۵

 

مقالات مرتبط:

تفاوت گالوانیزه سرد و گرم

انواع روش‌ های گالوانیزه

https://ahanhyper.com//?p=14105

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *