بهای طلا وارد روند نزولی شد

آغاز روند کاهشی قیمت طلا

در معاملات روز جمعه، بازار طلا روند نزولی خود را که از چند روز گذشته شروع شده بود، ادامه داد. قرار گرفتن طلا در روندی نزولی به دلیل نگاه مثبت فعالان بازار به اقتصاد آمریکا و افزایش ریسک پذیری آنها است. این نگاه مثبت تحت تاثیر جریانات سیاسی دو ابر قدرت آمریکا و چین است که تصمیم به مذاکره گرفته اند.

روز جمعه در بازار سنگاپور هر انس طلا برای تحویل فوری با بهای 1514 دلار و 90 سنت معامله شد. این بها نشانگر کاهش 0.3 درصدی قیمت طلا است. در روز شنبه نیز بهای هر انس طلا روند نزولی خود را ادامه داد و به 1507 دلار رسید.

علت افزاش قیمت طلا و کاهش مجددا آن

در چند ماه اخیر شاهد جنگ تجاری آمریکا و چین و وضع تعرفه بر واردات محصولات آنها بودیم. این امر موجب شد تا سرمایه گذاران به سرمایه گذاری امن روی بیاورند و شاهد افزایش بی سابقه قیمت طلا بودیم. قیمت طلا در سال جاری 18 درصد افزایش پیدا کرد و تا مرز 1545 دلار رسید. اما چندی پیش آمریکا و چین موافقت خود را برای مذاکره تجاری و کاهش تنشها بین دو کشور اعلام کردند. این خبر موجب شد تا ریسک پذیری سرمایه گذاران افزایش یابد و قیمت دارایی های امن مانند طلا کاهش پیدا کند. در روز شنبه قیمت هر انس طلای جهانی به 1507 دلار رسید.

پیش بینی قیمت فلز زرد

همان طور که با اعلام خبر اختلافات میان چین و آمریکا پیش بینی برای قیمت دلار نشان دهنده روند صعودی بود، در حال حاضر با انتشار خبر موفقت برای مذاکره و حل مشکلات با گفتگو در طرف مقامات آمریکا و چین، پیش بینی ها به کاهش قیمت طلای جهانی اشاره می­کنند.

وانگ تائو، تحلیگر فنی رویترز، بیان کرده است که قیمت هر انس طلای جهانی می­تواند تا سطح 1496 دلار کاهش یابد. همچنین در صورتی که نرخ 1496 دلار شکسته شود قیمت طلا می­تواند تا 1453 دلار کاهش پیدا کند. رسیدن به قیمت 1453 دلار کاملا بستگی به بازار و عرضه و تقاضا دارد.

قیمت سایر فلزات

همراه با کاهش قیمت فلز زرد، قیمت سایر فلزات نیز با روندی کاهشی همراه شد. در روز جمعه هر اونس نقره با هفت دهم درصد کاهش به قیمت 18.50 دلار، هر انس پالادیوم با کاهش هشت دهم درصدی به قیمت 1546.85 دلار معامله شد. پلاتین نیز از این روند کاهشی مجزا نبود و بیشترین کاهش را از آن خود کرد. پلاتین با 1.6 درصد کاهش به 943 دلار رسید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.