امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

بررسی جامع 5 برند برتر لوله گاز

بررسی جامع 5 برند برتر لوله گاز

با توجه به اهمیت و حساسیتی که در روند انتخاب لوله گاز مطرح می‌شود، آشنایی و شناخت برندهای برتر لوله گاز، می‌تواند به افراد در تضمین کیفیت و امنیت، کمک بزرگی کند. ساختمان‌های مختلف با کاربرد مسکونی، اداری و تجاری، جهت برخورداری از جریان گاز، نیاز به مسیرهای لوله کشی شده به خصوصی دارند تا جریان بی‌خطر گاز در آن‌ها حاصل شود.

از این رو برندهای مختلفی وارد این حوزه شده و اقدام به تولید انواع لوله‌های گاز نموده‌اند. به همین سبب، هدف ما در ادامه این مطلب، بررسی انواع متریال لوله کشی گاز و نیز برندهای برتر لوله گاز، خواهد بود تا افراد با اطلاع از آن‌ها‌، به رفع خطرات ناشی از کیفیت پایین لوله‌های گاز، کمک کنند.

انواع متریال لوله کشی گاز

برای اینکه لوله کشی گاز توکار صورت بگیرد، انواع متریال مورد استفاده قرار می‌گیرند‌ که هر کدام قسمت به خصوصی را تحت پوشش قرار می‌دهند. این متریال شامل مواردی هستند که در ادامه ذکر شده است:

  • لوله گازی
  • اتصالات گازی
  • شیرآلات گازی
  • نوار عایق توکار

 

انواع متریال لوله کشی گاز

 

مجموعه این متریال در کنار هم می‌توانند اتصالات گازی را در ساختمان تشکیل دهند. از این رو برای اطمینان از امنیت این اتصالات، لازم است به کیفیت متریال کاربردی توجه شود. به گونه‌ای که مارک‌ها و برندهای برتر لوله گاز، می‌تواند جزء اصلی‌ترین فاکتورهای ایمنی مورد بررسی قرار گیرد. به علاوه باید افزود که با استفاده از برندهای باکیفیت لوله‌ گاز، می‌توان به افزایش طول عمر این مسیرهای گازی کمک کرد‌. بنابراین نباید به هیچ عنوان نسبت به اهمیت و تاثیر فاکتور کیفیت در انتخاب لوله گاز، بی‌توجه بود.

استفاده از لوله گازی در صنعت؛ مزایا و مصارف
در اینجا مطالعه کنید

برندهای برتر لوله گاز

همانطور که پیش‌تر گفته شد، یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر در اتصالات ساختمانی، مربوط به لوله کشی گاز است و به همین سبب مارک‌های متنوعی در بازار وجود دارند که در اینجا، 5 نمونه از انواع برتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این موارد شامل برندهای سپاهان، سپنتا، کچو، یاران و کیهان، هستند. حال اگر بخواهیم این انواع را در 5 گروه دسته‌بندی کنیم، می‌توانیم از تقسیمات مبتنی بر عملکرد آن‌ها بهره بگیریم. از این رو، 5 گروه برتر لوله گاز، شامل مواردی است که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته شده است:

 

برندهای برتر لوله گاز

 

  1. لوله گاز فولاد گالوانیزه

در تقسیمات انواع برتر لوله گاز فولاد گالوانیزه، برند سپاهان می‌تواند بهترین گزینه موجود باشد. در واقع لوله گاز فولاد گالوانیزه برند سپاهان، جزء بهترین محصولاتی است که توسط این برند تولید و عرضه شده است. به گونه‌ای که دوام و کارایی بالایی را می‌توان در مورد این لوله گاز مطرح نمود.

از این رو، کاربرد لوله گاز فولاد گالوانیزه، برخلاف انواع فولاد ضدزنگ، در اتصالات داخلی سازه محدود نمی‌شود و می‌توان برای انواع اتصالات داخلی و خارجی، از این انواع لوله‌ها بهره گرفت. با این حال باید افزود که در عین مقاومتی که این لوله‌ها دارند، نصب و اتصال آن‌ها به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

  1. لوله گاز فولادی ضدزنگ

اگر بخواهیم برندهای برتر لوله گاز در انواع فولادی و ضد زنگ را مورد بررسی قرار دهیم، برندهای سپاهان و سپنتا، عملکرد به مراتب بهتری در این خصوص دارند. به طوری که ویژگی‌های این برندها در انواع فولادی ضدزنگ، سبب شده تا کاربردهای متنوع و متعددی برای هر یک از این برندها مطرح شود.

کارخانه‌های تولیدکننده لوله
در اینجا مطالعه کنید

از جمله خصوصیات و ویژگی‌هایی که در این زمینه مورد بحث قرار می‌گیرد، مربوط به انعطاف‌پذیری و سهولت در نصب است. به طوری که برای ایجاد لوله کشی گاز در محل‌هایی که فضای تنگی دارند و امکان بروز خطر در آن‌ها بیشتر است، می‌توان از این انواع لوله بهره گرفت تا امنیت اتصالات را افزایش داد.

حتما توجه داشته باشید که از این انواع لوله‌های گازی برای اتصالات داخلی بهره بگیرید. علت این موضوع، امکان شکاف و ترک خوردن لوله مذکور است.

  1. لوله گاز آهن سیاه

در مورد انواع لوله گاز آهن سیاه، برند کچو عملکرد به مراتب بهتری از خود نشان داده است. به طوری که لوله گاز آهن سیاه کچو، می‌تواند مقاومت به مراتب بالاتری داشته باشد. از این رو در انواع محیط‌های داخلی و خارجی ساختمان، کاربرد دارد. از مهم‌ترین خصوصیاتی که در رابطه با لوله گاز آهن سیاه مطرح می‌شود، مربوط به مقاومت بالای آن در برابر حرارت است.

به علاوه، در صورتی که اتصالات این لوله گاز به درستی انجام گیرد، می‌تواند از هر گونه نشت جلوگیری کند. با این وجود مسئله‌ای که در رابطه با لوله گاز آهن سیاه مطرح می‌شود، مربوط به خورده شدن و خراب شدن درزگیر آن در گذر زمان است که نیاز به تعویض را مطرح خواهد کرد.

  1. لوله گاز HDPE

برند سپاهان، از جمله برندهای برتر لوله گاز HDPE است. این نوع از انواع لوله گاز که انعطاف‌پذیری به نسبت خوبی دارد.

برای خطوط انتقال اصلی بیرونی و زیرزمینی، انتخاب به مراتب بهتری خواهد بود. البته باید در نظر داشت که این انواع در برابر زباله‌های زیرزمینی مانند ریشه درختان، آسیب‌پذیر هستند.

 

۴ نوع روش تست لوله
در اینجا مطالعه کنید

انواع لوله گاز

 

  1. لوله گاز پی وی سی

حال اگر بخواهیم برندهای برتر لوله گاز در انواع پی وی سی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم به برندهای سپاهان و سپنتا اشاره کنیم. دوام بالا و مقاومت در برابر خوردگی، از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در رابطه با لوله گاز پی وی سی برندهای سپاهان و سپنتا مطرح می‌شود. از این رو جهت ایجاد خطوط زیرزمینی خارجی، این نوع می‌تواند گزینه به مراتب بهتری باشد.

از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان در رابطه با لوله گاز پی وی سی سپاهان و سپنتا مطرح نمود، مربوط به قیمت پایین آن‌ها است. البته لازم به ذکر است که اتصالات این انواع لوله‌ها، در برخی مکان‌ها به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۲۰۲۵

http://ahanhyper.com//?p=66039

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =