بازار فلز زرد 27 شهریور

قیمت جهانی فلز زرد

افت و خیز بازار جهانی طلا این روزها زیاد است. اولین جهش صعودی نرخ طلا در سال جاری مربوط به اعلام خطر رکود جهانی بود. ترس از رکود جهانی و سرمایه گذاری در بازارهای امن موجب شد تا نرخ طلا 1500 دلار را رد کند. هر چند بعد از این میزان افزایش ناگهانی شاهد بازگشت قیمت بودیم. اما بازگشت قیمت بسیار ناچیز بود.

در حالی که در آستانه تصمیم فدرال برای کاهش نرخ بهره هستیم اما قیمت طلا تنها با تغییر اندکی همراه شد. برآوردها بیان کننده شانس 25 صدم درصدی نرخ بهره در نشست امروز فدرال را 51 درصد نشان می‌دهند. این اقدام، دومین اقدام کاهش نرخ بهره در سال جاری است.

امروز قیمت هر انس طلا نیم درصد افزایش داشت و به قیمت 1503 دلار رسید. اما بازار آمریکا با کاهش قیمت طلا مواجه شد و نرخ طلا 0.23 درصد کاهش یافت.

اتفاق بزرگ دیگری نیز بازارها را در مرز تغییر قرار داد و بازار نفت را شکه کرد، آن انفجار تاسیسات نفتی عربستان بود. این اتفاق نیز بر بازارها تاثیر گذار بود و قیمت نفت را به شدت افزایش داد و توجهات را به آن سمت برد. اتفاقات جهانی بر قیمت قیمت فلز زرد تاثیرگذارند و بازار داخل را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. اما در بازار داخلی ایران عواملی دیگری نیز دخیل اند. از این رو نگاهی به بازار طلای داخل بیاندازیم.

قیمت طلا و سکه در بازار داخل

همان طور که گفتیم عوامل مختلفی بر قیمت ها تاثیر گذار است و در بازار داخل نیز مهمترین عامل تاثیر گذار نرخ دلار است. از این رو لازم است نرخ دلار را نیز بررسی کنیم.

صرافی های بانکی امروز نرخ دلار را 11400 اعلام کردند و نرخ خرید خود را 11300 در نظر گرفتند. قیمت یورو نیز در صرافی های بانکی 12700 تومان اعلام شد. بر اساس قیمت طلای جهانی و قیمت ارز، قیمت سکه نیز امروز به ترتیب زیر اعلام شد. قیمت سکه تمام بهار آزادی 4 میلیون و 30 هزار تومان، نیم سکه 2میلیون و 68 هزار تومان، ربع سکه 1 میلیون و 259 هزار تومان و طلای 18 عیار 407 هزار و 700 تومان اعلام شد. این قیمت ها در حالی است که چند روز گذشته قیمت سکه به زیر مرز روانی 4 میلیون رسید اما این نرخ کمتر از 24 ساعت به بالای 4 میلیون برگشت.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.