افزایش 120 درصدی صادرات فولاد خراسان

آخرین نشست خبری حسین احمدی

سید حسین احمدی مدیرعامل فولاد خراسان آخرین نشست خبری خود را برگزار کرد. وی در این جلسه از استعفای خود حرفی به میان نیاورد. اما اخبار از تصمیم وی برای استعفای به دلیل بازنشستگی خبر دادند. در روز چهارشنبه کسری غفوری جایگزین احمدی شد و بر مسند مدیرعاملی فولاد خراسان نشست. کسری غفوری با 34 سال سن و سابقه مدیرعاملی گروه ملی صنعتی فولاد ایران و فولاد اکسین خوزستان، چهارشنبه به عنوان مدیرعامل فولاد خراسان معرفی شد. مراسم تودیع و معارفه کسری غفوری شنبه 9 شهریور در سالن اجتماعات فولاد خراسان برگزار خواهد شد.

سید حسین احمدی مدیرعامل فولاد شرق در طی این جلسه به صادرات این مجتمع و پروژه سنگان اشاره کرد.

طبق گفته مدیرعامل سابق فولاد خراسان، آقای سید حسین احمدی سلیمانی، صادرات فولاد خراسان برای سال جاری 300 هزار تن شمش و 100 هزار تن میلگرد پیش بینی شده است. مجتمع فولاد خراسان در 5 ماه نخست امسال 50 میلیون دلار صادرات داشته است. این مجتمع توانسته است صادرات خود را نسبت به سال گذشته 120 درصد آفزایش دهد.

صادرات فولاد خراسان

صادرات فولاد خراسان در سال جاری 120 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که صادرات در شرایط تحریم قرار گرفته است. اگر بخواهیم نگاهی به کشورهای خریدار فولاد، از مجتمع فولاد خراسان بیندازیم می­توانیم به کشورهای عربی آفریقایی اشاره کنیم. کشورهای عربی و آفریقایی بیشترین میزان صادرات فولاد خراسان را به خود اختصاص داده اند.

طبق گفته احمدی سلیمانی، فولاد خراسان جزء معدود بنگاه­هایی است که روی پای خود ایستاده اند. وی همچنین اشاره کرد که 10 درصد مالیات استان متعلق به این مجتمع است.

پروژه کنسانتره سنگان

پروژه کنسانتره سنگان در اردیبهشت سال گذشته آغاز شد و در حال حاضر در حال تکمیل است و تنها 20 درصد از آن باقی مانده است. آغاز این پروژه با ایجاد شرایط تحریم کشور همراه بود و این امر فشارهای زیادی را در روند پروژه ایجاد کرد. برای این پروژه تا کنون 220 میلیارد تومان هزینه شده است و همچنان هم نیاز است تا هزار میلیارد تومان دیگر برای به اتمام رسیدن این پروژه هزینه شود.

 

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.