افت تقاضا بازار فولاد و تحت فشار بودن این بازار

افت تقاضا در بازار فولاد

بازار بیلت جنوب شرق آسیا در هفته گذشته با رکود همراه بوده است و این رکود بازار موجب کاهش قیمت بیلت شده است. در بازار شرق آسیا، بیلت با قیمت های مختلفی عرضه شده است. بیلت هند با قیمت 440 تا 445 دلار به ازای هر تن، بیلت روسیه با بهای 445 دلار به ازای هر تن بوده است. اما بازار ترکیه با درخواست و تقاضای متفاوت همراه بوده است. بازار ترکیه با کاهش تقاضا همراه بوده است. در این بین قیمت درخواستی بیلت درب کارخانه در بازار داخلی ترکیه 415 دلار بوده است. اما کارخانه کمتر از 420 دلار پیشنهاد نمیدهد. این امر موجب شد تا بیلت صادراتی ترکیه 425 تا 430 دلار هر تن فوب و در ثبات باقی بماند.

بازار میلگرد

قیمت میلگرد و مفتول سی آی اس ر بازار مقاطع سی ای اس تاثیر گذاشته است و این بازار روند نزولی را در پیش گرفت. قیمت های درخواستی برای خرید میلگرد پایین آمده است و این امر موجب شده تا عرضه کنندگان میلگرد تمایلی به صادرات نداشته باشند.  در میان معاملات میلگرد نیز، چند محموله میلگرد سی آی اس با قیمت 445 دلار در هر تن فوب دریای سیاه به خاورمیانه فروخته شد.  این در حالی است که قیمت پیشنهادی اولیه حدود 460 دلار بوده است.

در ترکیه نیز بازار میلگرد با سکون همراه بوده است. برخی معتقد اند تعطیلات هفته گذشته نیز بر این سکون تاثیر گذاشته است. قیمت پیشنهادی میلگرد با کاهش 5 دلاری، 450 دلار در هر تن فوب بوده است، اما رکود بازار موجب شد تا در این هفته و با قیمت 450 دلاری معامله ای صورت نگیرد. فعالان بازار پیشنهاد 440 دلار برای معامله را داده اند.

بازار ورق

چین در هفته گذشته شاهد رشد 2 دلاری قیمت ورق گرم صادراتی بود. این امر قیمت هر تن فوب ورق گرم را به 482 دلار رساند. اما کارخانه هایی که نیاز به فروش فوری داشتند، قیمت خود را پایین آوردند و برخی تجار معامله ای 480 دلاری با این کارخانه ها داشته اند. اما کارخانه هایی که تحت فشار نبوده اند قیمت محصول (ورق گرم صادراتی) خود را از 485 دلار پایین تر نیاورده اند.

در بازار داخل نیز ورق گرم درب کارخانه با قیمت 530 دلار در هر تن فوب معامله شده است.

تاثیر کاهش تقاضای فولاد بر شرکت فولادی آمریکا

شرکت فولاد آمریکا اعلام کرده است در هفته آتی به دلیل توقف فعالیت دو کوره بلند کارخانه های گریت لیکس و گری ورکس، 200 کارگر را از کار برکنار می­کند.  تعطیلی این دو کوره و برکناری کارگران به دلیل کاهش تقاضای بازار فولاد و کاهش قیمت آن است.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.