امروز : شنبه 06 جولای 2024

[smartslider3 slider="2"]

اسلامپ بتن چقدر باید باشد؟

اسلامپ بتن چقدر باید باشد؟ این سوالی است که افراد باید با توجه به نوع ساخت و ساز خود به آن توجه داشته باشند. می توان موارد و نکات بسیار زیادی را در مورد اسلامپ بتن بیان کرد که باعث بالا رفتن کاربرد بتن می شود. یکی از معیار هایی که در هر ساختمان باید مورد بررسی قرار گرفته و روانی بتن را مشخص کند اسلامپ بتن می باشد. برای مشخص کردن اسلامپ بتن آزمایش هایی وجود دارد که به واسطه آن ها می توان اطلاعات بسیار مفیدی را به دست آورد. کیفیت در بتن شما می تواند استحکام و مقاومت کلی سازه را مشخص کند.

به وسیله آزمایش اسلامپ بتن می توان کارایی بتن را مشخص کرده و به راحتی از آن استفاده کرد. برای انجام این آزمایش نیازی به آزمایشگاه نبوده و در محل می توان به کمک برخی از وسایل و تجهیزات موجود این آزمایش را انجام داد. بهترین نمونه های موجود در این محصولات باید به گونه ای انتخاب شوند که بالاترین کیفیت را ایجاد کنند. برای آزمایش این محصولات باید به صورت جدی برخی از ویژگی های موجود را مورد بررسی قرار داده و به صورت زنده بتن را آزمایش کرد.

منظور از آزمایش زنده بتن این است که بتن تازه آماده شده را در محل مورد تست قرار داد. اسلامپ بتن می تواند باعث شود تا در قالب گیری، بهترین کیفیت را مشاهده کنید. برای اینکه بتن بیشترین سطح تماس را با میلگرد ایجاد کند باید روانی مشخصی را داشته باشد. برای تنظیم اسلامپ بتن می توان موارد و نکات بسیار زیادی را بیان کرد. باید در نظر داشته باشید که کیفیت بتن در بالاترین سطح خود باشد.

افزایش و کاهش اسلامپ در بتن باعث تغییرات بسیار زیاد کیفیت خواهد شد. تغییرات زیاد در اسلامپ بتن می تواند برای اپراتور میکسر به عنوان یک زنگ خطر باشد.

اسلامپ بتن چقدر باید باشد

 

اسلامپ بتن چقدر باید باشد تا کاربرد بتن به خوبی مشخص شود

برای اینکه بدانید اسلامپ بتن چقدر باید باشد باید به برخی از استاندارد های موجود توجه داشته باشید. به صورت کلی در استاندارد های مختلف می توان برخی از ویژگی های موجود را مشاهده کرد. اینکه اسلامپ بتن چقدر باید باشد تا به بهترین شکل ممکن کیفیت در سازه شما برقرار باشد به بسیاری از متریال ها وابسته می باشد. استاندارد های موجود در اسلامپ بتن را می توان به شکل های مختلف مورد بررسی قرار داد. اسلامپ بتن در کشور های مختلف متفاوت بوده و می توان برای مناطق مختلف مقدار های متفاوتی را مشاهده کرد.

کیفیت در بتن شما برای مناطق مختلف یکسان بوده اما درصد ترکیب متریال های مختلف یکسان نمی باشد. برای اینکه به راحتی اسلامپ بتن را مشخص کنید باید با توجه به منطقه خود از استاندارد های مختلف استفاده کنید. مهم ترین استاندارد های موجود در این زمینه را می توان در دسته بندی های مختلف قرار داد که در ادامه برخی از آن ها را برای شما شرح خواهیم داد.

به صورت کلی نمی توان تفاوت های زیادی را بین استاندارد های موجود مشاهده کرد اما با توجه به هریک باید در مناطق مختلف بتن مورد نیاز را تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد. هرچه اسلامپ بتن بهتر و دقیق تر رعایت شود می توان میزان چسبندگی بالاتری را نیز در اختیار داشت.

 

قیمت اسلامپ بتن

 

استاندارد اسلامپ بتن چقدر باید باشد؟

برای اینکه اسلامپ بتن را تعیین کرد باید برخی از شاخص ها را در نظر گرفته و بعد از آن به سراغ آزمایش رفت. آزمایش اسلامپ بتن را می توان به شکل های مختلف مورد بررسی قرار داد و بهترین نمونه های موجود را تهیه کرد. باید در نظر داشته باشید که کیفیت در اسلامپ بتن می تواند بالاترین میزان چسبندگی را با میلگرد ایجاد کند. برای اینکه بدانید اسلامپ بتن چقدر باید باشد می توان استاندارد های مختلف را به خوبی معرفی کرد. از این استاندارد ها موارد زیر مهم ترین آن ها می باشند که بر اساس بسیاری از شاخص ها تعیین شده اند.

  • استاندارد آمریکا: در کشور آمریکا برای تست کردن اسلامپ بتن استاندارد های خاصی را در نظر گرفته اند. در یک دستور العمل جامع آمده است که مخروط اسلامپ باید دارای ارتفاع 30 سانتی باشد. در مورد ابعاد قطر ها نیز در این استاندارد به این صورت ذکر شده است که قطر بزرگ باید 20 و قطر کوچک حدود 10 سانتی متر باشد. یکی از نکات مهم در این استاندارد نحوه برداشتن مخروط می باشد که باید به صورت عمودی و بدون چرخش باشد.
  • استاندارد اروپا: استاندارد مربوط به اروپا تفاوت هایی را با آمریکا دارد. شاید دلیل اینکه این استاندارد متفاوت می باشد مربوط به آب و هوای اروپا می باشد. برای اجرای آزمایش در اروپا ارتفاع را 300 میلی متر در نظر گرفته اند. برای قطر های موجود نیز می توان ابعاد 20 و 10 سانتی متر را بیان کرد که باید به خوبی در مخروط رعایت شوند. تفاوتی که در این استاندارد وجود دارد مربوط به بالا کشیدن مخروط می باشد که همانند استاندارد آمریکا دارای نکاتی نمی باشد و می توان به هر صورت مخروط را بالا کشید.
  • استاندارد ایران: در استاندارد ایران می توانید تلفیقی از دو استاندارد را شاهد باشید که به راحتی می تواند برای شما یک آزمون بسیار عالی باشد. در استاندارد ایران زمان بسیار مهم بوده و بعد از 5 تا 10 ثانیه باید مخروط را از روی بتن جدا کرد. ابعاد مخروط در این استاندارد نیز همانند نمونه های قبلی بوده و با آن ها تفاوتی ندارد.

انواع اسلامپ بتن

 

خرید آهن آلات

برای اینکه اسلامپ بتن به خوبی رعایت شود باید از بهترین متریال های موجود نیز استفاده کنید. از مهم ترین متریال های موجود در بتن می توان به میلگرد اشاره کرد که باعث افزایش استحکام و مقاومت بتن می شود. بهتر است که برای خرید متریال های مختلف از فروشگاه های معتبر نیز استفاده کنید.

آهن هایپر به عنوان یکی از بهترین فروشگاه های موجود در کشور می باشد که می توانید انواع تیرآهن، انواع نبشی، تیرآهن نرمال، هاش،  ورق ابعادی، ورق استیل، ورق گالوانیزه، ورق قطعات را از آن خریداری کنید. همچنین آهن هایپر، قیمت پروفیل، قیمت میلگرد و انواع آهن آلات را به صورت روزانه و دقیق به شما اعلام خواهد کرد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره ما در آهن هایپر و راهنمایی برای خرید با مناسب ترین قیمت با شماره زیر تماس بگیرید

021-72025

مقالات مرتبط:

افزایش اسلامپ بتن

https://ahanhyper.com//?p=37198

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *